Już co czwarty zmarły na COVID-19 był w pełni zaszczepiony

Strzykawka i szczepionka/Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Pixabay (kolaż)
Strzykawka i szczepionka/Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ministerstwo zdrowia opublikowało tygodniowy raport o zakażeniach i zgonach wśród osób w pełni zaszczepionych. Szczegółowe statystyki trzeba sobie jednak samemu policzyć, bo resort Niedzielskiego tego nie robi. O tych danych nie usłyszycie ani w mediach głównego nurtu, ani od większości gadających politycznych i eksperckich głów.

O tym, jak ministerstwo manipuluje statystykami i skąd wychodzi im mityczne już 99 proc. zgonów wśród niezaszczepionych, opisujemy od kilku tygodni. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z tekstem dostępnym w tym miejscu.

Resort Niedzielskiego opublikował tygodniowy raport zawierający statystyki zakażeń i zgonów osób w pełni zaszczepionych w stosunku do ogółu liczby zakażeń i zgonów od momentu rozpoczęcia podawania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Z danych tych, by wyciągnąć odpowiednie wnioski, należy porównać raporty tydzień do tygodnia. Uzyskamy wówczas faktyczny stan zakażeń i zgonów na COVID-19 wśród w pełni zaszczepionych.

Są to liczby, jakimi Niedzielski i jego podwładni chwalić się nie chcą i konsekwentnie na ich temat milczą. A skorą milczą, to i media głównego nurtu o tym nie informują.

Zakażenia i zgony osób w pełni zaszczepionych w dniach od 8 do 14 października

Jak więc wygląda sprawa ze szczepieniami w ostatnich tygodniach? Należy pamiętam, że ministerstwo do w pełni zaszczepionych zalicza te osoby, u których minęło 14 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepionki (lub pierwszej w przypadku preparatu Johnson&Johnson).

8 października: 

 • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 429 507
 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 19 688

15 października: 

 • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 444 478
 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 24 705

Oznacza to, że w ostatnim tygodniu, od 8 do 14 października, zanotowaliśmy w Polsce 14 971 zakażeń koronawirusem. Wśród niezaszczepionych wykryto 9 954 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 5 017. Innymi słowy, w ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni stanowili 33,51 proc. wszystkich zakażeń. Ponad co trzeci w ostatnim tygodniu chory na COVID-19 jest w pełni zaszczepiony.

8 października 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało:

 • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 39 782
 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 759

15 października 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało:

 • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 40 015
 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 816

W dniach od 8 do 14 października odnotowano 233 zgony na COVID-19 (lub COVID-19 wraz z chorobami współistniejącymi), z czego 57 stanowili w pełni zaszczepieni. To 24,46 proc., czyli właściwie co czwarty zmarły, któremu przypisano COVID-19, był zaszczepiony.

Analizując wyłącznie oficjalne statystyki ministerstwa zdrowia widzimy, że w ostatnim tygodniu delikatnie spadł odsetek zakażonych wśród w pełni zaszczepionych, wzrósł natomiast odsetek zgonów wśród w pełni zaszczepionych. W poprzednich tygodniach sytuacja wyglądała następująco:

1-7 października:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 65,64%, zaszczepieni: 34,36
 • zgony: niezaszczepieni: 76,19%, zaszczepieni: 23,81%

24-30 września:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 68,25%, zaszczepieni: 31,75%
 • zgony: niezaszczepieni: 78,26%, zaszczepieni: 21,74%

17-23 września

 • zakażenia: niezaszczepieni 71,36%, zaszczepieni 28,64%
 • zgony: niezaszczepieni 79,5%, zaszczepieni: 20,5%

10-16 września:

 • zakażenia: niezaszczepieni 72%, zaszczepieni 28%
 • zgony: niezaszczepieni 82,1%, zaszczepieni 17,9%

3-9 września:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 72,5%, zaszczepieni 27,5%
 • zgony: niezaszczepieni: 85,7%, zaszczepieni 14,3%

Testowanie zaszczepionych i niezaszczepionych

Warto także zaznaczyć, że w Polsce na znacznie większą skalę testuje się niezaszczepionych niż zaszczepionych. W miesiącach wakacyjnych wykonano ponad 2,5-krotnie więcej testów u niezaszczepionych.

Jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez MZ, w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia br. w Polsce wykonano ok. 617 tys. testów wśród w pełni zaszczepionych oraz ok. 1 mln 559 tys. testów wśród niezaszczepionych.

Z danych wynika, że nieznacznie częściej wyniki pozytywne wychodziły u niezaszczepionych. Średnio prawie 5 osób na tysiąc testowanych wśród niezaszczepionych miało pozytywny wynik i prawie 4 osoby na tysiąc wśród zaszczepionych miały pozytywny wynik testu na COVID-19.

Dane te najlepiej oddają skuteczność szczepień przeciwko COVID-19 w kwestii zakażenia wirusem. Oczywistym jest bowiem, że im więcej wykonanych testów, tym więcej pozytywnych wyników na COVID-19. A im więcej testów wykonanych wśród niezaszczepionych, tym więcej pozytywnych wyników na COVID-19 wśród niezaszczepionych.

TYLKO U NAS. Kowidowy wrzesień. Ilu zakażonych i zmarłych na COVID-19 było w pełni zaszczepionych?

38 KOMENTARZE

 1. chyba wiadomo dlaczego bestie ukrywają i kłamią nam w mediach? Jeżeli ludzie by to wiedzieli oficjalnie to nikt by się im nie zaszczepił! Co 4ty ubity to nieźle ale psychicznie chory mengele ze swoimi bękartami z tv przecież ukrywa zmarłych do 14 dni od szczypania a to tutaj jest najwięcej nagłych zgonów i NOP!

 2. A czy PIS przypadkiem zebranymi kodami DNA podczas testowania nie handluje z Chinami albo Izraelem?? Gdzie są przekazywane patyki z DNA?? Dlatego testują tylko niezaszprycowanych, bo kody DNA zaszprycowanych już mają?

  • Megakapitaliści potrzebują wiedzieć, kto najlepiej nadaje się im na dawców narządów. Im szersza baza danych, tym w razie potrzeby megakapitaliści łatwiej zostaną zaopatrzeni w odpowiednie części zamienne.

   • Poza tym, mają Twój kod genetyczny z adresem i peselem.
    Lepiej jak odcisk palca, który można było pobierać tylko przestępcy.
    Do tej pory mieli prawne problemy, aby to pozyskać.
    Teraz korona jest dobra na wszystko.

  • W pierwszej chwili pomyślałem, że cos źle odczytałeś (tak jak poprawną wersję łacińskiej sentencji :)) ale to prawda! Popatrzcie na tablicę 5, zwłaszcza ostatni wiersz na początku strony 20. Moja niewiara wynikała stąd, że nie przypuszczałem, iż „szczepionki” tak szybko zaczną zbierać śmiertelne żniwo. Z danych wynika również, że wśród zakażonych umiera 0,28% niezaszczepionych i 0,54% zaszczepionych.

  • To samo policzyłem niżej na polskiej populacji. Wynik jest identyczny.
   A mówimy przecież o samym Covid, a nie o chorobach współistniejących.

  • Jeśli 70% populacji się zaszczepi i wśród chorych 30%, stanowią niezaszczepieni – to szczepionka, nie pomaga (i nie szkodzi – jeśli nie liczyć powikłań). W GB, szczepieni stanowią 70%, więc wynik wyszedł – dokładnie jak powyżej. To jest tak dokładne – że podejrzewam manipulację danymi (fake news)

 3. A ja tradycyjnie przypomnę po raz kolejny, że od dawna prognozowałem wzrost odsetka „w pełni zaszczepionych” wśród zmarłych. Ciekawe kiedy przekroczy on odsetek zaszczepionych. A w Singapurze kolejny rekord liczby zmarłych: 15 osób. W przeliczeniu na wielkość Polski to ponad 100 osób. Liczby zakażeń nie podaję, bo mój kalkulator nie ma tylu miejsc.

 4. Czy ktoś, kto jest zainteresowany depopulacją będzie pocił się nad zajzajerem ratującym życie, które jest emiterem zabójczego dla Matki Ziemi CO2 ?

 5. Osobiście znam kilku ludzi z ewidentnym kowidem i saturacją 80-85%, których się nie testowało, bo byli podwójnie zaszczepieni. Dlatego teza, że tylko 4 osoby na 1000 to pozytywy wśród zaszczepionych jest czystą manipulacją. Gdyby testować ich wg tych samych kryteriów, co nieszczepionych to należałoby napisać 4 x 2,5 = 10 osób na 1000.

  • O i to jest sedno tej sprawy! Zaszczepieni zarażają tak samo jak nie zaszczepieni, są bardziej podatni na zachorowanie i nie leczeni są narażeni na śmierć.

  • Przesadzasz. 3/4 wiadomości nie ma nic wspólnego z koroną. Niestety wokół tego tematu na świecie dzieją się dramatyczne rzeczy. Ludzie walczą o swój byt, o swoje podstawowe prawa, wiec ciężko przejść obojętnie obok tego tematu, bo za chwilę ta walka może być naszym udziałem.

   • Manipulację Niedzielskiego można porównać do pomiaru temperatury. Średnia roczna temperatura w Polsce waha się w przedziale pomiędzy 7÷8.5 °C. To jest tak samo jakby prognozę pogody pokazywali codziennie w TV w odniesieniu rocznym, co niczego nie pokazuje innego niż ile stopni jest więcej lub mniej od rocznej.

    • Nikogo takie porównanie nie interesuje bo nie pokazuje dokładnych zmian temperatury na bieżąco dzień po dniu, a to jest najważniejsze dla nas i daje dokładną informację o tym. Niestety ludzie tego nie widzą i nie rozumieją jak rząd sprytnie to ukrywa, manipuluje danymi i pokazuje zakażenia w ujęciu do takiej rocznej temperatury. Dobrze, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy wyręczają polityków i ujawniają te informacje.

  • dzisiaj wszystko kręci się wokół szaleństwa COVIDiotyzmu, wychodzisz z domu i już każą ci zakładać namordnik , to już zaszło znacznie dalej niż tylko życie z wirusem

 6. Przeprowadzono badania w sumie 2653 osób w pełni zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki w okresie badania i 4361 pacjentów rekonwalescencji zostało włączonych do badania. U zaszczepionych osób miana przeciwciał spadały nawet o 40% każdego kolejnego miesiąca, podczas gdy u rekonwalescentów zmniejszały się o mniej niż 5% miesięcznie.

 7. Nikogo takie porównanie nie interesuje bo nie pokazuje dokładnych zmian temperatury na bieżąco dzień po dniu, a to jest najważniejsze dla nas i daje dokładną informację o tym. Niestety ludzie tego nie widzą i nie rozumieją jak rząd sprytnie to ukrywa, manipuluje danymi i pokazuje zakażenia w ujęciu do takiej rocznej temperatury. Dobrze, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy wyręczają polityków i ujawniają te informacje.

 8. Jesli co 4 osoba byla szczepiona i zmarla na COVID to jest dosc oczywisty dowód na skutecznosc szczepień, niestety nie jest ona tak spektakularna jak zapowiadano. Szczepionych mniej sie testuje bo zsdziej sie zglaszaja. Nie róbcie z siebie foliarzy.

  • te dane po pierwsze są dość poglądowe ze względu na to że osoby zaszczepione nie testowane na COVID umierają na powikłanie płuc (a nie COVID) a po drugie nie pokazuje NOP’ów które w tych 150 tys nadmiarowych zgonów mogą być znaczną częścią szczególnie że główny powód zgonów obecnie to powikłania sercowo-naczyniowe ( np. zakrzepy)

  • Jeśli do udziału 1/4 zgonów osób zaszczepionych dodać duże ryzyko powikłań poszczepiennych, to pozytywna skuteczność szczepień nie jest już taka oczywista. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę wiarygodność danych publikowanych przez tzw. ministerstwo zdrowia.

  • To nie jest żaden dowód na skuteczność szczepień, bo nie masz dowodu na to, że osoby te bez szprycy by nie zmarły. W statystykach amerykańskich zgonów CV widać, że umierają starzy i nic się nie zmieniło. W izraelskiej tv był raport że szpryca nie ma żadnego pozytywnego wpływu na starych.

 9. W waszych analizach brakuje statystyk całościowych na zgony – ludzie po szprycy umierają masowo na zawały, wylewy, uszkodzenie organów, nawet wypadki. Trzeba porównywać statystyki zgonów

  • Jakoś do tej pory nie przeszkadzało do statystyk dodawać ludzi, u których po śmierci chociażby z powodu wypadku stwierdzono COVID-19. To co teraz się dzieje to jest wczesna wersja. Dopiero od lutego do końca kwietnia przyszłego roku będzie można mówić o tym co się dzieje.

   • Oczywiście z całą pewnością zrzucą winę na to, że dużo ludzi nie chciało się zaszczepić trzecią dawką i narracja będzie się zmieniać wraz z czasem ponieważ w przyszłym roku dowiemy się, że część ludzi zaczyna umierać po czterech dawkach przeciwko COVID-19. Dlatego Pfizer planuje wydać całkowicie nową Szczepionkę w połowie 2022 roku przeciwko Koronowirusom.

Comments are closed.