„Aresztować ministra zdrowia!” Tłum domagał się zakończenia restrykcji. Gigantyczny protest w Londynie [FOTO/VIDEO]

Antylockdownowy protest w Londynie.
Angielskie media oceniają, że to największy antylockdownowy protest ze wszystkich dotychczasowych. (Fot. PAP/PA)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Dziesiątki tysięcy osób uczestniczyło w antylockdownowym proteście organizowanym na ulicach Londynu. Manifestanci domagali się zakończenia koronawirusowych obostrzeń oraz aresztowania ministra zdrowia, Matta Hancocka.

W sobotnie popołudnie tłumy zebrały się na ulicach stolicy Wielkiej Brytanii. Czują się oszukani po tym, gdy rząd wycofał się z obietnicy i nie zniósł wszystkich koronawirusowych restrykcji 21 czerwca. Nowy termin wyznaczono na 19 lipca. Tłumaczono to wariantem Delta.

Dziesiątki tysięcy osób przeszły ulicami Londynu. Finalnie znaleźli się na Downing Street, gdzie odpalili flary i rzucali piłeczkami tenisowymi w budynek parlamentu.

Protest w Londynie. Wiadomość do rządzących

Jeden z protestujących, zapytany dlaczego ludzie rzucają akurat piłkami tenisowymi, powiedział: „Napisaliśmy tam krótkie wiadomości do rządzących. Większość z tych wiadomości nie jest zbyt miła”.

Oprócz domagania się natychmiastowego zniesienia koronaobostrzeń, niektóre z haseł głosiły zdecydowany sprzeciw paszportom szczepionkowym oraz przymusowi szczepień.

„Wolałabym inaczej spędzać czas w wolny weekend, ale zamierzam przychodzić na te protesty, ponieważ nie ufam temu, co robi rząd” – mówiła przed kamerami Shirley Jones, która na co dzień pracuje w bibliotece w londyńskiej dzielnicy Crystal Palace.

„Chcemy, aby specustawa o koronawirusie przestała obowiązywać. Będziemy tak długo protestować, dopóki to się nie stanie” – mówiła inna z uczestniczek protestu w Londynie.

Uczestnicy przekonywali, że zebrali się w tłumie, by odzyskać zabraną pod pretekstem koronawirusa wolność. Pochodowi towarzyszyły śpiewy, tańce i gra na różnych instrumentach muzycznych.

Największy koronaprotest

„Głównym powodem, dla którego tutaj jestem to fakt, że lockdown nastąpił kosztem naszej wolności i praw. Nasza wolność gromadzenia się, wolność podróżowania, wolność pracy została pogwałcona. Jestem naprawdę zły na nasz rząd, podobnie jak wszyscy tutaj” – powiedział Iain McCausland, uczestnik protestu, który do Londynu przyjechał z hrabstwa Devon.

Angielskie media zauważają, że to prawdopodobnie największy koronawirusowy protest ze wszystkich dotychczasowych w Wielkiej Brytanii. Dodają, że w manifestacji uczestniczy cały przekrój społeczeństwa – od najmłodszych, po starsze osoby. Oficjalnie na razie nie podano liczby uczestników, ale zdjęcia i nagrania pokazują, że mowa o dziesiątkach, jeśli nie setkach tysięcy osób.

Ludzie protestują w Londynie. Chcą aresztowania ministra Hancocka

Ponadto, manifestanci trzymali plakaty i tabliczki, na których wezwano policję do aresztowania ministra zdrowia, Matta Hancocka.

Hancocka oskarżono o hipokryzję. Przyłapano go bowiem, jak łamie wszelkie zasady izolacji, samemu uczestnicząc w procesie przedłużania obostrzeń, nakazów i zakazów.

42-letni minister został nagrany przez kamery monitoringu jak obmacuje swą kochankę. Na nagraniach, które opublikował dziennik „The Sun” widać jak dosłownie wpycha jej do ust swój język, łapie za pośladki, obmacuje. Kochanką ministra zdrowia jest Gina Coladangelo, żona milionera Olivera Tressa. Oszust i cudzołożnik minister zdrowia zrobił ze swej kochanki doradczynię w swoim resorcie. Sam Hancock jest też żonaty.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nędzny koniec ministra zdrowia. Wyborcy i rodzina nie darują mu zakłamania i podłości

Hancock na całe miesiące zamknął Brytyjczyków nie pozwalając im niemal wychodzić z domu, a sam w tym czasie zabawiał się ze swoją kochanka. To, co pokazano na nagraniach, trudno uznać za zachowanie dystansu społecznego.

AKTUALIZACJA: Matt Hancock poinformował, że podał się do dymisji. – Byłem u premiera i złożyłem dymisję. Rozumiem złość ludzi, którzy wiele poświęcili, by walczyć z pandemią. Ci z nas, którzy ustalają zasady, tym bardziej powinni się ich trzymać i dlatego muszę zrezygnować – powiedział w krótkim nagraniu były już brytyjski minister zdrowia.

Na protestach widoczni byli także Polacy, co widać na poniższym filmie

Protest przeciwko lockdownowi w Londynie – filmy i zdjęcia

Więcej zdjęć w poniższym artykule z Daily Mail.

14 KOMENTARZE

 1. Tymczasem w PL bydełko posłusznie i karnie podporządkowuje się każdej najgłupszej nawet decyzji zarządców i naczelnego socjoekonometry

 2. Gina Coladangelo najwidoczniej nie zasługuje by prostacko łapać ją za pośladki, na nagraniu widać że bynajmniej na tym się nie skończyło, nie przesadzajcie, nikt na ich miejscu nie zachował by się powściągliwie.
  Majtki to nie pokrzywy, a przecież możliwe ze ich nie było.
  Co wtedy?

 3. Co tydzień są organizowane takie masowe protesty w Londynie, codziennie ludzie zbierają się pod parlamentem, żeby protestować. W sądzie w Westminster jest złożony pozew przeciwko Mattowi Hancockokowi i reszcie tej bandy o ludobójstwo. Wpłynęło ponad 800stron dowodów z którymi zapoznaje się sędzia.

 4. 𝐈𝐳𝐫𝐚𝐞𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐉𝐞𝐫𝐮𝐬𝐚𝐥𝐞𝐦 𝐏𝐨𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐝𝐚𝐣𝐚𝐜 𝐳𝐚 𝐇𝐚𝐚𝐫𝐞𝐭𝐳 𝐮𝐣𝐚𝐰𝐧𝐢𝐥 𝐧𝐚𝐳𝐰𝐢𝐬𝐤𝐚 𝐢 𝐨𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐤𝐨𝐰𝐚𝐥 𝐜𝐳𝐞𝐬𝐜𝐢𝐨𝐰𝐚 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞 „𝐧𝐚𝐜𝐳𝐞𝐥𝐧𝐢𝐤𝐨𝐰” 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐢.
  𝐎𝐭𝐨 𝐧𝐢𝐞𝐤𝐭𝐨𝐫𝐞 𝐳 𝐧𝐢𝐜𝐡:
  Jakub Kulesza – Yaakov Keller
  Jacek Wilk – Yitzchak Wolf
  Robert Winnicki – Shlomo Weinstein
  Konrad Berkowicz – Kuni Berkowitz
  Krzysztof Bosak – Shlomo Jajko
  Grzegorz Braun – Gad Braun – stein – berg – heim
  Artur Dziambor – Aharon Blumenschwan
  Janusz Korwin-Mikke – Gedaliah Scheissekopf
  Dobromir Sośnierz – Dov Kieferbaum

 5. żadne tam Konfederaty gdzie 50% to liberały z jedno osobową działalnością gospodarczą co nie wiedzą czy głosować na Dudę czy na szambo nurka, czy nosić maseczki czy nie i czy iść ze swoją julką w strajku kórew za skrobaniem przeciwko PiSowi, a w sejmie głosują tak jak pedolewica i POmyje (nie dali poparcia dla rządu w wprawie „weta albo śmierć”, teraz nie chcą opodatkować tvnów i wyborczych, małe media by nie płaciły ze względu na próg dochodowy).
  Tylko solidarna Polska.

 6. Uderzające podobieństwo Pana Matta do jednego z naszych medialnych medyków. Tylko młodsza kopia. Kto zgadnie do kogo?

 7. Lockdowny COvid19 służyły instalacji sieci 5G, uzbrojeniu klimatyzatorów w jonizatory, ozonatory w szkołach, szpitalach, urzędach, sklepach, dystrybucji przez szprycę nano substancji min. umożliwiających namierzanie i identyfikację…
  Masakra nabierze tempa jak tylko zwiększą promieniowanie w zakresie 60GHz (maks. absorpcji energii przez tlen). To jest wojna z tlenem!

Comments are closed.