WOJNA NA LINII PiS-BANAŚ. Po zatrzymaniu syna, prokuratura uderza w prezesa NIK. Jego los w rękach marszałek Witek

Marian Banaś - prezes NIK i Zbigniew Ziobro - Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Foto: PAP
Marian Banaś - prezes NIK i Zbigniew Ziobro - Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Foto: PAP
Prokurator Generalny wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek z wnioskiem o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi – poinformowała w piątek PAP Prokuratur Krajowa. Śledczy chcą postawić kilkanaście zarzutów.

Jak poinformowała PAP prokuratura wystąpienie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Banasia zostało skierowane na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Wśród kilkunastu zarzutów, które prokuratura zamierza postawić Banasiowi, jest podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych. Zdaniem prokuratorów Banaś miał zaniżyć w deklaracjach podatkowych za lata 2015-2020 przychody z dzierżawy kamienicy w Krakowie. Według prokuratury naraziło to Skarb Państwa na stratę ponad 50 tys. zł z należnego podatku dochodowego.

Jak informują śledczy, Banaś miał też nakłaniać Dyrektora Administracji Skarbowej w Krakowie do bezprawnego ujawnienia mu informacji na temat prowadzonych w jego sprawie czynności przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i kontroli podatkowej.

„Jak wynika z ustaleń prokuratury, Marian Banaś zaniżył wartość posiadanych zasobów finansowych w każdym z 10 oświadczeń majątkowych skontrolowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, które składał w okresie od listopada 2015 r. do sierpnia 2019 r. jako szef Służby Celnej, szef Krajowej Administracji Skarbowej, minister finansów i prezes Najwyższej Izby Kontroli. Wysokość zaniżonej kwoty sięgała nawet 550 tys. zł. Ponadto Marian Banaś zataił w oświadczeniach majątkowych inwestycję w dzieło sztuki – rzeźbę włoskiego artysty i dochód osiągnięty z jej sprzedaży. Za podanie nieprawdy w oświadczeniach o stanie majątkowym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności” – przekazała Prokuratura Krajowa.

Zatrzymanie syna Banasia

Kilkanaście minut przed komunikatem Prokuratury Krajowej, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało syna Mariana Banasia, Jakuba. Więcej na ten temat TYM miejscu.

A takie działania wobec PiS ostatnio podejmował Marian Banaś:

10 KOMENTARZE

  1. banas jak 90% solidaruchow to zlodziej i przechrzta. nie wierzycie spytajcie Mikke.

  2. jestem pod ,,wrażeniem,kwoty sa porażające”.-takie ,,sumki” to drobniaczki dla takich ludzi.Czas najwyższy przywrócić karę więzienia dla pijanych rowerzystów-tak jak było za poprzednich rządów PISU.WÓWCZAS Wroci LAD I PORZĄDEK.nareszcie i wreszcie.Pozdrawiam wszystkich pisowców i baranów,naszym wspólnym,wesołym okszykiem: beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bendzie lepiej beee

  3. No paczpan, a odpowiedzialni za przewały z respiratorami od handlarza bronią, maski od instruktora nart i te ze szwalni zalegające do dziś od zaprzyjaźnionego kierowcy MM jakoś nie doczekały się zarzutów prokuratorskich.

  4. Co za dziwne czasy nastały – nikt do nikogo nie strzela, a wszyscy ze wszystkimi się mordują. Dusze są nieśmiertelne, nie ma strachu – do roboty chłopcy. Co, tylko covidem potraficie – tchórze. Stańcie do walki wręcz z Narodem. W oczach Narodu i tak, jesteście już trupami.

  5. a gdzie podziały się ciągle komentyjące ,JWK,JSW,joe, i wielu,wielu innych,czyżby nawet na takim etapie ścisnęło im dupe ze strachu,??? no gdzie się podziały te dzielne klawiaturowce,😀

  6. Ocho,będzie coś za coś.. pancerny chyba nie pomyślał,że ziobro posunie się tak daleko.A ziobro chce być jeszcze na listach ,więc trza się starać ,…-sam nigdy nie wejdzie do sejmu.A tu Tusek na karku,…

  7. A kiedy zatrzymania w aferze Amber Gold, respiratorowej, maseczkowej, pseudo pandemicznej no i katastrofy smoleńskiej, no chyba że Ziobro stwierdził, że nie ma afer?

  8. Apeluję – SP „kiedyś” przyjąć do Konfederacji, samego ziobrę – odstawić do lochu. To gnida i niech gnije. Tak wiele dobrego od niego zależy, a tak wiele złego czyni.
    Co nie znaczy, że ręczę za Banasiem. Niewiele wiem, ale i tak nie ufam.

Comments are closed.