Braun przeprosi Niedzielskiego? Korwin-Mikke stawia warunek

Od lewej: Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun.
Od lewej: Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun. (PAP/Tomasz Gzell)
Kolega Braun jak zwykle przesadza i upraszcza sprawę. Ale może taka groźba otrzeźwi Niedzielskiego?! – skomentował sejmowe wydarzenia Janusz Korwin-Mikke. Prezes partii KORWiN mówi, co musiałoby się stać, aby Braun przeprosił Niedzielskiego.

„Będziesz Pan wisiał” – powiedział w czwartek w Sejmie Grzegorz Braun do Adama Niedzielskiego.

Wcześniej poseł Konfederacji wystosował szereg zarzutów pod adresem ministra zdrowia. Mówił o ponad 100 tysiącach nadmiarowych, nieprzypisanych do COVID-19, zgonów względem średniej ostatnich lat, o szokującym wzroście (o 1/3) liczby zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży w następstwie wprowadzanych pod pretekstem koronawirusa obostrzeń.

To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi – podkreślał Braun.

W jego opinii zbrodniarze wojenni „w kategoriach norymberskich” i „w myśl Kodeksu karnego to ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną”.

A giną masowo. Wy tego nie badacie, nie odpowiadacie na pytania nadsyłane do was, wy tego nie wiecie, bo być może w ogóle nie to jest waszym celem – mówił Braun do Niedzielskiego.

Po tej wypowiedzi chciał zapytać przedstawiciela rządu o NOP-y (niepożądane odczyny poszczepienne), ale jego czas się skończył. Prowadząca obrady Kidawa-Błońska poinformowała posła, że jego czas minął i wezwała na mównicę kolejnego posła.

Wtedy Braun, wciąż stojąc na mównicy sejmowej, odwrócił się do siedzącego po lewej stronie, w ławach rządowych, Niedzielskiego i powiedział: – Będziesz pan wisiał.

Czy Braun przeprosi Niedzielskiego? Korwin-Mikke stawia warunek

Po tych ostatnich słowach Brauna do Niedzielskiego marszałek Elżbieta Witek zapowiedziała, że złoży zawiadomienie do prokuratury na posła Konfederacji.

Sytuację skomentował Korwin-Mikke. W rozmowie z „Super Expressem” powiedział, że Braun mógłby przeprosić Niedzielskiego pod warunkiem, że Niedzielski najpierw przeprosi Polaków przede wszystkim za doprowadzenie do ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów.

Kolega Braun jak zwykle przesadza i upraszcza sprawę. Ale może taka groźba otrzeźwi Niedzielskiego?! – zastanawia się Korwin-Mikke.

Najpierw niech Niedzielski przeprosi, a jeśli to zrobi, to będę namawiał kolegę Brauna, żeby przeprosił za swoje słowa…postawił warunek w rozmowie z „Super Expressem” Korwin-Mikke.

Prenumerata NCZ! z prezentem

74 KOMENTARZE

  • Jak może przyznać się do winy osoba niewinna?

    • Niedzielski kowidem ich zaraził?
     Niedzielski miał w miesiąc zbudować od fundamentów setki szpitali kowidowych?
     Niedzielski przegłosowuje ustawy?
     Nienawiść fanatyków można zrozumieć, ale nie jestem w stanie zrozumieć oparów antyszczepionkowej paranoi. To problem dla dobrych psychiatrów

     • Nie rozumiesz co czytasz? Proszę nie manipulować. Mowa jest o ludziach którzy umarli nie na covid tylko inne, nieleczone choroby i przede wszystkim decyzje Pana Ministra Od Pandemii Niedzielskiego.

    • Niedzielski może przeprosić Brauna, pod warunkiem że Mikke przyzna, że to on odpowiada za ludobójstwo w Rwandzie oraz śmierć ludzi zamkniętych w łagrach Korei Północnej.

  • Było sobie dwóch ludzi. Obaj z niemieckimi nazwiskami, obaj chcieli przeciwników eksterminować, obaj nie kochali Żydów, obaj protestowali przeciwko szczepieniu Polaków, obaj zaczynali jako artyści. Jakieś różnice? Hmmm…
   Jeden robił marne filmy, drugi malował marne akwarele 😁

   • Zapomniałeś o trzecim o wyglądzie podobnym do nikogo, urodzony w niedzielę i nazwisko takie od tego przybrał , za Srebrniki został przedstawicielem handlowym, taki łowca skór , skór Polaków

   • Słaby jesteś. Znowu ci się nie udało lewacki gestapowski anarchoprzychlaście.

    • Anarcho jak najbardziej. To fakt opisujący pana Brauna
     Przychlast – to opinia, zrozumiała wobec zachowania pana Brauna
     Ale gestapowski? Przesada, kiepskie porównanie, oni nie mówili „szczęść Boże” zapowiadając „będziesz pan wisiał” 😋

     • Gdybyś był człowiekiem wiary, to byś rozumiał „szczęść Boże” obok „będziesz pan wisiał”, bo to się w ogóle nie kłóci, a może się wręcz uzupełniać.
      Ale widać, że jesteś zadowolony ze swojej ignorancji, tak nader często bywa.
      Nawet nie wiesz jaki jesteś zubożały…

     • Wpis dotyczy ciebie. Ale jak już wspomniałem wcześniej masz problemy ze zrozumieniem otaczającej cię rzeczywistości. Lekarzu nie lecz się sam. Odwiedź specjalistę. najlepiej od nóg bo na głowę już za późno.

  • „Niedzielski najpierw przeprosi Polaków przede wszystkim za doprowadzenie do ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów”.
   Tak. To przeprosiny-przyznanie. Pewnie o to chodzi lubiącemu logikę Prezesowi Mikke.

 1. No, ale co te niby „przeprosiny” Niedzielskiego miałyby zmienić, czy też nam dać?

  Czy to może taki prowokacyjny sposób na to, aby się przyznał do przestępstwa?

 2. Przeprosić za 100000 nadmiarowych zgonów? i to ma wystarczyć?. Powinien odpowiadać sądownie i jego pomagierzy z tzw. rządu jak zbrodniarze hitlerowscy w Norymbergi

 3. A ja tam popieram Grzegorza Brauna, to jest konkret gość od zawsze gada jak jest i się nie cyka, to jest BOND polskiej polityki : ) Panie Grzegorzu SZACUNEK!!!

 4. Nie ma za co przepraszać bo to prawda. Ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów to przecież prawda. I winien jest temu Niedzielski … no może nie sam tylko z Szumowskim, Morawieckim i Kaczyńskim. No i oczywiście Duda bo gdzie był prezydent kraju kiedy ludzie masowo nadmiarowo umierali?

 5. Konfa brnie dalej w bagno. Nie rozumie, że taki język jest niedopuszczalny. Na mównicy szczęści Bogu, a wulgarny język od diabła.

  • Co za dziwaczny zarzut z tym diabłem.
   Tylko nieznajomością biblii można usprawiedliwić ignorancję.
   Bóg używa diabła by pokazać mu heroiczną wiarę swego wyznawcy, w tym celu daje szatanowi wolną rękę w sprowadzaniu kolejnych nieszczęść na człowieka wiernego, swego wyznawcę.
   Czy tego rodzaju układ z diabłem jest wulgarny? niestosowny? niedopuszczalny?
   Wolne żarty.

  • Od kiedy wieszanie jest wulgarne, przecież to jeden ze sposobów pozbawienia życia. Czy dzieci i dorośli, którzy powiesili się przez Niedzielaka też byli wulgarni ?

 6. „Kolega Braun jak zwykle przesadza i upraszcza sprawę.”

  1. W ktorym miejscu Braun przesadzil i co takiego przesadzil?
  2. Jakies przyklady dla poparcja koprwinowskiego „jak zwykle?”
  3. Co Braun uproscil? Jakich slow powinien byl uzyc, aby nie uproscic?

  Kolego Mikke jak zwykle pieprzy. Mam wiele przykladow korwinowskiego zwyklego mu pieprzenia, ze o przesadzaniu nie wspomne.

 7. A ja sobie cierpliwie czekam kiedy trup zacznie scielic się gęsto, kiedy w zimę zamiast śniegu będą padać poszczepieni. Nawet pop-corn już kupiłem

 8. Nie mam zamiaru się szczepić preparatami przeciw covid bo nie chcę na sobie przeprowadzać wątpliwych eksperymentów medycznych. Te szczepionki wywołują wiele NOP-ów ale nie to jest najgorsze, najgorsze jest to że to ZWYKŁY SZMELC, one nie działają. Gdyby działały to zaryzykował bym dla dobra ludzkości, ale ponad wszelką wątpliwość nie działają. Więc pie..olę, nie będę napędzał kasy farmie żeby darmo zdechnąć.

  • 👹👹👹 „Nemo”, ty fajo, zaszczepienie na covid to nie przeciw covid. I w wymienionym przypadku nie ma mowy o eksperymencie… 👹👹👹

 9. Będziesz pan wisiał! I tak ma być panie pośle Braun. Oby te słowa były prorocze. Każdy zbrodniarz powinien ponieść właśnie taką karę. Następny, zanim to uczyni 100 razy [albo i więcej] się zastanowi.

 10. Skoro Niedzielski unimożliwił kontakt ze służbą zdrowia, to chyba należy sięliczyć ze zgonami z tego powodu wynikłymi? A skoro tak, to w czym rzecz? Jest przestępstwo i musi być kara, nie ma w tym nic dziwnego.

 11. Panie redaktorze naczelny, proszę zakładać zrzutkę dla Brauna.
  Połowa uposażenia poselskiego na 6 miesięcy to (6 x 12.827 PLN) : 2 = 38.481 PLN, 6 diet poselskich to 6 x 4008 = 24.048 PLN.
  Razem 62.529 PLN.
  Przemnóżmy to przez 2, żeby Zwitek i Kichawie-Końskiej gul skoczył i mamy 125.058 PLN do uzbierania.
  Każdy wyborca Brauna da po 4 PLN (67 groszy miesięcznie przez 6 miesięcy) i jest!
  A miny tych parszywców knesejmowych będą bezcenne.

 12. Korwin, do jasnej cholery! Nie widzisz, co się dzieje? Gdzie Pan Braun przesadził??
  Sam waliłeś z grubej rury o wieszaniu, gdy chodziło „tylko” o złodziejstwo. A tu masz REALNE setki tysięcy wykończonych ludzi.
  Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! T o b i e mam to przypominać?

  Macie poprzeć pana Grzegorza jak jeden mąż.

 13. Za 100 tysięcy nadmiarowych zgonów spowodowanych działaniami „naszego” rządu wystarczy przeprosić ?
  Panie Korwin, przeważnie Pan gadasz z sensem ale tu żeś Pan odleciał :-)

  • Przeprosić i odpowiedzieć karnie. Przeprosiny byłyby przyznaniem się do winy i mogłyby być okolicznością łagodzącą. Widać nidzielak woli się obyć bez okoliczności łagodzących.

 14. JKM nie lubi gdy światła reflektorów skupione są na kimś innym. ,,Legendarny wolnościowiec” zaczyna podgryzać potencjalnego lidera prawicy, któremu zależy na tym żeby coś zmienić, a nie tylko brylować na salonach i bredzić że jakby on rządził to wtedy oho ho!

 15. A czym ten komentarz się różni od „opiłowania katolików” – chyba tylko ilością ludzi poddanych represji. Niedzielski jest jeden – katolików jest 30 milionów. To rozumowanie stalinowskie – zgon człowieka to tragedia – 30 milionów to statystyka.

 16. Przeprosi za 100 tys. zamordowanych osób? Słyszałem, że Korwin upadł z drabiny ale nie wiedziałem, że na głowę… Za zamordowanie jednej osoby można dostać 25 lat a nawet dożywocie a za 100 tys. zdaniem Korwina wystarczy przeprosić? Dla kogo w takim razie powinna być kara śmierci, jeżeli nie dla zbrodniarzy dopuszczających się masowego ludobójstwa? Czas na emeryturę panie Korwin!

Comments are closed.