Marsz „Stop segregacji sanitarnej” w Toruniu. Polacy mówią głośne „NIE” dla podziałów [FOTO/VIDEO]

Stop segregacji sanitarnej Toruń.
W Toruniu odbył się protest pod hasłem "Stop segregacji sanitarnej". (Fot. Twitter/kolaż)
Ulicami Torunia przeszedł marsz pt. „Stop segregacji sanitarnej”. Uczestnicy sprzeciwiali się totalitarnym zakusom rządu, dzieleniu społeczeństwa na lepszych oraz gorszych i uzależnianie uczestnictwa w życiu publicznym w zależności od statusu zaszczepienia.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości coraz częściej przebąkuje, że jesienią chciałby zaprowadzić segregację sanitarną.

Jej namiastkę obserwujemy już teraz – zaszczepieni nie wliczają się do limitów podczas przeróżnych wydarzeń.

Jesienią sprawa może się zaostrzyć, bowiem przedstawiciele władzy przebąkują o rozwiązaniach na wzór francuski, czyli odebranie części praw osobom nie przyjmującym „dobrowolnej” szczepionki przeciw COVID-19. Procedowana jest także ustawa, w myśl której pracodawcy mogli wysłać niezaszczepionych pracowników na „bezpłatny urlop”.

Przeciwko tym rozwiązaniom sprzeciwili się Torunianie, którzy tłumnie pojawili się w centrum miasta. To druga tak duża manifestacja w ostatnim czasie. Pierwsza odbyła się w Katowicach.

Wśród uczestników niedzielnego marszu, który współorganizowały Klubu Konfederacji, byli także politycy – m.in. Artur Dziambor, Grzegorz Braun, Witold Tumanowicz, Karolina Pikuła czy Marcin Sypniewski.

– My mówimy: nigdy więcej lockdownu w szkołach, czy w jakichkolwiek innych instytucjach w polskiej przestrzeni publicznej. Dość niszczenia gospodarki pod pretekstem walki z pandemią, dość przymuszania pracowników administracji: mundurowych, cywilnych do udziału w tym na szeroką skalę prowadzonym eksperymencie medycznym. Dość eksperymentów na polskich dzieciach – mówił Grzegorz Braun.

„Wolność, polskość, normalność” – krzyczeli m.in. manifestanci.

To ostatni dzwonek, żeby pokazać, że jesteśmy siłą, że się budzimy. Niedługo wszystko dookoła może bardzo się zmienić, cienka czerwona linia może zostać przekroczona. Rządy nie przyznają się do popełnienia błędu, ponieważ wszystko zaszło zbyt daleko – mówił jeden z uczestników protestów.

Jestem tutaj, bo zależy mi na wolnej Polsce, bez żadnej segregacji, bez żadnych podziałów – dodawała inna z uczestniczek.

Kolejny protest zapowiadany jest 15 września br. przed Sejmem w Warszawie. Szczegóły w tym miejscu.

#StopSegregacjiSanitarnej – marsz w Toruniu

29 KOMENTARZE

  • Korwin-Mikke przekonywał, że władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. – Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie… – tłumaczył. – Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem – przekonywał kandydat na prezydenta…

   • Dla zwolenników Pana Prezesa to oczywistość.
    Chodzi o rządy prawa – nomokrację. Państwo, które ma monopol na stosowanie siły, w razie konieczności musi z niej korzystać m.in. w obronie prawa. To widać jest niezrozumiałe dla lewicowców.
    Czy ta manifestacja była NIELEGALNA?

    • Już w połowie XIX wieku głupie i wredne lewactwo antyszczepionkowe protestowało przeciwko przymusowi szczepień, który wprowadził konserwatywno - liberalny rząd

     1853 r., krótko po uchwaleniu ustawy o szczepieniach, w Wielkiej Brytanii powstała Liga Antyszczepionkowa, a następnie Liga Przeciwko Przymusowym Szczepionkom, której zawiązanie było reakcją na ustanowienie obowiązku szczepień dla dzieci (kara więzienia dla rodziców, którzy ich nie szczepili) w wieku 14 lat i młodszych.

 1. To nie są prawdziwi protestujący. To statyści wynajęci przez antyszczepaków. Polacy rozumią działania rządu.

  • a zapłacili im gates i wielkie koncerny farmaceutyczne ;-)
   które sterują rządami.

   (cokolwiek by ne mówić podziały, walka, chaos na granicy i na ulicach jest na ręke chinom)

  • Statystą to ty jesteś pajacu, wynajętym sługusem. Nie wypowiadaj się w imieniu Polaków bo nie życzę sobie aby jakiś zaszczepieniec, mówił za mnie Polkę.

  • Uwaga agenci bezpieki infiltrują „NCz”. Obrażają ludzi którzy nie chcą się szczepić podejrzaną cieczą za którą producenci, lekarze i rząd PiS nie biorą odpowiedzialności!
   Podpisałaś/eś cyrograf szczepienny to dostaniesz odszkodowanie jak będą dwie niedziele w kupie…

 2. Szczepionki to pretekst do wprowadzenia całkowitego posłuszeństwa.jesli nie powiemy stóp to szaleństwo nigdy się nie skończy.Politycy nie mogą leczyć ludzi.Jedyna formą leczenia covida to obserwuj się w domu a potem marsz pod respirator+ fałszywe testy.

  • Korwin-Mikke przekonywał, że władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. – Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie… – tłumaczył. – Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem – przekonywał kandydat na prezydenta..

 3. a gdzie wolnośc i libertanianizm? Niech pracodawca nawet zwalnia jak chce zaszczepionych, niezaszczepionych i kogo tam chce. to jego pieniadze.
  Ale urzednik nie moze odmowic obywatelowi polskiemu uslug. To jest najwazniejsze, urzedy, szkoły panstwoe , poczta państwowa , wodociągi panstwowe itp.
  co innego prywatny biznes a co innego uslugi publiczne. (no chyba, ze moge nie placic podatkow i nie isc do wojska)

 4. „WIR i demokracja oddolna – jedyny ratunek dla Polski”

 5. kolejna demonstracja na której widać niewielu mieszkańców Torunia, stchórzyli tak samo jak w innych miastach? Aby władza poczuła to musi na takim marszu być co najmniej kilkadziesiąt tysięcy! Miejscowa gazeta Nowości, robiąca tam z ukrycia fotki, podpisała je bezczelnie jako marsz antyszczepionkowców! I co, można i tutaj jawnie manipulować i kłamać?

 6. Piękne słitfocie. Widać c..lebryci.
  Ale rzetelność dziennikarska zerowa. Przyrównywanie frekwencji w Toruniu do Katowic to nadużycie, a brak informacji o ogólnopolskim marszu w Poznaniu 11.09., żenujące.

 7. „Teraz jest wojna rządu PiS z narodem.
  Kto się nie szczepi ten żyje!
  Zabrali nam wolność i zdrowie.
  By wzięła ich cholera.
  Etc..

 8. „Jesienią sprawa może się zaostrzyć, bowiem przedstawiciele władzy przebąkują o rozwiązaniach na wzór francuski” Zabawna sprawa, bo ja slysze coraz czesciej, ze ludzie tez sie domagaja rozwiazania na wzor francuski. Ale tego z gilotynami i siewcami plandemii w roli glownej :)

Comments are closed.