TVN udaje, że wywiadu z Bożeną Dykiel nie było

Bożena Dykiel. Foto: PAP
Bożena Dykiel. Foto: PAP
REKLAMA
Wolność słowa i wolne media w praktyce. Po kilku niepoprawnych covidowo-politycznie słowach, jakie padły z ust aktorki Bożeny Dykiel na antenie TVN-u, stacja nie przyznaje się, że taki wywiad miał w ogóle miejsce.

Bożena Dykiel gościła w śniadaniowym programie „Dzień Dobry TVN”. Została tam zaproszona z okazji kampanii uświadamiającej o problemach depresji.

Dykiel stwierdziła m.in., że wprowadzany pod pretekstem koronawirusa lockdown także przyczynia się do depresji.

REKLAMA

Dykiel w „Dzień Dobry TVN”

Sugerowała także, że pandemia nie jest tak straszna, jak malują ją w mediach głównego nurtu.

Ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi – z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie. Bo jeżeli nas się zastrasza, jeżeli ciągle nas się lockdownuje, nie pozwala spotykać… Grypa szalała przez tyle lat i mnóstwo ludzi umierało, nawet więcej niż w tej pandemii. A ta pandemia jest dla nas jakimś obozem – mówiła Dykiel.

W tym momencie prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak nerwowo wtrąciła: – A jednak śmiertelność przy grypie nie była tak wysoka.

Była, była – powiedziała niezrażona aktorka. – Ja czytałam takie liczby… Na grypę zmarło więcej ludzi niż na „pandemię” – dodała.

Po tych słowach przez media przetoczyła się prawdziwa burza. Dykiel na pewno nie będzie miała teraz lekko. Głos zabrało wielu celebrytów, od aktorki odcięła się fundacja „Twarze depresji”, czeka ją zapewne środowiskowy ostracyzm.

TVN wyciął wywiad z Bożeną Dykiel

A sam TVN udaje, że taki wywiad w ogóle się nie odbył.

Na swoich stronach internetowych TVN, co zresztą zrozumiałe, obszernie opisuje, co działo się w ich programach i chętnie przytacza wypowiedzi gości. O opiniach Dykiel jednak cisza.

TVN w mediach społecznościowych regularnie wstawia krótkie nagrania z wypowiedziami gwiazd. Wypowiedzi Dykiel jednak przemilczano. Co więcej, wywiadu z Dykiel nie ma także na platformie Player.

Sobotni odcinek „Dzień Dobry TVN” podzielony został na siedem części i umieszczony na Playerze. Wywiad z Dykiel jednak wycięto. W odcinku, w trakcie komunikatów w stylu „co jeszcze dzisiaj w programie” kilkukrotnie wciąż można obejrzeć zapowiedź wizyty w studio Bożeny Dykiel, ale samego wywiadu już nie ma.

Stacja nie odpowiada także na komentarze w tej sprawie w mediach społecznościowych.

Screeny z Facebooka/Fot. Pudelek

Bożena Dykiel zaorała zaszokowane paniusie z TVN. „Na grypę zmarło więcej ludzi niż na pandemię” [WIDEO]

REKLAMA