Wielki protest w Warszawie – „Stop segregacji sanitarnej”! Krytyka covidowej polityki i zaskakujący gość [RELACJA/GALERIA]

Protest w Warszawie przeciwko segregacji sanitarnej.
Protest w Warszawie przeciwko segregacji sanitarnej. (Fot. YouTube/screen)
W Warszawie pod Sejmem odbyła się manifestacja przeciwko wprowadzaniu w Polsce segregacji sanitarnej. Zobacz najważniejsze momenty.

Pierwotnie Sejm miał w środę procedować ustawę 1449, która zaprowadza segregację sanitarną, wprowadza policję sanitarną oraz wiele innych niebezpiecznych mechanizmów.

W ostatniej chwili projekt „spadł” z obrad rządowych, co nie znaczy, że w niedalekiej przyszłości nie wróci. Pomimo odłożenia w czasie procedowania ustawy 1449, ludzie pod Sejmem protestowali przeciwko covidowej polityce rządu.

„STOP SEGREGACJI SANITARNEJ” – RELACJA NA ŻYWO

18:30 Protest dobiega końca. Zapis wideo z dwóch różnych kanałów zamieszczamy na samym końcu relacji.

18:20Ustawa 1449 została zdjęta z porządku obrad. Dlaczego? Bo oni mają to policzone i wiedzą, że mogą im się wyłamać posłowie. A dlaczego mogą się wyłamać? Bo posłowie funkcjonują w społeczeństwie i odbierają sygnały. Sprzeciw społeczeństwa jest bardzo duży. Do nas docierają non stop takie informacje, docierają i do PiS. Trzeba wywierać cały czas presję, cierpliwie i kulturalnie tłumaczyć. Apeluję, żeby tłumaczyć cierpliwie i kulturalnie, nie można przelewać swojej frustracji na osoby, które mają inne zdanie – kontynuował Bosak.

18:10 Krzysztof Bosak odniósł się do łamania praw obywatelskich pod pretekstem walki z koronawirusem.

Gdyby ktoś odmalował i opisał Polskę, w jakiej dzisiaj żyjemy, ze dwa lata temu, w życiu bym w to nie uwierzył. Wszystkie partie, które w ostatnich latach miały na sztandarach obronę konstytucji, dzisiaj pochowały się jak myszy w dziurach. Nawet słowem się nie odezwą. Kiedy, jako Konfederacja, formułujemy myślenie zdroworozsądkowe i próbujemy odwołać się do zastanych praw obywatelskich, które mamy zapisane, oni siedzą cicho. Ja wiedziałem, że to są hipokryci, ale że ta hipokryzja będzie aż tak jawna – tego się nie spodziewałem. 

W ciągu półtora roku wszystko zostało podważone, a najbardziej kuriozalne jest to, że zostało podważone przez partię, która ma w nazwie „prawo” i „sprawiedliwość”. W spektakularny sposób kompromitują te piękne słowa – mówił Bosak.

18:02 Na proteście pojawiła się poseł Prawa i Sprawiedliwości, Anna Maria Siarkowska.

To było niespodziewane wywołanie. Powiem krótko: w tych trudnych czasach potrzebujemy przede wszystkim solidarności, a nie sytuacji, kiedy nas się dzieli i segreguje. Dlatego wszyscy, niezależnie od poglądów politycznych, religijnych czy statusu zaszczepienia, powinni stanąć wspólnie i upomnieć się o to, żeby Polska, nasz kraj był wolny. Jesteśmy to winni nie tylko tym, którzy przelali za naszą ojczyzną krew, ale przede wszystkim naszym dzieciom – powiedziała Siarkowska.

„CAŁA POLSKA ZJEDNOCZONA” – wykrzyczeli protestujący.

17:48 Nieopodal z budynków rządowych wychodził premier Mateusz Morawiecki. Ludzie przez dłuższą chwilę krzyczeli: „STOP SEGREGACJI SANITARNEJ”.

17:39 Dobromir Sośnierz: – Presja ma sens, ale musi być stanowcza i głośno wyrażana. Sprzeciw musi być wszędzie. Oni muszą was widzieć w internecie, na ulicach, muszą widzieć flagi na balkonach, koszulki, naklejki na samochodach. Być może dotrze coś do nich, zanim zrobią coś złego. Trzeba ich powstrzymać przed tą ustawą, zanim coś wprowadzą, bo jeśli wprowadzą, to już na pewno na następny dzień się nie wycofają. Póki co naszym umiłowanym przywódcom zadrżała ręka, ale to nie oznacza, że szczepionkowy apartheid nie zacznie później obowiązywać.

17:34 Prof. Piotrowski powiedział, że choć decyzja o wycofaniu ustawy z obrad to mały sukces Konfederacji, to należy nadal uważnie patrzeć rządowi na ręce. – Trzeba powiedzieć zdecydowane nie wszelkim reżimom: komunistycznym czy sanitarnym – zaakcentował prof. Piotrowski.

17:30 Na proteście pojawili się m.in. były kandydat na prezydenta RP i były eurodeputowany, prof. Mirosław Piotrowski oraz Waldemar Fydrych, znany z wielu happeningów, pamiętających jeszcze czasy komuny, artysta.

Gdy ponad 30 lat temu walczyliśmy przeciwko komunie, też było wiele osób w różnym wieku. Jest wiele młodzieży, to bardzo budujące. Kiedyś walczyliśmy z komuną, a dziś musimy zrobić wszystko, żeby ta komuna nie wróciła – mówił Fydrych, który jest autorem transparentu „Sanitarna komuna won”.

17:21 Grzegorz Braun stwierdził, że decyzje, które są podejmowane przez polityków pod pretekstem walki z koronawirusem, to nic innego jak „tresura ludzkiego stada”. Powtórzył mniej więcej to, co mówił kilka godzin wcześniej podczas konferencji prasowej w Sejmie. Do przeczytania w tym miejscu.

17:08 Artur Dziambor: – Ustawa 1449 „spadła z rowerka”. To jest Wasz sukces! Okazała się zbyt kontrowersyjna nawet dla twardogłowych PiS-owców. Teraz pracują nad tym, żeby ją „trochę ładniej napisać”. Jeżeli wrócą z ustawą za dwa tygodnie, będziemy gotowi. Wrócimy tutaj. Oni muszą zrozumieć, że Polacy sobie nie pozwolą w ten sposób ograniczyć wolności. Na razie jest mały sukcesik. Bitwę wygraliśmy, wojna przed nami.

17:01 Na transparentach można przeczytać m.in.: „Rząd pod sąd”, „Sanitarna komuna won”, „Segregujmy tylko śmieci”, „Stop 1449”.

16:58 Kilka zdjęć z protestu.

16:51Dlaczego przeciwko segregacji sanitarnej protestujemy? Ano dlatego, że ona nie ma sensu, nie działa. Najnowsze dane, badania z innych państw pokazują, że osoby zaszczepione mogą być chore na covid, mogą zakażać innych. Nawet izraelski minister zdrowia powiedział – kiedy myślał, że kamery są wyłączone – że segregacja sanitarna nie ma żadnych uzasadnień medycznych, epidemiologicznych. Segregacja sanitarna ma na celu przymuszenie do szczepienia tych, którzy się jeszcze nie zaszczepili. A coraz więcej wskazuje na to, że szczepienia będą musiały być powtarzane, nawet co pół roku, a niedługo mogą być także płatne, co zapowiedział ostatnio rzecznik rządu PiS. Albo to zaganianie Polaków, by się szybko zaszczepili „za darmo”, albo to niekończący się interes dla władzy i koncernów farmaceutycznych. Dlatego przedstawiliśmy projekt ustawy „stop segregacji sanitarnej”, który zapewnia brak dyskryminacji ze względu na szczepienie. Niestety, utknął w Sejmie. Został złożony 28 czerwca, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek do dzisiaj nie nadała mu numeru druku – mówił Stoch.

16:46 Witold Stoch (Konfederacja): – Minister Niedzielski powinien odpowiedzieć za wszystko, co robi z nami przez ostatni rok. Nie można też zapominać o ministrze Szumowskim, od którego to szaleństwo się zaczęło. Szaleństwo trwa już półtora roku.

16:38 Ze sceny przedstawiane są założenia ustawy 1449 – to m.in. potężna kara finansowa za „kłamstwo covidowe”, czyli zatajenie przed sanepidem „kontaktu” z osobą z dodatnim wynikiem testu na COVID-19, to także zamknięcie na 30-dniową kwarantannę. Więcej o ustawie 1449 przeczytasz w tym miejscu.

16:30 Rozpoczęły się przemówienia polityków. Do protestujących dołącza coraz więcej osób.

 

70 KOMENTARZE

 1. a co z komplementarnym projektem poselskim dający pracodawcy prawo do de facto zwolnienia pracownika bez zwalaniania go i nie zatrudniania ze względu na decyzje medyczne?

 2. 75 osób i stu dziennikarzy. Kolejna próba wciągania Polaków do politycznych gierek. Jak UE powie, że ma być segregacja, to segregacja będzie, bo w Polsce nie ma ani jednej odważnej partii, której programem jest wyjście z tego euro-kołchozu. Wystarczy stworzyć alternatywę dla przynależności w formie nienależenia nigdzie z otwartym jak kiedyś Hongkong rynkiem dla wszystkich.

  • Nie bredź, a przed bredzeniem wrzuć coś w gugla. Nawet głupia wiki podaje w programie Konfederacji:
   – „Bezpieczeństwo narodowe” – ograniczenie przyjmowania uchodźców i imigrantów, wyjście z Unii Europejskiej

   A teraz odszczekaj.

 3. Bredzić antyszczepy nie przestają, wychodząc z goebbelsowskiego założenia, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.
  Ale przypomnijmy – wicelider światowego wyszczepienia dumnie szczycący się średnią zgonów z ostatnich 7 dni ZERO, konserwatywno liberalny Singapur, ma rekordowo mało zgonów, bo segregacji sanitarnej przestrzega

  • Żeby naśladować Goebbelsa jesteś za głupi, ten dzisiaj pewnie zdawałby sobie sprawę z powszechnego dostępu do informacji. Bez nadziei, że pukniesz się w głowę najnowsze wieści z tego szczepionkowego raju: „However, the number of those seriously ill is increasing. The number of patients requiring oxygen doubled to 54 on Sunday from two days before, an important gauge to judge whether the medical system could get overwhelmed.” W Izraelu też już ogłoszono bezcovidowy raj.

    • W Singapurze: ostatni dzień danych 14 września ZERO zgonów
     Poprzednie dni też ZERO.
     Łączna liczba zgonów podczas całej pandemii poniżej 100, głównie migranci zarobkowi czyli antyszczepska dzicz.
     Singapurczycy mają najmniej zgonów z państw prowadzących testy, bo przestrzegają izolacji i się szczepią. No i jak w tytule…

  • Średnia liczba nowych zakażeń zgłaszanych każdego dnia w Singapurze wzrosła o ponad 490 w ciągu ostatnich 3 tygodni, czyli o 49% w porównaniu z poprzednim szczytem. Liczba zakażeń wirusem COVID-19 wzrasta w Singapurze, średnio każdego dnia zgłaszanych jest 556 nowych zakażeń. Stanowi to 55% wartości szczytowej – najwyższą średnią dzienną odnotowano 26 kwietnia.

    • Inne kraje – tendencja wzrostu lub spadku infekcji:
     Indie 31 434 8% wartości szczytowej i spada
     Iran 22 362 56% wartości szczytowej i spada
     Filipiny 20 680 99% wartości szczytowej i rośnie

   • Sam się naucz liczyć antyszczepie. Większość dni bez zgonów daje średnią zero.
    Z haczykiem.

   • No i wyszedł antyszczepski wzór – zakłamana jak antyszczepy, „wolnościowa” jak antyszczepy, antyszczepska jak antyszczepy Korea Północna 🤣🤣🤣🤣🤣

 4. Singapur obserwuje eksplozję przewlekłych chorób po osiągnięciu 81% wskaźnika „szczepień” Ogromny skok liczby nowych „przypadków” C-19 uderzył w Singapur, jeden z najbardziej „w pełni zaszczepionych” krajów na ziemi, z około 81% wskaźnikiem zgodności, według najnowszych danych. ..

  • Gwałtowne infekcje spowodowane masowymi iniekcjami hamują wysiłki zmierzające do ponownego otwarcia kraju, ponieważ „w pełni zaszczepieni” mieszkańcy zalewają szpitale desperacko potrzebując tlenu i innych zabiegów.

   • W ciągu weekendu liczba pacjentów wymagających tlenu w Singapurze podwoiła się, co pokazuje, że zastrzyki, które nazywają „szczepionkami” nie zapewniają obiecanej ochrony. W porównaniu do większości innych narodów, Singapur wyjątkowo szybko zaakceptował zastrzyki przeciw grypie Fauci-go. Jego mieszkańcy ustawili się w kolejce i zakasali rękawy, tylko po to, by teraz zmierzyć się z konsekwencjami wzmocnienia zależnego od przeciwciał (ADE) i innymi objawami.

   • I znów goebbelsowskie łgarstwa antyszczepów.
    Armagedon im się roi w tym Singapurze, a tymczasem liczba zgonów na Covid-19 wynosi ZERO 🤣🤣🤣🤣🤣

     • Zajrzałem do statystyk
      Mamy kolejny dzień bez zgonów na Covid-19 w Singapurze

    • Ciekawe jak długo eunuchu będziesz pier…..ł o tych zerach w Singapurze?58 zgonów w dwa lata to daje nam średnio pół zgony na tydzień.Jesteś upartą i złośliwą zlewaczałą mendą,która powtarza te same historyjki wyssane z brudnego palca.Może odpowiesz na pytanie dlaczego w USA zmarło proporcjonalnie 358 razy więcej ludzi niż Singapurze?Które państwo kłamie?

 5. Mikke – ale teraz dolozyles – w Singapurze do 26 czerwca 2021 zmarlo 35 osob na covidka. Na 5,6 mln ludzi po 15 miesiacach. Co 13 dni jeden czlowiek umieral – srednio.80% z choroabmi wspolistniejacymi i wiek zgonow sredni 78 lat. I dlatego postanowili wyszczepic cale miasto? No, no, no …. widac tylko jaka sie ma tam lobby szczepionkowe. Bo z madroscia nie ma to nic wspolnego.
  A ty twierdzisz, ze zero zgonow w ciagu 7 dni to jakis sukces?

  • Średnia liczba nowych zakażeń zgłaszanych każdego dnia w Singapurze wzrosła o ponad 490 w ciągu ostatnich 3 tygodni, czyli o 49% w porównaniu z poprzednim szczytem. Liczba zakażeń wirusem COVID-19 wzrasta w Singapurze, średnio każdego dnia zgłaszanych jest 556 nowych zakażeń. Stanowi to 55% wartości szczytowej – najwyższą średnią dzienną odnotowano 26 kwietnia.

   • 807 osób więcej zarażonych w Singapurze dzisiaj 15 Września
    837 infekcji zostało zgłoszonych dzisiaj w Singapurze 14 Września
    607 więcej osób zarażonych w Singapurze w dniu dzisiejszym 13 Września
    520 osób zostało zarażonych dzisiaj w Singapurze 12 Września
    555 infekcji zostało zgłoszonych dzisiaj w Singapurze 11 Września

    • 573 infekcje zostały zgłoszone dzisiaj w Singapurze 10 Września
     457 więcej osób zarażonych w Singapurze dzisiaj 9 Września
     349 osób zostało zarażonych dzisiaj w Singapurze 8 Września
     332 osoby zostały zainfekowane dzisiaj w Singapurze 7 Września
     Jaka tendencja w Singapurze?

 6. Chcesz wyłysieć? Pobierz „szczepionkę” Covid! Prawie 1,700 osób do tej pory straciło włosy po otrzymaniu „szczepionki” na C-19. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pokazują, że łysienie autoimmunologiczne rozprzestrzenia się jak szalone u ludzi, którzy przyjęli szczepionki wierząc, że w ten sposób „zabezpieczą się” przed „pozytywnym” wynikiem testu. ..

  • Jedna z młodych Japonek śledziła na mediach społecznościowych proces wypadania włosów spowodowany szczepionką. Dziewczyna, która posługuje się pseudonimem „Ayapipipiii”, pokazała zdjęcia swojej łysej głowy, które wyglądają jak zrobione na konwencjonalnym oddziale onkologicznym.

   • „Podręcznik medyczny ‚Vaccines and Autoimmunity’ z 2015 roku poświęca rozdział temu tematowi i przytacza jedno badanie, w którym 60 osób rozwinęło ten stan po szczepieniu, z czego 48 otrzymało zastrzyki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.”

    • 25-letnia młoda kobieta z Maryland również doświadczyła „całkowitej utraty włosów” i uczucia pieczenia skóry głowy zaledwie cztery dni po otrzymaniu zastrzyku od Johnson & Johnson (J&J) i Janssen.

     • Jeszcze młodsza, 14-letnia dziewczynka z New Jersey zaczęła tracić wszystkie włosy około 10 dni po zażyciu pierwszej dawki Pfizera. Początkowo matka dziewczynki tłumaczyła to „stresem”, ale w końcu rodzina powiązała to zjawisko z zastrzykiem.

 7. Lekarz z Idaho donosi o „20-krotnym wzroście” zachorowań na raka wśród osób „zaszczepionych” na Covid. Dr Ryan Cole, patolog z certyfikatem i właściciel i operator laboratorium diagnostycznego z Idaho, ujawnił nowe, szokujące informacje o tym, że „szczepionki” na koronawirusa Covid-19) powodują masowy wzrost zachorowań na choroby autoimmunologiczne i raka.

  • „Od 1 stycznia, w laboratorium, obserwuję 20-krotny wzrost zachorowań na raka endometrium w stosunku do tego, co widzę w skali rocznej” – stwierdził Cole w nagraniu wideo. „Wcale nie przesadzam, bo patrzę na moje liczby rok do roku i jestem jak ‚Rany, nigdy wcześniej nie widziałem tylu nowotworów endometrium'”.

   • Ta wywołana szczepionką supresja „zabójczych komórek T”, ostrzega dalej Cole, powoduje znaczny wzrost przypadków raka endometrium, czerniaków, opryszczki, półpaśca, mononukleozy, a nawet wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), gdy „patrzy się na biopsje szyjki macicy u kobiet”.

    • „Widzę inwazyjne czerniaki u młodszych pacjentów; normalnie łapiemy te wcześnie, i są to cienkie czerniaki, [ale] widzę grube czerniaki skyrocketing w ostatnim miesiącu lub dwóch”.

 8. Chcę tylko odzyskać swoje życie” – mówi 16-latka, u której wystąpiły objawy neurologiczne po szczepionce firmy Pfizer Sarah otrzymała swoją drugą dawkę szczepionki Pfizer 4 maja i natychmiast doświadczyła bólu głowy u podstawy szyi, który promieniował do skroni. Powiedziała, że czuła się tak, jakby „uderzył w nią autobus”. Zdrzemnęła się w nadziei, że uda jej się to przespać. ..

  • Bóle głowy nigdy nie ustąpiły i powoli, w ciągu trzech tygodni, u Sary pojawiły się małe drgawki twarzy. „W nocy 23 maja poszłam do taty, bo moja szyja zaczęła drgać co 15 sekund,” powiedziała Sarah. Green powiedział, że Sarah zaczynała słowo i to było tak, jakby jej mózg się zresetował. „To nie było tak, że próbowała wydobyć z siebie słowo – po prostu zaczynało się od nowa”.

   • Stan ten może obejmować szeroką gamę objawów neurologicznych, takich jak drżenie, dystonia, ruchy szarpane (mioklonie) i problemy z chodzeniem (zaburzenia chodu).

    • niektórzy źle reagują na eksperyment z grafenem i powolne przekształcanie człowieka w pół robota…jakbym to usłyszał 2 lata temu to można pomyśleć że dzieje się to w 28 wieku…

 9. Na szczęście jeszcze zdrowy rozsądek w narodzie jest. 50% ludzi w Biedronce w mojej okolicy chodzi bez masek. W szkołach zero, w firmach zero, na ulicy oczywiście zero.

 10. W USA rodziny zaszczepionych ludzi którzy umarli na cowid chcą procesowac sie z ludzmi niezaszczepionymi bo uwazaja ze to ich wina! LEWICA MA PRAWDZIWY ODLOT PO TEJ SZCZEPIONCE

  • taka ma być narracja…że szczypawki nie działają przez niezaszczepionych-zdrowych ludzi…a idioci mają w to uwierzyć…wszystko łykną

 11. Wolność kocham i rozumiem, działań pisu nigdy nie zrozumiem. Brawo Konfederacja! Mam nadzieję, że będziecie już niedługo najsilniejszą partią i rozliczycie tych bandziorów bez wyjątku u władzy.

  • tez mam taką nadzieję, ale jak potem wydostać się z Unii? jak oddać miliardowe długi? wydostać się spod kontrolii EU_USA, wydaje się to bez wojny niemożliwe

   • Kluczem mogą tu być Chiny. Pytanie czy grają w tej samej drużynie bankstersko kowidianskiej czy tylko rozgrywają oglupialy Zachód. Czy jak będą panować to czy będą respektować u nas nasze pojmowanie wolności

Comments are closed.