Liczba zaszczepionych Polaków i liczba zgłoszonych NOP-ów. Od poniedziałku namawiają na to dzieci

Szczepienie w szkole. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Szczepienie w szkole. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
W pełni zaszczepionych, co na ten moment oznacza zaszczepienia dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 106 tys. osób – podano na stronach rządowych.

Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciwko COVID-19 wynosi 36 749 445. W pełni zaszczepione jest 19 106 619 osób. Łącznie do Polski dostarczono 53 910 230 dawek, z czego do punktów trafiło 38 488 580.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 391 290 dawek.

Zgłoszono w tym czasie 15 115 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w większości łagodnych. Jednak zdarzały się i gorsze przypadki – pisaliśmy o kobiecie, którą sparaliżowało od pasa w dół:

Pozew za paraliż po szczepieniu. Pierwsza taka sprawa w Polsce

Akcja szczepień w szkołach

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w szkołach rozpoczyna się akcja szczepień przeciw COVID-19.

– Na razie będziemy patrzyli, ile jest zebranych deklaracji – zaznaczył.

Poinformował, że nie ma jeszcze zbiorczej liczby, ile w skali kraju deklaracji złożyli rodzice, którzy chcą, by ich dzieci zostały zaszczepione w punktach szczepiennych w szkołach.

– Nie mniej jednak przypominam, że część dzieci – około 30 proc. – zaszczepiła się już w tym okresie przed rozpoczęciem roku szkolnego. A więc zobaczymy, jak ta akcja będzie przebiegała – wyjaśnił minister zdrowia.

– Jeżeli by się okazało, że ona nie jest powiedziałbym satysfakcjonująca z punktu widzenia obrony przed rozwojem epidemii, to oczywiście będziemy razem z Ministerstwem Edukacji i Nauki prowadzili kampanię, akcję – te wszystkie środki zachęcające, bo cały czas opieramy się założeniu o dobrowolności szczepienia – dodał.

MEiN poinformował w poniedziałek wieczorem, że dyrektorzy zebrali od rodziców 48 303 deklaracji o chęci szczepienia dziecka przeciwko COVID-19 w ramach akcji organizowanych przez szkoły. Chęć zaszczepienia się zgłosiło też blisko 1490 pracowników szkół, a także 3380 członków rodzin uczniów.

Resort podał, że w całym kraju do 10 września br. z punktami szczepień nawiązało współpracę 10 626 szkół. Szczepienia na terenie szkoły odbędą się w 1398 placówkach. Dodatkowo ponad 9 tys. szkół (9067) zorganizuje szczepienia dla uczniów w populacyjnych punktach szczepień.

Resort edukacji i nauki poinformował także, że średnio w skali całego kraju zaszczepionych jest 34,40 proc. uczniów w wieku 12-18 lat. Z danych dla poszczególnych roczników wynika, że w wieku 12 lat zaszczepiło się obecnie 21,97 proc. dzieci. Najwięcej w województwie mazowieckim – 27,48 proc., a najmniej w województwie podkarpackim – 9,30 proc.

Uczniów w wieku 13 lat zaszczepionych jest obecnie 27,07 proc. Najwięcej w województwie mazowieckim – 33,48 proc, a najmniej na Podkarpaciu – 12,31 proc.

Odsetek zaszczepionych 14-latków wynosi 31,54 proc. Najwięcej na Mazowszu – 38,83 proc., najmniej w województwie podkarpackim – 14,86 proc.

Wśród 15 latków odsetek zaszczepionych osób to 35,18 proc. Najwięcej w województwie mazowieckim – 42,11 proc. Najmniej w województwie podkarpackim – 18,25 proc.

16-latkowie to grupa uczniów, która zaszczepiła się w 40,20 proc. Najwięcej osób przyjęło szczepionkę na Mazowszu – 46,57 proc., a najmniej na Podkarpaciu – 23,64 proc.

Odsetek zaszczepionych 17-latków wynosi obecnie 43,14 proc. W województwie mazowieckim jest ich najwięcej, bo 49,19 proc., a w województwie podkarpackim najmniej – 27,43 proc.

Wśród 18-latków zaszczepiło się do tej pory 46,47 proc. uczniów, z czego najwięcej w województwie mazowieckim – 51,88 proc., a najmniej na Podkarpaciu – 33,03 proc.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne. Szczepione mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież od 12. roku życia. Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia należy do ich rodziców.

Źródło: PAP

33 KOMENTARZE

 1. Szacuje się że zgłoszone NOP to zaledwie 1% wszystkich NOPów, mi osobiście nie przyjęto NOP.
  To teraz pomnóżcie te liczby NOP x 100 to będziecie mieli wyobrażenie o skali (w Polsce mamy 270 TYSIĘCY nadwyżkowych zgonów w I półroczy tego roku)

  • Znaczy ze ten Twoj NOP, ktorego Ci nie chcialo przyjac to zgon? Bo najpierw piszesz o swoim NOPie, a potem zaczynasz pisac w kontekscie NOPow o zgonach…

   • widać ze czytanie ze zrozumieniem jest dość trunde , przeczytaj uważnie co jest wyżej napisane , może tak ze 3 razy i wskaż czy napisane jest „zgon”.
    Jeśl nie wiesz co to NOP to nie pisz, w miedzyczasie dane dot preparatów:
    najnowsze oficjalne dane (30 sierpnia 2021) wskazują na 38.488 zgłoszonych i zarejestrowanych zgonów po szczepionce mRNA w UE, Wielkiej Brytanii i USA (łącznie) oraz 6,3 miliona zgłoszonych „zdarzeń niepożądanych”. ..

   • Panie znachorze Robercie S, czy pan wie że dziecko (szczególnie roczne) nie potrafi zgłosić w związku z tym ja OSOBIŚCIE mam obowiązek taki NOP zgłosić , ale lekarz ma OBOWIĄZEK go przyjąć. ale są tacy lekarze jak właśnie pan którzy tego nie robią , takim powinno odbierać się uprawnienia, to zwykli bandyci

 2. 25-letnia córka zmarłego lorda Younga z Dartington podobno zmarła na „covid” niedługo po tym, jak została „zaszczepiona”. Gaia Young, jak ją nazywają, została popędzona do University College London Hospital (UCLH) z silnym bólem głowy i ostrymi wymiotami w dniu 20 lipca. Zaledwie 16 godzin później stwierdzono u niej śmierć mózgową.

 3. Co wynika z tego: „z czego najwięcej w województwie mazowieckim..” NOP-ow i późniejszych zgonów wśród 12 to 18-latkow. Pożyjemy i zobaczymy statystyki za kilka miesięcy czy lat.

 4. Gorący mikrofon łapie izraelskiego ministra zdrowia przyznającego, że paszporty szczepionek to tak naprawdę przymus Nieświadomy, że jest na gorącym mikrofonie i jest transmitowany na żywo w stacji telewizyjnej, izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz przyznał, że paszporty szczepionek były przede wszystkim o zmuszanie sceptycznych ludzi do szczepień…

  • „Nałożenie zasad „zielonej przepustki” na niektóre miejsca jest potrzebne tylko po to, aby wywrzeć nacisk na członków społeczeństwa, aby się zaszczepili, a nie ze względów medycznych, powiedział izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz w niedzielę, przed cotygodniowym posiedzeniem gabinetu”, donosi Jewish News Syndicate.

   • Tymczasem Szwecja, która nigdy nie wprowadziła ścisłej blokady, niedawno zakazała wjazdu do kraju podróżnym przybywającym z Izraela.

 5. A szkoły są od nauczania czy już pełnią inną funkcje (za nasze podatki kto zmienił im status?) Dlaczego zostały przekształcone w punkty medyczne? Istna zgroza czego nie wymyślą aby wprowadzić to badziewie do organizmu młodych ludzi. Oni dopiero dorastają!

 6. Ze smutkiem obserwuję degradację NCz. Proponuję zmianę nazwy na adekwatną do jedynej tematyki, którą poruszacie. Rozważcie propozycje: „Najwyższa szpryca”, albo „Szprycowy czas”.
  P.S. A co tam u Starca Jąkały? Założę się, że przed operacją kulasa, przykładnie się zaszczepił.

 7. Dostarczono do Polski 54 miliony dawek szczepionek. Należałoby także podać koszt i warunki umów z producentami. Skoro to jest finansowane z budżetu – czyli podatków i kredytów – to w ramach dostępu do informacji publicznej należy podać takie informacje.

 8. Szczepiąc się, niszczy się zdrowie swoje i niezaszczepionych, gdyż zwiększa się presję selekcyjna oraz ucieczkę immunologiczną wirusa w kierunku jego wyższej zakaźności i zjadliwości. Będzie to zagrażać zaszczepionym ale też i tym, którzy będąc rozsądnymi nie wzięli tego preparatu.

 9. A co stanie się w sezonie jesiennym z tymi ludźmi?? Albo za 5 lat?? Biorąc pod uwagę fakt, że szczepienia przeciw zwykłej grypie nie miały powodzenia, bo to było tylko kilka procent, to obecne około 50% ludzi którzy przyjęli preparat przyjęli go pod naciskiem, lobbingiem i propagandą. Tak więc o głupocie tu chyba nie można mówić. No chyba, że wyjazd zagraniczny był motywacją, a to wtedy tak. Głupota. Co się stanie z osieroconymi dziećmi i jeszcze do tego chorymi po tym rządowym eksperymencie?

 10. Czemu zadna gazeta nie naciska rzad w Polsce by wyplacili rekompenasty
  za covid-19 szczegolnie dla mnieszych firm???
  Wszystki kraje w UE zrobily te wyplaty, oczywiscie trzebabylo sie o to starac.
  Podczas komuny ludzie przynajmniej mieli wsparcie w
  gazetach. Teraz to pisza tylko banaluki albo oczerniaja inne kraje,
  jak w Korei Polnocnej

 11. Dziennikarze przestańcie pisać o szczepionce na covid bo ten preparat nie ma, poza strzykawką, ze szczepionką nic wspólnego!Składniki /grafen, metale itp/ oraz skutki uboczne ewidentnie wskazują na eugeniczne, perfidne działanie!Aby wymordować większość ludzi muszą to też cyklicznie powtarzać, dodając po każdej fali nowe składniki!Kto tego jeszcze nie rozumie jest skończonym durniem. Po co wam kasa skoro umrzecie teraz lub w ciągu kilku lat?

 12. Odejdź od hydroksychlorochiny i iwermektyny, dwóch powszechnie wychwalanych leków na receptę stosowanych w leczeniu infekcji wirusowych COVID-19. Zespół wirusologów, którzy spędzili całe życie na badaniu przyczyn zakażeń wirusowych, potwierdził istnienie naturalnego leku na COVID-19, który jest powszechnie dostępny i może być stosowany nawet przez najbiedniejszych ludzi na świecie…

  • W oparciu o dziesięciolecia badań i dane dotyczące bezpieczeństwa wirusów z rodziny herpes, amerykańscy naukowcy z Bio-Virus Research Inc, Reno, Nevada, donoszą o udanym leczeniu pierwszych 30 lekarzy i pielęgniarek oraz ponad tysiąca pacjentów, którym podano aminokwas lizynę w celu zapobiegania, a nawet zniesienia infekcji koronawirusem COVID-19 w klinice na Dominikanie. Zadziwiające jest to, że objawy COVID-19 ustąpiły w ciągu kilku godzin po zastosowaniu tego naturalnego leczenia.

 13. Dyrektor Instytutu Patologicznego Uniwersytetu w Heidelbergu, Peter Schirmacher, przeprowadził ponad czterdzieści autopsji osób, które zmarły w ciągu dwóch tygodni od otrzymania szczepionki Covid-19 i wyraził zaniepokojenie swoimi odkryciami. Schirmacher stwierdził, że 30 do 40 procent badanych przez niego osób zmarło z powodu szczepionki i że jego zdaniem częstotliwość śmiertelnych skutków szczepień jest „niedoszacowana”.

 14. Żydowski lekarz mówi, że zgony z powodu fałszywych szczepionek będą potencjalnie wynosić ponad dwa BILIONY w ciągu 2-3 lat – „Jedynym powodem, dla którego podalibyście dzieciom ten trujący zastrzyk śmierci, jest to, że wierzycie w ofiarę z dzieci

Comments are closed.