Zatrważająca statystyka zgonów. Polska na kursie do kolejnego niechlubnego rekordu

Trumna. Foto: Pixabay.com
Trumna. Foto: Pixabay.com
Do połowy lipca tego roku zmarło ponad 60 tys. osób więcej niż w porównywalnym okresie rok wcześniej – wynika z danych urzędów stanu cywilnego.

W ciągu 28 tygodni tego roku zmarło 285 tys. osób, podczas gdy w porównywalnym okresie ubiegłego roku było to 224 tys.

To o 60 tys. więcej zgonów niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Tym samym Polska kontynuuje tragiczny kurs, na który weszła jesienią ubiegłego roku. W 2020 roku zanotowaliśmy najwięcej nadmiarowych zgonów (nieprzypisanych do COVID-19) względem średniej z pięciu poprzednich lat w całej Unii Europejskiej.

Nadmiarowe zgony w 2020 roku. Polska liderem w UE.
Źródło: Eurostat

Nadmiarowe zgony. Dlaczego umiera tylu Polaków?

Część z tych osób umarła na COVID-19, inni na choroby współistniejące z COVID-19 – to jasne. Notujemy jednak dziesiątki tysięcy zgonów wywołanych m.in. przez wykreowany strach oraz zamknięcie służby zdrowia, tj. podporządkowanie jej przede wszystkim koronawirusowi.

Strach sprawia, że ludzie nie udają się do lekarza w obawie przed zarazą. Niepokojące objawy są lekceważone. Gdy wreszcie poproszą o pomoc, bywa, że jest już za późno.

Mówią o tym otwarcie ratownicy medyczni – gdy przyjeżdżają do pacjenta, jego stan jest już często agonalny. Bo przyjechali za późno. A przyjechali za późno, bo za późno zostali wezwani. Czasami za późno o kilka godzin, ale czasami nawet o kilka dni.

Wiele istnień ludzkich udałoby się uratować, gdyby chorzy do specjalisty udali się wcześniej. Jesienią i zimą wykonywano zdecydowanie mniej diagnostyki. Specjaliści onkologiczni nie mają wątpliwości, że w kolejnych latach wzrośnie zachorowalność, a co za tym idzie śmiertelność, na raka.

Do lekarza coraz trudniej się dostać. Przez teleporady nie da się wszystkiego załatwić. Pierwszeństwo w leczeniu ma jednak pan covid, reszta chorób, często nawet cięższych, spada na dalszy plan.

CZYTAJ TAKŻE: Ofiara teleporad i zamknięcia służby ochrony zdrowia. 38-latka osierociła szóstkę dzieci

Rząd chwycił nas za rączkę i rzucił się w przepaść. Czeka nas epidemia przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów i udarów, powikłań cukrzycowych, powikłań zwykłej grypy i wielu innych chorób.

Pora zawrócić z szaleńczej drogi – z drogi nieefektywnego i szkodliwego lockdownu, który nie tylko nie zatrzymuje wirusa SARS-CoV-2, ale pustoszy wiele innych dziedzin życia i przede wszystkim prowadzi do ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów.

Leczyła się przez teleporady. Wyrósł jej „obcy” w brzuchu

30 KOMENTARZE

 1. …to jedyny sposób żeby w PL kiedyś był normalny ustrój z normalnymi podatkami a nie rabunkiem podatkowym …..15-18 milionów mieszkańców PL wystarczy – nie będzie takiego tłoku na drogach , w górach czy nad morzem

   • Pan Robert S. bo RODO pisząc jeszcze pod nickiem „idiotyzmy-mikkizma” stwierdził, że Strefa Euro jest jak wspaniały zaprzęg 15-stu (chyba tyle wtedy miała członków) chartów. Do dzisiaj piśmiennictwo fachowe nie ustaliło, czy na myśli miał rownież Grecję, Włochy itd.
    Także o ekonomii ma on takie pojęcie, jak o taksonomii wirusów wścieklizny.
    Natomiast od 15 lat smędzi już na tym forum. Podobno kopniaki w tyłek od Mikkego tak bolą.

  • Ale nie strzępisz ryja po próżnicy i dasz przykład redukcji pogłowia, zaczynając od siebie i swojej rodziny?
   Czy tylko w gębie mocny?

 2. rozumiem, że zgłaszasz się na ochotnika do rządowego odstrzału, razem ze swoją rodziną i bliskimi? w końcu to jedyny sposób żeby w PL kiedyś był normalny ustrój z normalnymi podatkami a nie rabunkiem podatkowym, a poza tym innym będzie łatwiej dojechać nad morze czy w góry, tak więc nie bądź samolubem!

 3. A W TYM, NAD UBIEGŁOROCZNĄ MONSTRUALNĄ LICZBĄ ZGONÓW JEST ZNÓW MONSTRUALNIE WIELE ZGONÓW.

  Czy kiedyś zacznie to ‚polakom’ przeszkadzać, czy są jak świnie w chlewie, które nie zauważają ubywających współlokatorów i cieszą się, bo więcej dla nich zostanie w korycie?

  PRZYPOMNĘ, ŻE CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO NIEMCY WYMORDOWALI CA 200 TYS. POLAKÓW. TO MNIEJ NIŻ WYMORDOWAŁ NAS PIS.

  • Czy pan Adam N nie ma zamiaru rozpocząć prawdziwej pracy aby ludzie nie umierali masowo? Stan służby zdrowia świadczy o braku kompetencji i wynika ze powinien odejść dobrowolnie bo nie radzi sobie na tym stanowisku jako minister zdrowia.

  • ale kiedy statystyczna średnia z wielu lat załamuje się dokładnie w 2020/20212, to kto może mieć złudzenia, że to nie staranna troska PiSu o demografię w ‚polsce’ do tego doprowadziła?

   No kto może tego nie rozumieć? Idiota?

   Albo nie chcieć tego „rozumieć”, wróg!

 4. P. S. Do powyższego. W tym badaniu założono, że każdy zgon z powodu covid był zgonem nadmiarowym. Trzeba jednak przypomnieć, że grypa prawie zniknęła, a więc zastąpił ją cowid. Uwzględniając ten fakt, okaże się, że covid to jedynie 30-40% nadmiarowych zgonów, a reszta to skutki rządu PISowskiego.

  • Natomiast pozostałe 150 tys. w ub. roku to zgony na CHOROBY NIELECZONE! To wszelkiego rodzaju raki, serca, wylewy, cukrzyce, astmy, gruźlice i cała ta reszta.

   Najczęściej były to osoby samotne, przy których nie miał kto chodzić i dbać o nie.

   Że nie wspomnę o tzw. pensjonariuszach. Są jakieś statystyki ich dotyczące?

   • Stek bredni. Nie 3 tysiące zgonów na kowida lecz 9 tysięcy. Nie „typowe powikłania pogrypowe” lecz bezpośredni efekt kowida. I sekta po wgraniu propagandy że Sputnika nie potrafi pojąć, że izolacja musiała spowodować utrudnienie leczenia innych chorób, ratując o wiele więcej ludzi którzy w wyniku izolacji nie umarli na kowida.

    • Szczepionki na grypę pozbawiają organizmy naturalnej odporności, dlatego w ‚polsce’ i we Włoszech starannie wyszczepieni dziadkowie padali jak muchy.

     A ty jesteś żydłackim kundlem.

    • po co tu zaglądasz? Nikogo nie przekonasz, bo piszesz brednie, a jak szukasz koła adoracji covidowej, to spadaj na jakiś lewacki portal (nazwy nie podam, bo nie znam). Na wp, onet i interii widać w komentarzach pod covidowymi newsami, że przeważają krytyczne wobec rządu i ich lockdownowych przedsięwzięć komentarze. Więc chyba intuicja jeszcze nie zawodzi jak rozum.

 5. Społeczeństwo się starzeje, ale nie osiągnęło poziomu nieśmiertelności. Kiedyś umrzeć starcy muszą. Niepojęte dla sprawnych umysłowo inaczej.

   • Nie dewiant. Po prostu mała dzidzia z kompleksami i osobowością psychopaty, która nie może znieść odrzucenia oraz kopa w dupę od czada Mikkego, którego otrzymała jakieś 15 lat temu. Zobacz se-sobie tu: https://jkm.neon24.pl/post/35470,obowiazek-jazdy-w-pasach
    „Andrzej Nowak” to ten sam osobnik co „Onufry” i „Lewaki” – Robcio S. pod setkami nicków. Drugi klarnet plamisty to Grzesiu Ch. Też dostał kopa i gryzie po nogawkach.

     • No! W końcu ślepaku mnie zauważyłeś! Nie nudzi Ci się psychopato 15 lat smędzić na tym forum? Może Robercie czas do psychiatry?
      Ja myślałem, że 5 lat temu Ci się już znudziło, ale wiedzę, że jednak dalej po nocach siedzisz. Może zamiast tego uzupełnisz sobie wiedzę w zakresie taksonomii wirusów wścieklizny, bo informacja którą rozprowadzasz jest nieaktualna od czasów Twoich studiów (lata 90-te)?

Comments are closed.