Wszystko się wali. Co piąty Europejczyk może pozostać zimą bez ogrzewania

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Czarny tydzień w sklep-niezalezna.pl
Nawet 80 milionów Europejczyków może nie być w stanie pozwolić sobie na ogrzewanie domu czy mieszkań tej zimy – prorokuje profesor Uniwersytetu w Manchesterze, Stefan Bouzarovski. To efekt szalejących cen, które są następstwem m.in. zielonej polityki Unii Europejskiej prowadzonej pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem.

W ostatnich miesiącach drastycznie drożeje gaz (w Polsce tylko w 2021 roku trzykrotnie zaordynowano podwyżkę), niedługo znów podrożeje prąd. Będziemy więcej płacić za prawa do emisji dwutlenku węgla, a na domiar złego ma zostać podwyższona opłata mocowa, którą wprowadzono od stycznia 2021 roku.

Opłakana sytuacja dotyczy nie tylko Polski, ale większości krajów Europy.

„Ryzyko popadnięcia w ubóstwo energetyczne wśród mieszkańców Europy jest dwukrotnie wyższe niż ryzyko ogólnego ubóstwa” – powiedział prof. Bouzarovski w rozmowie z CNN Business.

Dodał też, że między 20 proc. a 30 proc. populacji Europy boryka się z ogólnym ubóstwem, podczas gdy w niektórych krajach nawet 60 proc. cierpi z powodu ubóstwa energetycznego.

Przewiduje, że nawet 80 mln Europejczyków może nie udźwignąć szalejących podwyżek, czyli przede wszystkim nie będzie mogło sfinansować ogrzewania mieszkania czy domu zimą. Jeśli jego czarne wizje sprawdzą się, bez ogrzewania byłby mniej więcej co piąty Europejczyk.

Co ciekawe, w ostatnich dniach jeden z niemieckich urzędów opublikował film instruktażowy, w którym sugeruje, jak zachować się w przypadku braku ogrzewania. Więcej na ten temat poniżej.

Przepowiednia „zielonej” polityki?! Niemcy instruują, jak zachować się w sytuacji, gdy zabraknie ogrzewania [VIDEO]

Źródło: forsal.pl

17 KOMENTARZE

 1. Ściąłem już drzewo, teraz sobie schnie. Kapusta się już kisi, groch we workach, a świnka się tuczy. Woda w studni, ziemniaki, sól i cukier w spiżarni, zacier sobie pyrka. Czekam na zimę. Unia Europejska i jej zielone pomysły mogą mi skoczyć.

  • Za świniaka dostaniesz 5 lat pierdla i to w promocji bo jeśli go zjesz zapłacisz domiar za niezapłacony podatek od nielegalnej wieprzowiny.
   Mordowanie kapusty w beczce do wiosny też będzie nielegalne. Szczurek załatwi.
   Studnia to nielegalna kradzież wody i znów bez podatku.
   Zacier jeśli przerobisz na wino ziemniaczane do własnego użytku jest ok. Nielegalna destylacja znów pare latek.
   Ziemniaki masz szansę sprzedać na bazarku na razie nikt się nie przypieprza, gdy placowe zapłacisz.

  • Dokładnie . Pospólstwo ma się cieszyć,że przeżyje zimę.. Kryzys jest sztucznie generowany w ramach zbrodniczego resetu kliki z Davos a poliniackie pachołki przy czynnym udziale tajnych służb robią wszystko, żeby zgnoić społeczeństwo i odebrać im resztki oszczędności i majętności.

Comments are closed.