Protesty przeciwko segregacji sanitarnej i restrykcjom na całym świecie [RELACJA VIDEO]

Protest w Leeds oraz starcia protestujących z policją w Australii. / foto: screen Twitter: @EliseiNicole (kolaż)
Protesty przeciw segregacji sanitarnej i restrykcjom wprowadzonym pod pretekstem mniemanej pandemii COVID-19 odbywają się na całym świecie. Tylko dziś w sieci pojawiły się nagrania z Australii, Francji, Walii czy Finlandii.

W mijającym tygodniu protest „Stop Segregacji Sanitarnej” odbył się w Warszawie. Była to manifestacja przeciwko wprowadzaniu w Polsce segregacji sanitarnej. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia:

Wielki protest w Warszawie – „Stop segregacji sanitarnej”! Krytyka covidowej polityki i zaskakujący gość [RELACJA/GALERIA]

Protesty na całym świecie

Australia

Tymczasem protesty przeciw polityce lockdownowej, restrykcjom czy też segregacji sanitarnej odbywają się na całym świecie. Opisywaliśmy już zdarzenia, które miały miejsce w objętej prawdopodobnie najbardziej surowym lockdownem na świecie Australii.

Przypomnijmy, że w australijskim Melbourne manifestujący przedarli się przez kordon policji i ruszyli w miasto. Pomimo zakrojonych działań prewencyjnych, manifestanci nie dali za wygraną i wyszli na ulice.

Więcej na ten temat:

Korona-zamieszki w Australii. Protestujący przedarli się przez kordon. Policja mówi o największej operacji od 20 lat [FOTO/VIDEO]

Francja

Do protestów, jak niemal co sobotę od wielu tygodni doszło także we Francji. Manifestacje w całym kraju odbywają się przeciwko wprowadzeniu segregacyjnej „przepustki sanitarnej”.

Wielka Brytania

Do protestów doszło również w wielu miejscach Wielkiej Brytanii, m.in. w Leeds czy Cardiff. Przypomnijmy, iż lipcu władze Wielkiej Brytanii zniosły niemal wszelkie koronarestrykcje. Zapowiadano powrót do względnej normalności.

Teraz brytyjski premier Boris Johnson przyznał, że jest to tylko mądrość etapu. Nie wyklucza, że Brytyjczycy poznają jednak smak segregacji sanitarnej.

Protesty w Europie

Protesty odbyły się także w wielu innych miejscach Europy. W sieci pojawiły się nagrania m.in. ze Szwajcarii, Chorwacji, Finlandii, Łotwie czy Holandii.

Protesty poza Europą

Protesty odbywały się także w wielu miejscach poza Europą. W sieci pojawiły się nagrania m.in. z Tajwanu, Południowej Afryki, USA czy Kanady.

Prenumerata NCZ! z prezentem

9 KOMENTARZE

 1. To już przedsionek wojny. Wojny narodów z władzami o wolność. Dopiero się zacznie jak ludzie nie będą mogli iść do pracy. Jak myślicie gdzie pójdą po chleb? A będzie ich wielu. Zaczyna się!

  • Janusz Mikke napisał, cytuję:
   „W każdym państwie niektóre demonstracje są nielegalne. A jeśli władza nie pozwala na ich odbycie, a demonstranci mimo to demonstrują, to obowiązkiem -licjanta – czy mili-, czy poli-, jest tych ludzi rozgonić. A jeśli mimo to dalej demonstrują?
   To trzeba pałą przyłożyć, albo i strzelać!”

   • „władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. – Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie… – tłumaczył. – Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem”

    • No i? Wyrwane coś z kontekstu, jak to u Ciebie. Jakby to była jakaś prawda objawiona.
     Nigdzie nie jest napisane, że państwo to coś dobrego, niemniej jest to zło konieczne. Ma prawo odebrać nam ciut wolności w imię naszych wspólnych korzyści, np. obrony przed wrogiem zewnętrznym. Powinno ograniczać naszą wolność w stopniu minimalnym. Ale dobrze wiemy, że każde państwo deprawuje się i zaczyna uciskać obywateli. Wtedy obywatele mają prawo zmienić jego przywódców.

    • Oni oczywiście nie chcą władzy oddać, to trzeba uciec się do przemocy. A potem – oby do tego doszło – wóz albo przewóz.
     Jak są łajdakami, to niech tłumią uprawniony protest, a wtedy zobaczymy czy obywatele staną w obronie swojej wolności, czy już stali się stadem bydełka.
     Dla Ciebie są bydłem, ale chodzi o to, by pokazać takim jak Ty, że są i tacy, którzy są gotowi za wolność oddać swoją krew. Ciebie na to nie stać, więc również jesteś bydłem.

   • „W każdym państwie niektóre demonstracje są nielegalne.” – a tu jest klucz do Twojej manipulacji. Wszystkie te demonstracji są w pełni legalne, nawet gdy rządy ich zabraniają. Bo za prawem stoi sprawiedliwość (kolejne słowa, które łajdaki zdewaluowały…), a nie władza. Prawo pochodzi „z góry”, nie od uzurpatorów.

 2. Niestety większość ludzi żyje w swojej strefie komfortu, w swoim własnym świecie i niedostrzega niczego tak naprawdę co się dzieje poza nią. Dopiero jak zostanie ona być może zagrożona to zaczną myśleć, chodź z drugiej strony rozgrywający karty robią wszystko żeby tak się nie stało, żeby się nie obudzili bo wtedy to oni stracą całą władzę nad nami.

 3. Arogancja wladz przekroczyla wszelkie normy arogancji i pogardy. Dopiero jak im narody wejda do instytucji i rozniosa w pyl moze sie opamietaja. Nawet w Kanadzie sie ruszyli, bo jak mlodzi sa wypchnieci do mieszkania w namiotach to juz nie maja nic do stracenia. Byle klitka milon dolarow w Toronto.

Comments are closed.