Minister „pandemii” Adam Niedzielski znów straszy. „Czwarta fala się rozpędza”

Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Najbardziej czarne scenariusze zakładają, że liczba osób hospitalizowanych w powodu COVID-19 może pod koniec roku sięgać 20, 20-paru tysięcy – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. „Liczymy się z tym, że hospitalizacji będzie dużo, ale jesteśmy przygotowani” – zapewnił wystraszonych covidian.

Minister pytany był w piątek w TVP Info o napędzaną w Polsce przez wierne rządowi media oraz jego przedstawicieli, a także „totalną opozycję, tzw. „czwartą falę epidemii COVID-19” w Polsce i prognozy resortu.

„Czwarta fala się rozpędza, mamy prognozy takie, że na koniec października będziemy mieli około 5 tys. zakażeń Prognozujemy, że na koniec listopada ta dzienna liczba zakażeń będzie rzędu 7-, 12-, a nawet 15 tys. I to będzie mniej więcej szczyt fali” – powiedział Niedzielski. Co oznacza, że głoszenie nachalnej propagandy wciąż jest na topie.

Krzysztof Szczawiński UJAWNIA: Czwartej fali nie będzie! [VIDEO]

Według Niedzielskiego pod koniec grudnia „będzie sytuacja troszeczkę lepsza”. Jak wyjaśnił, przewidywane jest wtedy ok. 7 tys. zakażeń do, góra, 12 tys. „To powolne rozpędzanie się fali w porównaniu do tego, z czym mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, to jest właśnie efekt szczepień – działa naturalna bariera” – dodał w swoim stylu.

Minister „pandemii” wyjawił, że choć czwarta fala rozpędza się stosunkowo wolno, to cały czas zakładane jest, że liczba hospitalizacji osób z COVD-19 może być – jak zaznaczył – stosunkowo duża. „W tych najbardziej czarnych scenariuszach przewidujemy, że ta liczba hospitalizacji może sięgnąć nawet 20, 20-paru tys. Mówię tutaj o przełomie roku, kiedy będzie ta kumulacja i apogeum fali” – postraszył w swoi stylu szef MZ.

Szczawiński przypomniał te FAKTY. „Teraz próbują to wszystko rozwadniać”

I dodał, że „liczymy się z tym, że hospitalizacji będzie dużo, ale też jesteśmy przygotowani, bo mamy szpitale tymczasowe (…) W ostatnich dwóch tygodniach uruchomiliśmy dwa” – poinformował. „W tej chwili podejmujemy decyzję, co do uruchomienia w Wielkopolsce szpitala tymczasowego. Być może za chwilę trzeba będzie (uruchomić – dop. red.) Ostrołękę, żeby obsługiwała wschodnią, północną część Mazowsza” – podał Niedzielski. „Pod tym względem mamy plany, w zależności od liczby infekcji i stopnia ich ciężkiego przebiegu” – zapewnił wszystkich covidian.

Ministerstwo Zdrowia w piątek podrzuciło informację, że badania potwierdziły 2771 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu.

Resort zdrowia podał też, że w szpitalach przebywa 2877 osób z COVID-19, w tym 257 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Według staniu na piątek rano dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 7765 łóżek i 831 respiratorów.

Lubelskie i podlaskie. Szczepionka czy naturalna odporność? Szczawiński WYJAŚNIA

17 KOMENTARZE

 1. Co tak słabo? Proponuję apogeum czwartej fali 1.11. z poziomem zachorowań 50.000 dziennie.Po 11.11. spadek zachorowań. Apogeum piątej fali 24.12. z pozimem zachorowań 120.000 dziennie (spadek po 06.01.2022r.).Szósta fala: apogeum 17.04. ze 150.000 nowych zachorowań,spadek po 3.05.
  W tym czase oczywiście twardy lokdałn!

  • Już wyjaśniam.Zakażenia 2000 – wzrost o 40%.potem 900 zakażeń- wzrost o 40%.potem 2200- wzrost o 60%.znowu tysiąc – wzrost o 50%.Innymi słowy jak się nie obrócisz to masz zadek z tyłu.No cóż…jak się ma nowy wał to i arytmetyka musi być nowa.

 2. Syntezator mowy z namaszczeniem emituje komunikaty o treści banalnej: „W sezonie grypowym będzie dużo infekcji górnych dróg oddechowych”. Do produkowania takich oczywistości można zatrudnić emerytowaną babcię klozetową za minimalną krajową, a nie faceta w garniturze z pensją 15 000 PLN.

 3. 15 października 2021. Zapamiętaj tę datę!
  To, na co patrzysz, to prawdziwa rewolucja, która dzieje się w Trieście we Włoszech.
  Tysiące pracowników doków i mieszkańców Triestu, Werony, Vicenzy, Pordenone, Wenecji i Treviso blokują dostęp do portu w Trieście, aby zaprotestować przeciwko obowiązkowym szczepionkom i paszportowi szczepionkowemu.https://youtu.be/mvxHHEguJs8

  • Triest strategiczne miejsce, to połączenia kolejowe połączone z portem do przewozu towarów. Pracownicy portowi powiedzieli, że zablokują port i nie uruchomią go ponownie, dopóki Zielona Przepustka nie zostanie cofnięta dla wszystkich kategorii pracy we Włoszech. Rząd zaoferował im bezpłatne testy, powiedzieli wyraźnie NIE.

 4. Ciekawe kiedy historycy odkryją ile to na plandemi mega fortun powstało ,prawdopodobnie dlatego tak straszą by korytko za szybko sie nie opróżniło

Comments are closed.