Niebezpieczny trend. Kolejny kraj UE wprowadza radykalną SEGREGACJĘ sanitarną

Stoliki i krzesła w restauracji oraz
Stoliki i krzesła w restauracji oraz "paszport szczepionkowy" - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/Flickr: Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0 (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Niedawno francuski prezydent Emmanuel Macron zapowiedział wprowadzenie segregacji sanitarnej we Francji. Teraz w jego ślady idą inne europejskie rządy.

Do pubów, barów i restauracji w Irlandii będą mogły wejść tylko osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19 i te, które w ciągu poprzednich sześciu miesięcy przeszły tę chorobę.

Irlandzki parlament poparł w środę wieczorem rządową propozycję w tej sprawie.

Zgodnie z zaproponowaną przez rząd nowelizacją ustawy o przepisach epidemicznych, lokale gastronomiczne będą mogły wznowić przyjmowanie klientów wewnątrz, ale tylko tych, którzy są w pełni zaszczepieni, bądź już przeszły Covid-19.

Ograniczenie to ma obowiązywać do 9 października, choć we wrześniu przeprowadzony zostanie przegląd sytuacji.

Opozycja słusznie: to dyskryminacja

Wicepremier Leo Varadkar przyznał w trakcie debaty w parlamencie, że proponowane przez rząd rozwiązanie nie jest idealne, ale jest lepsze i bezpieczniejsze niż dwie możliwe alternatywy, czyli otwarcie sektora gastronomicznego bez ograniczeń albo pozostawienie go zamkniętym do czasu zbudowania odporności zbiorowej w społeczeństwie.

Wskazywał, że podobne zasady wprowadziły już Dania i Niemcy, a kilka innych krajów, w tym Francja, zmierza w tym kierunku.

Opozycja słusznie natomiast zauważa, że jest to rozwiązanie dyskryminujące. W głosowaniu rządową propozycję poparło 74 posłów, przeciwnych było 68.

Tymczasem we Francji, w której radykalne rozwiązanie zapowiedziano wcześniej, obywatel rozpoczęli strajki przeciw dyskryminującej polityce rządu:

Francuzi nie chcą segregacji. Żółte kamizelki wróciły na ulice [VIDEO]

Źródło: PAP, NCzas

5 KOMENTARZE

  1. Kilkadziesiąt lat temu przetoczyła się przez Europę fala faszyzmu i historia zatoczyła koło, segregacja jak kiedyś tylko sanitarna, ale od nas zależy na ile faszystom pozwolimy sie posunąć w ogłupianu i zniewoleniu ludzi.

  2. Zaczynają od krajów zarządzanych przez najbardziej oddanych sprawie – czyli polityków jawnie-lewicowych, a zamieszkałych przez dość niepokorne społeczeństwa. Celem jest wywołanie gwałtownych niepokojów, które się następnie brutalnie stłumi, a przy okazji oskarży przeciwników sanitaryzmu o podpalanie państwa, oraz oczywiście, zrobienie następnego kroku ku „nowemu ładowi”. Dwie pieczenie.

    • Polskie władze nie muszą się śpieszyć. Poczekają do czasu odpalenie „czwartej fali”, wtedy nasze społeczeństwo, ze strachu, samo poprosi o trochę zamordyzmu.

  3. W USA liczba zgonów z powodu szpryc Covid19 zarejestrowana w systemie VAERS przekroczyła 9000 i jest to więcej niż liczba zgonów zarejestrowana w tym systemie przez 20 lat na wszystkie inne szczepionki.
    Wg raportu z 2010 roku – system VAERS zarejestrował mniej niż 1% faktycznych negatywnych skutków ubocznych szczepień.
    To jest początek szprycowego holokaustu.

Comments are closed.