Motel Polska Źródło: TVP
Motel Polska Źródło: TVP
Program „Motel Polska”, który od samego początku budził spore kontrowersje, zniknie z TVP. Programowi zarzucano kopiowanie innego widowiska z konkurencyjnej stacji i bezczelną propagandę.

Czym był „Motel Polska”? Gdy wchodził do TVP, to po pierwszych odcinkach pisaliśmy o nim tak: „Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby odcinek specjalny (z naciskiem na „specjalny”) reality show „Gogglebox” (hit na TTV), gdyby ku czci Jarosława Kaczyńskiego wyreżyserowali go razem Jerzy Urban i Joseph Goebbels? Pewnie się nie zastanawialiście, bo jesteście normalni. Ktoś jednak nagrał coś takiego i stwierdził, że nadaje się to do telewizji”.

Co tak raziło już na samym początku? Rozpisaliśmy się wówczas szerzej na ten temat:

„Motel Polska” czyli propagandowa wersja „Gogglebox” dla pisowców. Twórcy przeszli sami siebie [WIDEO]

Michalkiewicz. The Movie

Przypomnijmy, jak jest formuła programu (przynajmniej z założenia). Chodzi o to, że kilka „zwykłych rodzin” komentuje z poziomu kanapy to, co dzieje się w telewizji.

Szybko okazało się jednak, że te „zwykłe rodziny” wcale takie zwykłe nie były, a na kanapie zasiadali m.in. radni Prawa i Sprawiedliwości.

O tym również pisaliśmy:

Pisiaki to jednak jajcarze! Była „przypadkowym widzem” w programie TVP. Teraz jest naczelną lokalnego radia

Najwidoczniej nawet ktoś w TVP zrozumiał w końcu, że w tym programie przesadzano. Oficjalnie wiadomo już, że „Motel Polska” znika z ramówki.

Program wyświetlano przez 10 miesięcy i oglądało go średnio 400 tys. widzów – wynika z danych Nielsena. Od samego początku show zbierał cięgi od krytyków i internautów.

Źródło: TVP, NCzas, WP