Tygodniowy raport. Prawie 36 proc. zakażonych i ponad 23 proc. zgonów na COVID-19 to w pełni ZASZCZEPIENI

Minister Adam Niedzielski oraz szczepienie. / foto: YouTube/Wikimedia (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ministerstwo zdrowia opublikowało tygodniowy raport o zakażeniach i zgonach wśród osób w pełni zaszczepionych. Szczegółowe statystyki trzeba sobie jednak samemu policzyć, bo resort Niedzielskiego tego nie robi. O tych danych nie usłyszycie ani w mediach głównego nurtu, ani od większości gadających politycznych i eksperckich głów.

O tym, jak ministerstwo manipuluje statystykami i skąd wychodzi im mityczne już 99 proc. zgonów wśród niezaszczepionych, opisujemy od kilku tygodni. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z tekstem dostępnym w tym miejscu.

Resort Niedzielskiego opublikował tygodniowy raport zawierający statystyki zakażeń i zgonów osób w pełni zaszczepionych w stosunku do ogółu liczby zakażeń i zgonów od momentu rozpoczęcia podawania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Z danych tych, by wyciągnąć odpowiednie wnioski, należy porównać raporty tydzień do tygodnia. Uzyskamy wówczas faktyczny stan zakażeń i zgonów na COVID-19 wśród w pełni zaszczepionych w ostatnim czasie.

Są to liczby, jakimi Niedzielski i jego podwładni chwalić się nie chcą i konsekwentnie na ich temat milczą. A skorą milczą, to i media głównego nurtu o tym nie informują.

Zakażenia i zgony osób w pełni zaszczepionych w dniach od 15 do 21 października

Jak więc wygląda sprawa ze szczepieniami w ostatnich tygodniach? Należy pamiętać, że ministerstwo do w pełni zaszczepionych zalicza te osoby, u których minęło 14 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepionki (lub pierwszej w przypadku preparatu Johnson&Johnson).

15 października: 

 • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 444 478
 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 24 705

22 października: 

 • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 472 567
 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 34 784

Oznacza to, że w ostatnim tygodniu, od 15 do 21 października, zanotowaliśmy w Polsce 28 089 zakażeń koronawirusem (różnica pomiędzy raportami z 22 i 15 października). Wśród niezaszczepionych wykryto 18 010 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 10 079. Innymi słowy, w ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni stanowili 35,9 proc. wszystkich zakażeń. Ponad co trzeci w ostatnim tygodniu chory na COVID-19 jest w pełni zaszczepiony.

15 października 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało:

 • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 40 015
 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 816

22 października 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało:

 • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 40 307
 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 884

W dniach od 15 do 21 października odnotowano 292 zgony na COVID-19 (lub COVID-19 wraz z chorobami współistniejącymi), z czego 68 stanowili w pełni zaszczepieni. To 23,3 proc., czyli prawie co czwarty zmarły, któremu przypisano COVID-19, był zaszczepiony.

Analizując wyłącznie oficjalne statystyki ministerstwa zdrowia widzimy, że w ostatnim tygodniu, w stosunku do poprzednich tygodni, wzrósł odsetek zakażonych wśród w pełni zaszczepionych, nieznacznie spadł natomiast odsetek zgonów wśród w pełni zaszczepionych. W poprzednich tygodniach sytuacja wyglądała następująco:

8-14 października:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 66,49%, zaszczepieni: 33,51%
 • zgony: niezaszczepieni: 75,54%, zaszczepieni: 24,46%

1-7 października:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 65,64%, zaszczepieni: 34,36%
 • zgony: niezaszczepieni: 76,19%, zaszczepieni: 23,81%

1-7 października:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 65,64%, zaszczepieni: 34,36
 • zgony: niezaszczepieni: 76,19%, zaszczepieni: 23,81%

1-7 października:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 65,64%, zaszczepieni: 34,36
 • zgony: niezaszczepieni: 76,19%, zaszczepieni: 23,81%

24-30 września:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 68,25%, zaszczepieni: 31,75%
 • zgony: niezaszczepieni: 78,26%, zaszczepieni: 21,74%

17-23 września

 • zakażenia: niezaszczepieni 71,36%, zaszczepieni 28,64%
 • zgony: niezaszczepieni 79,5%, zaszczepieni: 20,5%

10-16 września:

 • zakażenia: niezaszczepieni 72%, zaszczepieni 28%
 • zgony: niezaszczepieni 82,1%, zaszczepieni 17,9%

3-9 września:

 • zakażenia: niezaszczepieni: 72,5%, zaszczepieni 27,5%
 • zgony: niezaszczepieni: 85,7%, zaszczepieni 14,3%

Testowanie zaszczepionych i niezaszczepionych

Warto także zaznaczyć, że w Polsce na znacznie większą skalę testuje się niezaszczepionych niż zaszczepionych. W miesiącach wakacyjnych wykonano ponad 2,5-krotnie więcej testów u niezaszczepionych.

Jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez MZ, w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia br. w Polsce wykonano ok. 617 tys. testów wśród w pełni zaszczepionych oraz ok. 1 mln 559 tys. testów wśród niezaszczepionych.

Z danych wynika, że nieznacznie częściej wyniki pozytywne wychodziły u niezaszczepionych. Średnio prawie 5 osób na tysiąc testowanych wśród niezaszczepionych miało pozytywny wynik i prawie 4 osoby na tysiąc wśród zaszczepionych miały pozytywny wynik testu na COVID-19.

Dane te najlepiej oddają skuteczność szczepień przeciwko COVID-19 w kwestii zakażenia wirusem. Oczywistym jest bowiem, że im więcej wykonanych testów, tym więcej pozytywnych wyników na COVID-19. A im więcej testów wykonanych wśród niezaszczepionych, tym więcej pozytywnych wyników na COVID-19 wśród niezaszczepionych.

Zaszprycowanych nie testują. „Nie padła żadna diagnoza, co to może być za choroba”

39 KOMENTARZE

 1. Podobnie kłamią ministerstwa zdrowia Niemiec i Francji. Tak gwoli ścisłości, to „nasi” już nie podają 99% tylko 97,6%. Tymczasem np. w Anglii już miesiąc temu zaszczepiony chory miał prawie 2 razy większą szanse przenieść się na tamten świat niż niezaszczepiony („SARS-CoV-2 variants of concern and variants under investigation in England” z 17 września, Tab. 5, str. 19-20).

   • to dane jeszcze z września kiedy je podawali:
    Śmiertelność na podstawie oficjalnych danych w UK (z września br):
    Liczba zakażonych dwukrotnie zaszczepionych : 85407
    Liczba zakażonych nie zaszczepionych : 248803
    Liczba zgonów dwukrotnie zaszczepionych : 1613
    Liczba zgonów nie zaszczepionych : 722
    Śmiertelność zaszczepionych :0,019%
    Śmiertelnosc nie zaszczepionych: 0,006%
    Powyższe nie obejmuje zgonów NOP.

   • NCzas podaje:
    23% zgonów zaszczepieni
    Czyli aż 77% zgonów NIEZASZCZEPIENI!!!!!!!
    Wobec tych faktów… Jaką trzeba być zbrodniczą antyszczepionkową gnidą, by mordować ludzi przez zniechęcanie ich do szczepień?
    Przepraszam gnidy za krzywdzące dla gnid porównanie ich z antyszczepionkowcami

    • Przez 8 miesięcy stosowania „szczepionki” przeciwko Covid-19 wykończyły więcej osób niż wszystkie inne szczepionki od lat 90-tych („VAERS Summary for COVID-19 Vaccines through 9/17/2021”). A to tylko krótkookresowe skutki.

     • Gwoli nieścisłości – łżesz Pinokio, co u antyszczepionkowca nie dziwi. VAERS nie podaje liczby zgonów w wyniku podania szczepionki, tylko zgony w okresie po podaniu szczepionki.

     • Twoje tupanie nóżką nie zmieni tej informacji w raporcie VAERS: „*Note that the total number of deaths associated with the COVID-19 vaccines is greater than the number of deaths associated with all other vaccines combined since the year 1990”.

     • Twierdzisz że NCzas podał fałszywe statystyki, bo chyba widzisz że powołałem się na dane NCzasu? 🤪
      Panie Sommer, antyszczepionkowcy szkalują pański periodyk, sierpem i młotem antyszczepionkową anarcholewacką hołotę!!! 😁

    • Niezaszczepieni, wiadomo. Zmarli bo byli niezaszczepieni. Ale dlaczego zmarli zaszczepieni, skoro szczepionka działa? Możesz to wyjaśnić? Możesz?

     • Wszyscy kiedyś umierają, przechlaście. Nawet Jezus, zanim zmartwychwstał, też umarł. Zatem zaszczepieni również umierają, lecz jak widać z danych podanych przez NCzas – na Covid-19 umierają wielokrotnie rzadziej niż niezaszczepieni durnie. Różnica między zgonami niezaszczepionych i zaszczepionych to są uratowane przez szczepionkę ludzkie życia, durny lub zbrodniczy antyszczepionkowcu

    • [Dziś pani cenzor przechodzi samą siebie.]

     A kim trzeba być, by nadal lobbować?

     A co tam słychać w Singapurze?
     A i „ciekawe” wieści płyną z GB…
     I w ZEA też coś się rusza, niby minęło, ale… poczekamy…

     • U światowego rekordzisty szczepień (już ponad 95% zaszczepionych przynajmniej 1 dawką) czyli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich… 22 października 2 zgony na Covid-19.
      W antyszczepionkowej Ukrainie (poniżej 20% zaszczepionych) – 640 zgonów.
      Wobec tych faktów by zostać antyszczepionkowcem trzeba być idiotą lub zwyrolem.

     • W Kuwejcie opchnięto niemal o połowę mniej „szczepionek” niż w Polsce. 22 października 1 zgon osoby z Covid-19. Wobec tych faktów by twierdzić, że liczba zgonów zależy od liczby „szczepień” trzeba być idiotą, zwyrolem lub naganiaczem Big Pharma.

    • Jaką trzeba być służalczą, zbrodniczą, proszprycową gnidą, żeby z uporem maniaka (prawdopodobnie – za pieniądze), stręczyć nas na tych łamach, do stosowania nieprzebadanych, produkowanych w pospiechu, tzw. „szczepionek”. Szczepionek już całkowicie skompromitowanych, bowiem wśród nowo zakażonych koronawirusem w Polsce – jest prawie 40% zaszprycowanych.

    • No podniecaj się tak Robert bo to tylko czubek góry lodowej że względu na to że osoby zaszczepione zgodnie z rozporządzeniem nie muszą być testowane co widać po liczbie zakażeń grypą w rejonach najbardziej wyszczepionych jak np Pomorskie. Tam też jest więcej zgonów niż na Podkarpaciu przy zbliżonej liczbie mieszkańców

 2. Czy są dane ile było osób które wcześniej było naprawdę zakażonych i zaraziło się ponownie. Ale nie te u których psełdo test wyszedł pozytywnie.

  • Cyferki dla motłochu na poziomie D ….

  • Kolega nie wie ??? , dzieli się , monoży ( celowe) się dodaje znaczek procenta …. :) Tak można tumanić w sposób pseudościsły bo logika i podstawy matematyki innej niż zakupowa zostały wyklęte … słowo klucz to istotność …

  • Z… mniejsza z tym.
   Zawsze brakuje jednej podstawowej, a kluczowej, informacji – struktury wiekowej i chorób towarzyszących. Zainteresowani dobrze wiedzą, że wciąż statystyczna zdecydowana większość zgonów, to ludzie w podeszłym wieku i z poważnymi dolegliwościami. Tu nic się od początku nie zmieniło. Zgony osób ogólnie zdrowych to promile promili.

 3. Ale i „nasz” portal poddał temat …. zakażonych? czy z pozytywnym testem ??? „Chorych z sars klasyfikowanych „przedpandemicznie” jako grypa czy przebadanych klinicznie ???

 4. To nie są prawdziwe dane. To nie mogą być prawdziwe dane. Powód? Mój teść, zaszcepiony, a jakże, źle się poczuł. Objawy – osłabienie, trudności z oddychaniem, utrata węchu i smaku. Kiedy goraczka doszła do 39⁰ odwieźliśmy go na dyżur. Pani lekarka najpierw zapytała czy był szczepiony, a potem orzekła ,,grypa”. Na pytanie o test na Covid-19 stwierdziła kategorycznie że ,,osób zaszczepionych się u nas nie testuje”. Nie wydaje mi się by był to jedyny taki przypadek w Polsce. Czy się mylę?

 5. Stopień manipulacji rządu jest na tak bezczelnym poziomie, że trzeba być wyjątkowym ignorantem, żeby się dać urabiać przez tę skorumpowaną machinę kowidowego biznesu.

  Najgorsze jest to, że ten marionetkowy rząd sprzedaje naszą suwerenność i wolność obywatelską dla parszywych srebrników, kosztem zdrowia, życia i gospodarki celowo niszczonej zgodnie z agendą WEF Głód for 55 Klausa Schwaba.

 6. Zaloze sie, ze jest ich znacznie wiecej niz te trzydziesci pare procent.
  Amerykanskie CDC wyprodukowalo juz dosc dawno zalecenia jak liczyc i tworzyc statystyki:
  „CDC Allows Hospitals To Classify Dead Vaxxed People As “Unvaccinated”
  https://tinyurl.com/t3bt6xff
  Artykul dotyczy nie tylko smierci, ale i „zachorowan”.

 7. Wg badań przeprowadzonych na 5,6 mln Amerykanów dla Pentagonu , 60 procent hospitalizowanych to szczepany po dwóch dawkach . Przy czym nie liczy się osób do 14 dni po śmiercionce.Tylko w Polin choruje więcej nieszczepanów niż na całym świecie- taka propagandowa osobliwość.

  • Czyją waszą? To pytanie do strony rządowej – dlaczego nie propaguje skutecznego leku? Widać jak na dłoni, że wyszczepionki nie są remedium, więc dlaczego nie próbują innych metod? To rząd rzuca kłody pod nogi amantadynie. A iwermektyna?
   Co pokazuje ich prawdziwe cele…

 8. Manipulację Niedzielskiego można porównać do pomiaru temperatury. Średnia roczna temperatura w Polsce waha się w przedziale pomiędzy 7÷8.5 °C. To jest tak samo jakby prognozę pogody pokazywali codziennie w TV w odniesieniu rocznym, co niczego nie pokazuje innego niż ile stopni jest więcej lub mniej od rocznej.

  • Nikogo takie porównanie nie interesuje bo nie pokazuje dokładnych zmian temperatury na bieżąco dzień po dniu, a to jest najważniejsze dla nas i daje dokładną informację o tym. Niestety ludzie tego nie widzą i nie rozumieją jak rząd sprytnie to ukrywa, manipuluje danymi i pokazuje zakażenia w ujęciu do takiej rocznej temperatury. Dobrze, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy wyręczają polityków i ujawniają te informacje.

 9. 23% zgonów w pełni zaszczepionych, czyli zaszczepienie zwiększa o ponad 50% szanse na przeżycie w przypadku zachorowania. Według szurków zaczadzonych kacapską dezinformacją to źle?

 10. Dane z dziś (24.10.2021):
  zakażenia od 4.03.2020 – 2 972 927
  zgony od 4.03.2020 – 76 447
  wyzdrowienia od 4.03.2020 – 2 686 129
  Z powyższego wynika, że aktywnych przypadków mamy… 210 351. To jest więcej, niż osób na kwarantannie (dziś 185 877) i mniej więcej tyle, co wszystkich zakażeń z ostatniego półrocza!
  Long covid? ;-)

Comments are closed.