Kierownictwo PiS przyjęło specjalną uchwałę ws. #PolExit

Flaga Unii Europejskiej, commons.wikimedia.org, Mielon, CC BY-SA 3.0
Flaga Unii Europejskiej, commons.wikimedia.org, Mielon, CC BY-SA 3.0
Polska nie wyjdzie z Unii Europejskiej – zapewnia Prawo i Sprawiedliwość. Kierownictwo partii potrzebowało w tej sprawie przyjąć specjalną uchwałę.

Jak poinformowała rzecznik PiS Anita Czerwińska, kierownictwo PiS przyjęło uchwałę „W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej”, wykluczającą możliwość Polexitu.

Według nas stwierdzenia „przynależność Polski do UE” oraz „suwerenność Rzeczpospolitej” wzajemnie się wykluczają, ale PiS najwyraźniej sądzi inaczej. I dalej będzie potulnie spełniał, tak jak spełniał dotychczas, wszelkie rozkazy Brukseli.

Po co PiS-owi uchwała?

Specjalną uchwałę przyjęto podczas posiedzenia Komitetu Politycznego PiS.

„W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiają się kłamliwe informacje na temat stanowiska PiS w sprawie przynależności Polski do UE postanowiliśmy uchwałą Komitetu Politycznego odnieść się do tego” – poinformowała Czerwińska.

Uchwała – dodała – nosi tytuł „W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP”.

W uchwale – wskazała Czerwińska – wykluczono możliwość Polexitu. Jak dodała totalna opozycja przypisuje ugrupowaniu „coś czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy, nigdy o tym nie mówiliśmy”.

„To po prostu nie ma odzwierciedlenia w faktach. Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim” – mówiła.

„Chcemy żeby Polska była członkiem Unii Europejskiej i pozostała państwem suwerennym” – dodała.

Czerwińska podkreśliła, że w uchwale odniesiono się też do tego, że UE potrzebuje głębokich zmian. W tym kontekście wskazała na trwającą Konferencję ws. Przyszłości Europy.

„Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny nurt; nurt, plan reform Unii Europejskiej, który będzie nawiązywał do źródeł, do myśli ojców założycieli. Chcemy żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała” – mówiła Czerwińska.

O tym, że PiS nie planuje wyprowadzania Polski z UE w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej zapewniał także prezes Jarosław Kaczyński.

Wywiad z „Naczelnikiem” państwa – żadnego Polexitu nie będzie

 

24 KOMENTARZE

 1. niech tam sobie polityczne uchwały uchwalają, w czasach „bo kowid” można zmieniać zdanie jak w kalejdoskopie, zresztą to do siebie ma polityka. Na prawdę słabe były wezwania co niektórych politykierów by przynależność do UE wpisać do konstytucji, to już jest odjazd

 2. Taaa, już była, przewodnia rola partii, dozgonna przyjaźń z zsrr, stalin wiecznie żywy, itp pierdoły. Tak wam tęskno do eroburdelu to wy…lać w podskokach! Ja po was płakał nie będę.

 3. Polska będzie w UE, ale druga część wypowiedzi mówi o tym, że Polska ma być krajem suwerennym, a Unia ma być związkiem suwerennych państw.
  A suwerennosci z federalizacja pogodzic sie nie da.
  tego juz matolom z Konfederacji nie wytlumaczysz Sommer?

 4. Byli zdrajcami zachęcając do wejścia – pozostali wykluczając „PolEXIT”!!!
  Kiedyś już zadałem pytanie:
  jak się czują ŚWINIE???

 5. Czyli jak się pojawią napisy na tramwajach ” nur fuer Deutsche „, to mamy potulnie się dostosować? Na szczęście te dziady już niedługo porządzą. Tępy naród wybierze teraz komuchów a po tych jołopach nawet smród nie zostanie. Swojądrogą jaką trzeba być kanalią żeby uchwalać coś takiego? Takich zapisów nie ma nawet w najbardziej filounijnych partiach a co dopiero w partii wyszydzanej i poddawanej ostracyzmowi w UE jaką jest PiS.

 6. Że debilizm pisu sięga szczytów idiotyzmu, to już się przyzwyczaiłem, ale tu przeszli sami siebie, braknie skali, po prostu żywy bełkot.
  „który będzie nawiązywał do źródeł, do myśli ojców założycieli” – oni chyba w bańce żyją. Już dawno wszystko zaorane na czerwono-tęczowo, a ci do korzeni będą sięgać…

 7. Kłamliwe informacje? Pani Czerwińska mówi że Wielce Szanowny poseł i wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, łże?

Comments are closed.