Adam Niedzielski, Grzegorz Braun Źródło: PAP, collage
Adam Niedzielski, Grzegorz Braun Źródło: PAP, collage
Będziesz pan wisiał! – krzyknął Grzegorz Braun w stronę ministra Adama Niedzielskiego. Posłowi Konfederacji wyłączono mikrofon, gdy mówił o poronieniach, które, według tego co mówił – mogą być w USA powiązane z NOP-ami po szczepieniach na COVID-19. Poseł Braun nie zdążył powiedzieć jakie to badania i przedstawić konkretów. Wtedy puściły mu nerwy. Minister Niedzielski skomentował słowa, które padły pod jego adresem.

O sprawie pisaliśmy szerzej na łamach NCzas.com. Grzegorz Braun krzyknął w stronę ministra zdrowia: – Będziesz pan wisiał! – po tym jak znów wyłączono mu mikrofon.

Grzegorz Braun do Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”. Wykluczono go z obrad [VIDEO]

Minister zdrowia zdążył już odpowiedzieć posłowi z koła Konfederacji.

– Chciałem opuścić salę sejmową, ale państwo zwrócili mi uwagę, że nie powinienem się zniżyć do tego standardu. Myślę sobie, że z punktu widzenia ministerstwa, ale także każdego członka rządu, to co się stało jest absolutnie nieakceptowalne –
powiedział Adam Niedzielski.

– Oczekuję od prezydium Sejmu podjęcia stanowczych kroków. Ostatnio tylko potakujemy głową, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma wymiernych kroków choćby wobec tego, co zrobił pan Braun. Jego usunięcie na 15 min. z debaty to nie jest odpowiednia kara. To jest skandal –
dodał.

Michalkiewicz. The Movie

Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że w myśl regulaminu nie mogła nałożyć większej kary na posła Brauna. – Zajmiemy się tym na prezydium Sejmu. Myślę, że sprawą powinna zająć się prokuratura – powiedziała.

Źródło: NCzas, Onet