Kiedy dymisja? Adam Niedzielski odpowiada

Adam Niedzielski.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP
Ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas konferencji prasowej zapytano, kiedy poda się do dymisji. Jakiś czas temu na takie pytanie się oburzył. Tym razem odpowiedział do bólu poprawnie.

W kwietniu na antenie radia ZET red. Beata Lubecka zapytała w imieniu słuchaczy Niedzielskiego, kiedy poda się do dymisji za ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów spowodowanych zamknięciem służby zdrowia.

Niedzielski był oburzony na pytanie i nie dowierzał, że dziennikarka mogła takie zadać.

– Bez komentarza takie pytania zostawiam. I bardzo mi przykro, że pani redaktor takie pytania wyciąga przed nawias i zadaje – uciekł od odpowiedzi oburzony Niedzielski.

Czy Adam Niedzielski poda się do dymisji?

Tym razem pytanie o dymisję Niedzielski usłyszał na konferencji we Wrocławiu. Jako powodu nie dodano wprawdzie nadmiarowych zgonów, ale protesty środowisk lekarskich.

Na początku lipca przedstawiciele zawodów medycznych zaapelowali o odwołanie ministra. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL) wskazywał m.in. na brak rzeczywistego dialogu z reprezentacją danego zawodu i na zlekceważenie stanowiska medyków do projektu nowelizacji ustawy o płacach minimalnych. Z kolei związki zawodowe reprezentujące Branżę Ochrony Zdrowia i samorządy zawodów medycznych w piśmie do premiera wyjaśniały, że utraciły zaufanie do ministra.

Jestem cały czas do dyspozycji pana premiera. Zawsze, jak pan premier podejmie taką decyzję, to oczywiście będzie oznaczało koniec misji. Niemniej cieszę się, że w reakcji na wystąpienie (zawodów medycznych o dymisję – red.) pojawiło się wystąpienie pacjentów, którzy bardzo mocno mnie wsparli – powiedział Niedzielski podczas konferencji we Wrocławiu.

10 KOMENTARZE

 1. „Niemniej cieszę się, że w reakcji na wystąpienie (zawodów medycznych o dymisję – red.) pojawiło się wystąpienie pacjentów, którzy bardzo mocno mnie wsparli – powiedział Niedzielski podczas konferencji we Wrocławiu.”

  Co za bezczelny skurwysyn???!!!
  Ja bym go wydał w ręce tych „wdzięcznych pacjentów” i rodzin osób zmarłych przez zamknięcie służby zdrowia!
  Napewno by go wsparli!!!!Pięściami!!!

 2. Dziwię się poszkodowanym przez decyzję tego s…..syna, bo gdyby mi ktoś bliski zmarł, przez zapaść służby zdrowia, to przynajmniej przyjechałbym pod jego dom w mordę dać i napluć jeszcze

 3. To już kawał ch…ja, reszta kupa dziada. Wsparli go chyba wdzięczni pacjenci z psychiatryka i to oddziału zamkniętego.

 4. To już jest kawał ch…ja, reszta kupa dziada. Wsparli go chyba wdzięczni pacjenci z psychiatryka i to oddziału zamkniętego.

 5. Koniec misji będzie jak wymorduje milion Polaków? Ludzie sami go wyniosą na latarnię, Mateuszek nie będzie miał nic do gadania.

 6. wesprą cię skurwielu deskami będziesz wsparty na każdego z was przyjdzie czas skurwiele pisowskie zbrodniarze !!!

 7. Niech ta gnida pokaże tych „wdzięcznych pacjentów”, bo ja ani jednego jak dotąd nie widziałem.

Comments are closed.