Korona-zamieszki w Australii. Protestujący przedarli się przez kordon. Policja mówi o największej operacji od 20 lat [FOTO/VIDEO]

Tak jeszcze niedawno Australijczycy protestowali przeciwko absurdalnej i zamordystycznej polityce covidowej.
Tak jeszcze niedawno Australijczycy protestowali przeciwko absurdalnej i zamordystycznej polityce covidowej.
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W australijskim Melbourne trwają protesty przeciwko zamordyzmowi wprowadzanemu pod pretekstem koronawirusa. Manifestujący przedarli się przez kordon policji i ruszyli w miasto. Funkcjonariusze szykują się do siłowego stłumienia zamieszek.

Na kolejny protest przeciwko koronawirusowym obostrzeniom, restrykcjom, nakazom i zakazom władze szykowały się od kilku dni.

W sobotę Melbourne praktycznie stanęło – w godzinach od 8 do 14 zatrzymano transport zbiorowy, by manifestanci nie mogli gromadzić się na proteście.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uniemożliwić dostęp do miasta. To nie jest miejsce, gdzie ktokolwiek powinien przychodzić. Nie możecie przyjść. Autobusy ominą miasto, tramwaje zatrzymają się przed miastem… a pociągi nie wjadą do miasta w tym okresie czasu – zapowiadał Komendant Główny Policji stanu Wiktoria, Shane Patton.

W wielu miejscach ustawiono policyjne kontrole i weryfikowano kierowców oraz pasażerów samochodów. Przepuszczano tylko tych, którzy mieli specjalne zezwolenia na poruszanie się lub udawali się na szczepienie.

Pomimo zakrojonych działań prewencyjnych, manifestanci nie dali za wygraną i wyszli na ulice. Największy protest odbywa się w Melbourne, nieco mniejsze w Brisbane, Adelaide, Sydney i Byron Bay.

Na nagraniach publikowanych w internecie widać, jak protestujący w Melbourne przedzierają się przez kordony policji. Dochodzi do starć pomiędzy manifestantami a funkcjonariuszami.

Służby wysłały na ulice oddziały szkolone do tłumienia protestów. Według australijskich mediów to największa policyjna operacja na ulicy od 20 lat. Pojawiają się doniesienia o pierwszych aresztowaniach. Podobne praktyki stosowane są od tygodni.

Australia, pod pretekstem koronawirusa, zaprowadziła prawdopodobnie najostrzejszy lockdown na świecie. Ludzie (poza określonymi wyjątkami – praca itp.) są zamknięci w domach, mogą wychodzić na dwór na godzinę dziennie (zaszczepieni na dwie godziny), do sklepu może iść raz dziennie jedna osoba z gospodarstwa domowego, ale zakupy trzeba robić sprawnie, nie można czytać nawet etykiet na opakowaniach. By wolontariusze nie musieli „niepotrzebnie” jeździć do schroniska rozstrzelano znajdujące się tam psy. Władze utrzymują, że to właściwa droga i pozwoli „spędzić Święta Bożego Narodzenia bez ryzyka”.

39 KOMENTARZE

  • Mikke stwierdził
   „władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. – Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie… – tłumaczył. – Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem”

   • Mikke nie wprowadziłby debilnego lokdaunu. Politycy, samorządowcy sami wywołują ten chory stan. Zapominają, że politykiem się bywa a człowiekiem jest się zawsze.

  • Janusz Mikke też napisał, cytuję:
   „W każdym państwie niektóre demonstracje są nielegalne. A jeśli władza nie pozwala na ich odbycie, a demonstranci mimo to demonstrują, to obowiązkiem -licjanta – czy mili-, czy poli-, jest tych ludzi rozgonić. A jeśli mimo to dalej demonstrują?
   To trzeba pałą przyłożyć, albo i strzelać!”

  • 👹👹👹 To wsioki australijskie też umieją robić koktajle mołotowskie? Napisano iż ruszyli w miasto. Ćwiczyć się w rzucaniu koktajlami? 👹👹👹

 1. ….tłum/ludzie powinni też przygotować się do takiego protestu tzn gogle, gaz, rękawiczki, kask, pałki do obrony…..
  zastanawia mnie jakim to trzeba być imbecylem żeby zatrudnić się w policji czy innej ubecji do pacyfikowania takich protestów – skąd oni się rekrutują z lewicowych bojówek ?

 2. ludzie zawsze wygraja bo jest ich zwyczajnie wiecej, mierna policja w tej australii przejechali po tym malutkim kordonie jak walec

  • Policja będzie miała drony bojowe, karabiny maszynowe a w razie czego również bomby kasetowe i pociski z napalmem…
   A ludzie?
   Ludzie obecnie nie rozwalą systemu siłowo (chyba, że władza zrezygnuje z walki) ale mogą go zniszczyć sabotując infrastrukturę i odmawiając jej utrzymania.
   Źle wykonując swoją pracę, nie kształcąc się lub trzymając swoją wiedzę dla siebie i rżnąc głupa.

   • To byl sposob, ktorego uzywali oszukiwani amerykanscy pracownicy Firestone w latach 80-tych. Niechlujnie wytwarzane opony doprowadzaly do powaznych wypadkow, w ktorych czesto nowe auta przewracaly sie do gory kopytami, az wreszcie kompanie ubezpieczeniowe zmusily doprowadzily do zaniechania ich produkcji i montazu.

 3. Powinno podjąć się zdecydowane kroki wobec zdrajców narodu – policji zarówno tam jak i w Polsce. Brawo Australia jesteśmy z Wami

  • Jesteśmy, jesteśmy… ale o „freedom” trzeba walczyć każdego dnia, a oni co? Pozwolili (jak cały świat), by „czerwona zaraza” zalała każdą przestrzeń życia, 30% Australijczyków w 2016 zadeklarowało „brak religii”. To nie kryzys, to skutek…

   Albo poleje się krew strugami i pokażą, że potrafią walczyć o „freedom”, albo polegną…
   Nie wiem ile im broni zostało, bo z 10-15 lat temu rząd zrobił czystkę-amnestię, ale słyszałem, że chodziło o broń nielegalną.

 4. Czy to przypadek że w państwach o największym covid- zamordyzmie i terrorze poprawności politycznej od lat rządzą i dzielą eskimoskie- oligarchie?!Czy tego samego nie widzimy w Kanadzie,Francji,UK,USA itp?!

 5. W Australii już budują obozy koncentracyjne takie jak w Oświęcimiu z czasów Hitlera Na PL1 jest rozmowa ,co się tam dzieje. Gorzej niż za okupacji. To jest wojna na śmierć i życie rządów z własnymi narodami.

 6. Straszenie fałszywą pandemią nie pomogło, szprycowanie po którym się choruje, umiera czego nie da się ukryć kłamstwami o kolejnej 4 fali, wariantem delta …

 7. Ciągle jeszcze zbyt mało protestujących. Większość Australijczyków niestety pokornie podporządkowała się reżimowi

 8. marionetkowe rządy wykonują nakaz globalistów, bo nie podoba się im, że tylko 38% Australijczyków przyjęło toksyczną szprycę.

 9. Władze zablokowały transport publiczny. Jak widać Australijczycy mimo blokady dali radę. Niech Polacy bacznie oglądają i reagują zanim nastąpi eskalacja tyranii.

 10. Po co ludziom na swiecie rzady ktore ich gnebia , po co policja ktora miast bronic przed psychopatami wspołpracuje z mordercami przeciw obywatelom? Po co politycy opłacani przez narod ktorzy pisza ustawy przeciw temu narodowi? A gdzie jest armia ktora przysiega bronic kraju ktory ja utrzymuje ? Mysle ze ludzie znakomicie dali by sobie radę bez tych złoczyncow ktorych na domiar złego musza opłacac.

 11. Nic ciekawego, gdy zaczną palić koszary, posterunki milicji, urzędy państwowe, to się zainteresuję, od Gdańska wiadomo że tylko to działa.

Comments are closed.