Grzegorz Braun Źródło: PAP, collage
Grzegorz Braun Źródło: PAP, collage
Zapytam tylko o NOP-y, których 1/3 w Stanach Zjednoczonych, bo tam są jeszcze jacyś badacze, to poronienia – mówił Grzegorz Braun w Sejmie. Gdy wyłączono mu mikrofon krzyknął w stronę ministra Adam Niedzielskiego: – Będziesz pan wisiał! To najczęściej komentowane wydarzenie polityczne dzisiejszego dnia.

Grzegorz Braun mówił dziś w Sejmie o akcie oskarżenia, który – jego zdaniem – powinien zostać w przyszłości postawiony ministrowi Adamowi Niedzielskiemu. Wśród oskarżeń wymieniał m.in. nadmiarowe zgony, samobójstwa wśród dzieci i młodzieży oraz NOP-y po szczepieniach na COVID-19.

Pisaliśmy o tym szerzej:

Grzegorz Braun do Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”. Wykluczono go z obrad [VIDEO]

Michalkiewicz. The Movie

Wypowiedź polityka Konfederacji jest szeroko komentowana – zarówno po prawej, jak i po lewej stronie sceny politycznej.

– Grzegorz Braun znów wykluczony z obrad sejmu. Tym razem za przepowiednię dotyczącą dalszej kariery ministra Niedzielskiego – napisał na Twitterze Tomasz Sommer – redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

– Czy Konfederacja akceptuje, że jej poseł Grzegorz Braun mówi do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego: „Będziesz wisiał”? – pyta Katarzyna Lubnauer z PO-KO.

Odpowiada jej Dominik Cwikła – prawicowy dziennikarz, w przeszłości związany z portalem NCzas.com.

– Nowoczesna chwali PiS i broni osób odpowiedzialnych za śmierć ponad 100 tys. ludzi, niezliczone tragedie wywołane Wielką Histerią tworzoną przez rząd i media a także odpowiedzialnych za falę bankructw. Mówcie dalej, jak PiS jest dla nich alternatywą – napisał.

Dalej Cwikła zwraca się do marszałek Elżbiety Witek: – Przepraszam, ja mam takie pytanie. Bo wypowiedź Grzegorza Brauna w Sejmie jest według marszałek Elżbiety Witek „skandalem”. Jak pani marsz. oceni tę wypowiedź i sposób jej wprowadzenia w ogóle? – napisał dziennikarz i przypomniał pamiętne wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego „bez żadnego trybu”.

Adam Wojtasiewicz, wydawca na portalu NCzas.com zauważa, że wszyscy skupili się tylko na tym jednym zdaniu, które wypowiedział poseł Braun, a nie na treści, która wyjaśnia dlaczego polityk był tak poruszony.

– I teraz będą ścigali posła Brauna za słowa a za śmierć Polaków nikt nie odpowie. Mówić nie wolno, doprowadzać do masowych zgonów wolno. Polandia – napisał.

Z kolei Michał Jelonek, związany wcześniej z mediami dla narodowców, twierdzi, że Grzegorz Braun posunął się za daleko.

– Tydzień temu w Toruniu poseł Braun zachęcał do obywatelskiego zatrzymania ministra Niedzielskiego, dziś w Sejmie zwraca się do szefa resortu zdrowia słowami „będziesz pan wisiał”. Kolejne, skandaliczne zachowanie. Szkoda, że poseł Braun nie pozostał przy reżyserowaniu filmów –
napisał.

https://twitter.com/MichalJelonek/status/1438456929483886599?s=20


– „Będziesz pan wisiał!” – powiedział poseł G. Braun z mównicy sejmowej do A. Niedzielskiego ws. tysięcy zabitych Polaków przez brak dostępu do służby zdrowia i LOCKDOWN. Mocne słowa ale wobec tych zbrodni nikt normalny nie będzie krytykował emocji posła. Co o tym myślicie? – twierdzi z kolei Marcin Rola –
prawicowy dziennikarz.

Z drugiej strony sceny politycznej zapowiadane są ostre reakcje ws. słów polityka. – Zajmiemy się tą sprawą na Prezydium Sejmu. Powinna się nią zająć także prokuratura – zapowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

– Poseł Braun nie licuje nie tylko z powagą parlamentu i mandatu posła, ale też z wartościami i światopoglądem, których – rzekomo – jest głosicielem. I pokazywał to już wielokrotnie. Jego zachowanie to antypaństwowy populizm, bardzo groźny, bo rozsadzający wspólnotę – stwierdził z kolei Jakub Wiech, orędownik tzw. „zielonego konserwatyzmu”.

Sprawę skomentował już dyrektor biura prasowego Konfederacji – Tomasz Grabarczyk:

Koncesjonowana opozycja nie ma problemu z „wypier***” na strajku kobiet. Ignoruje kodziarzy nawołujących do zabicia Kaczyńskiego. Broni prostaków pokroju Frasyniuka i Nitrasa. Ale oczywiście stwierdzenie „będziesz wisiał” jest najbardziej skandaliczne xD napisał polityk.

Ostre słowa Grzegorza Brauna będą zapewne komentowane jeszcze długo i w najbliższym czasie będą powtarzane w wielu serwisach informacyjnych. Pytanie, czy ktoś zastanowi się także nad tym, co powiedział poseł zanim padło kontrowersyjne zdanie o wieszaniu.

Źródło: NCzas