Budka i Siemoniak podali się do dymisji! Pokłosie imprezy u Roberta Mazurka

Posłowie PO Borys Budka, TOmasz Siemoniak i Andrzej Halicki.
Posłowie PO Borys Budka, TOmasz Siemoniak i Andrzej Halicki. (Fot. PAP)
REKLAMA
Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji przewodniczącego PO ze swoich funkcji w partii i klubie. To pokłosie urodzinowej imprezy dziennikarza RMF FM Roberta Mazurka, w której uczestniczyli politycy.

We wtorek „Fakt” opublikował zdjęcia z piątkowej imprezy urodzinowej Mazurka. Byli tam przedstawiciele tzw. „bandy czworga”, czyli posłowie PiS, PO, PSL-u i Lewicy. Świetnie się bawili, gdy w tym czasie w Sejmie przemawiał prezes NIK Marian Banaś.

Politycy nie stosowali się do zasad DDM, czego na co dzień wymagają od Polaków pod pretekstem walki z koronawirusem. I wreszcie – co poniektórzy bezczelnie skłamali, tłumacząc powody nieobecności w Sejmie.

REKLAMA

Budka powiedział „Faktowi”, że tego dnia miał mnóstwo pracy w związku z przygotowaniem konwencji swojej partii. – Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem – przekonywał.

Budka i Siemoniak oddają się do dyspozycji przewodniczącego PO

W następstwie Budka i Siemoniak podali się do dymisji z funkcji pełnionych w PO. Czy zostanie ona przyjęta, zadecyduje zarząd PO.

„W związku z niezachowaniem należytych standardów jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO, Donald Tusk wezwał na rozmowę posłów Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka. W wyniku rozmowy obaj oddali się do dyspozycji przewodniczącego” – poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

Budka i Siemoniak są wiceprzewodniczącymi PO, a Budka sprawuje ponadto funkcję szefa klubu parlamentarnego KO.

„Klub parlamentarny na najbliższym posiedzeniu Sejmu prowadzić będzie jeden z zastępców szefa klubu” – poinformował Grabiec. Dodał, że swoją decyzję w sprawie Budki i Siemoniaka „przewodniczący przedstawi podczas jednego z najbliższych posiedzeń zarządu Platformy”.

REKLAMA