Socjalizm w praktyce. Gwiazdowski: „Państwo walczy z inflacją i rosnącymi cenami wywołanymi przez państwo”

Robert Gwiazdowski. Foto: PAP
Robert Gwiazdowski. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Nadchodzą ciężkie czasy. Drożeje coraz więcej surowców i produktów, a rząd PiS zapowiada różnego rodzaju interwencje. Sytuację w ironiczny sposób skomentował prof. Robert Gwiazdowski.

Inflacja, czyli ukryty podatek, hula w najlepsze i z każdym kolejnym miesiącem bije rekordy. Eksperci nie mają wątpliwości, że nawet podwyższenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej w najbliższym czasie nie powtrzyma wskaźników inflacyjnych.

Rekordy cen biją także paliwa na stacjach.

Gdy PiS był w opozycji, ustami Jarosława Kaczyńskiego zapowiadał, że potrzeba odpowiedzialnej i odważnej decyzji w postaci obniżenia podatków. Gdy PiS jest u władzy, ustami Kaczyńskiego zapowiada, że obniżyć podatków nie można, bo nie można obniżać dochodów państwa.

W wyniku tzw. zielonej polityki i walki ze zmianami klimatu, w ostatnich tygodniach drastycznie wzrosły ceny za emisję gazów cieplarnianych. Ma to swoje odzwierciedlenie w postaci już zauważalnych, a lada moment znacznie, znacznie większych rachunków za prąd.

Rekordy biją ceny gazu. W związku z tym niektórych nie będzie stać zimą na ogrzewanie mieszkania. Powoduje to także wzrost kosztów produkcji w wielu branżach, co przekłada się na wzrosty cen w sklepach.

Rząd PiS zapowiada przeróżne iście socjalistyczne interwencje w związku z szalejącą drożyzną.

Drożyznę, która jest następstwem prowadzonej polityki, w prześmiewczy sposób skomentował prof. Robert Gwiazdowski.

„Państwo walczy z inflacją wywołaną przez państwo i rosnącymi cenami paliw i energii wywołanymi przez państwo. I to się nazywa interwencjonizm państwowy „korygujący” wady rynku” – skomentował na Twitterze Gwiazdowski.

24 KOMENTARZE

 1. Z tekstu wynika, że przyczyny inflacji są jednak zewnętrzne. To nie PiS podniósł ceny gazu czy paliw. Tacy „eksperci” nie wiedzą jak poprawić sytuację ale wiedzą, że winny jest rząd.

  • 1.poczytaj sobie składowe rachunków za prąd i gaz.
   2. Morawiecki nie był przyczyną ‚zewnętrzną’ gdy podpisywał pakiet klimatyczny i wiele innych szkodliwych dla Polski umów.
   3. Dodruk pieniądza przez NBP nie jest przyczyną zewnętrzną

  • czy opłata za prawa do emisji to czynnik zewnętrzny
   a proszę sprawdzić jak wyskoczyły w górę ceny za jednostkę emisji
   czy brak konkurencji między dostawcami energetycznymi to czynnik zewnętrzny
   tu od razu wyprzedzam argument że niby jest konkurencja
   owszem na papierze
   konkurencja jest o to która firma i jak wielki obszar ludu będzie mogła wziąć w niewolę energetyczną
   sam odbiorca nie ma nic do gadania
   to takie sprzedawanie wiosek w arendę za pierwszej rzeczypospolitej

    • miszczu wybierz się w drogę po rozum do głowy
     to całkiem niedaleko
     przecież polscy decydenci się na to zgodzili
     czy tak trudno pojąć że zrobili to bo wiedzą że będą kolejne kości do ogryzienia
     podobnie polakom nie są potrzebne fundusze unijne wydarte z naszych kieszeni
     ale polscy decydenci wiedzą że przy ich rozdawnictwie będą mogli gmerać do woli
     oczywiście w zgodzie z regulaminem rozdawnictwa

  • Tak zwany Zielony Przekręt w tym kupno certyfikatów CO2, zamykanie/burzenie elektrowni np półtora miliarda złotych stracone w elektrowni w Ostrołęce – wieże Elektrowni C w Ostrołęce zostały wyburzone, a ktoś musi zapłacić za te decyzje wyższymi cenami. Urzędnik nigdy nie ponosi odpowiedzialności finansowej za swoje decyzje.

 2. Nie tyle socjalizm, ktory w Polsce ludowej mial niezaprzeczalne osiagniecia, co program kupowania glosow przez globalistyczna partie PiS pod wodza jednego z najwiekszych ignorantow i niedolegow w historii Polski.

 3. Trzeba wprowadzić maksymalny podatek bonopublico.github.io/ w ten sposób to my będziemy mogli trzymać w ryzach rzad. Bo inaczej będa chcieli bysmy płacili dowolnie wysoki podatek

 4. Tak jak pozamykanie szpitali było najlepszym sposobem na tę poootwooorną zarazę, tak lockdown był najlepszym sposobem na inflację. Przecież od dwóch lat nieustannie słyszymy o sukcesach tego rządu! To chyba nie jest polska wersja „„kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”, kłamaliśmy 24 godziny na dobę”.

  Bo jeśli tak, to wybory są jak najbardziej na miejscu.

  • tak jak najlepszym sposobem jest na poprawę ‚służby’ zdrowia cierpiącej na niedobory kadrowe jest opodatkowanie pozostałych 7.5% podatku zdrowotnego odliczanego od pensji. wszystko to po półtorej roku teleporad i miliardach przedvpionych przez ryżego z mordą świniopasa na respiratory.

 5. Wszystko to wiem i bez profesorów. Nie trzeba być ekonomistą żeby widzieć że wpakowali nas w syf PiS-owcy wraz z UE i ich socjalistyczny burdel. Teraz te kacyki się będą pławić w luksusach a my przymierać głodem czyli opcja Morawieckiego się spełnia „Miska ryżu” ku.,a głupki.

 6. Wszystko to wiem i bez profesorów. Nie trzeba być ekonomistą żeby widzieć że wpakowali nas w syf PiS-owcy wraz z UE i ich socjalistyczny b….l. Teraz te kacyki się będą pławić w luksusach a my przymierać głodem czyli opcja Morawieckiego się spełnia „Miska ryżu”.

Comments are closed.