Pierwszy europejski kraj zmniejsza opodatkowanie paliw w związku z kryzysem. A Kaczyński nie chce

Tankowanie paliwa. Fot. ilustracyjna. Foto: Wikimedia/wzrost cen
Tankowanie paliwa. Fot. ilustracyjna. Foto: Wikimedia
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Władze Portugalii podjęły decyzję o tymczasowym ograniczeniu obciążeń podatkowych na paliwa oferowane na stacjach. Decyzja jest podyktowana rosnącymi w ostatnich dniach cenami energii w Europie. A prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce nam ulżyć.

Zgodnie z opublikowanymi w sobotę przepisami obciążenie podatkowe dla producentów i dystrybutorów paliw oferowanych na stacjach jest mniejsze o 1 eurocenta na 1 litrze oleju napędowego oraz o 2 eurocenty na 1 litrze benzyny.

Jak poinformował sekretarz stanu ds. podatkowych Antonio Mendonca Mendes, decyzję w sprawie obniżenia wartości podatków od paliw podjęto podczas posiedzenia rady ministrów w piątek.

Nowe przepisy podatkowe dotyczące paliw obowiązują od soboty 16 października do 31 stycznia 2021 r. Ich wprowadzenie, jak wyjaśnił Mendonca Mendes, wynikało z drastycznego zwiększenia cen energii na europejskich rynkach w ostatnich dniach.

Przedstawiciel rządu Antonia Costy sprecyzował, że obniżka podatku “ma charakter decyzji nadzwyczajnej”, a jej celem jest wpłynięcie na dostawców, aby obniżyli ceny paliw dla finalnych odbiorców.

Tymczasem Jarosław Kaczyński pytany, czy polski rząd powinien rozważyć możliwość obniżenia stawek akcyzy na paliwa, aby tym samym spadły ceny w detalu, stwierdził:

– Nie uważam, żeby akurat ta metoda, w tym momencie była najlepsza. Po prostu dlatego, że dla dokonania w Polsce zmian, pozytywnych zmian dla ogromnej większości społeczeństwa, a w gruncie rzeczy dla całego społeczeństwa, wymaga to pieniędzy (podatników – przyp. red.), więc ja bym dochodów państwa nie obniżał.

Jarosław Kaczyński najwyraźniej nie rozumie, że wyższe ceny paliw, to droższe wszystkie produkty wymagające transportu, a wyższe ceny to niższa konsumpcja i niższa produkcja czyli w efekcie niższe wpływy do budżetu państwa. Ale socjaliści takich podstawowych rzeczy niestety nie rozumieją…

Więcej poniżej:

Szokujące słowa prezesa PiS o przedsiębiorcach. „Jarosław Kaczyński, działacz komunistyczny”

8 KOMENTARZE

 1. „polsce’ opłaca się kupować węgiel nawet z Australii czy z Kanady, lub z Kolumbii! Największym masowcem świata! A jednak to się opłaca, kiedy na hałdach w ‚polsce’ węgiel gnije!

  Bo z polskich kopalń się nie opłaca, za drogo. Drogość węgla z polskich kopalni wynika z obłożenia go potwornym podatkiem. Kto go nim obłożył? JAKIŚ WRÓG!

  Żeby z Rosji było taniej!

  Kto ten wróg nie powiem, ale warto go walnąć z kopyta tak 10 cm poniżej mycki

 2. Jest plan pogłębienia zniewolenia społeczeństw, a w tym planie są sztuczne kryzysy w celu zubożenia większości ludzi. Plan wprowadzają megakapitaliści i jakiś tam prezes jakiejś partii czy nawet jakiś premier nie będą wierzgać ręce magakapitalisty, która nimi kręci. Ceny dyktują megakapitaliści posiadający większość dóbr materialnych świata, a nie jakieś niby przypadkowe wahania giełd.

  • Ot, następny durną propagandą uwiedzion. ,,Megakapitaliści” – towarzysz Spartakus powinien sprawdzić w słowniku definicje słów ,,kapitalizm” , ,,oligarchia” , ,,korporacjonizm” i ,,frajer”

  • Korporacje a nie żadni kapitaluści w tym i mega. Czyli właściciele własności kolektywnej. Nie siej zamętu. No chyba żeś nasłany.

 3. Socjaliści zawsze byli sekciarskimi psychopatami czego dowodem jest zbankrutowana Wenezuela. Do tej pory ich mottem jest Socjalizm albo śmierć!

Comments are closed.