WHO sprzeciwia się segregacji sanitarnej w podróżowaniu

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Komitet ds. Sytuacji Nadzwyczajnych WHO poinformował, że podczas podróży międzynarodowych nie powinno być wymagane poświadczenie przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19 – podała turecka agencja Anadolu.

Równocześnie Komitet podtrzymał stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu globalnym (PHEIC) wywołany przez Covid-19. Public Health Emergency of International Concern (PHEIC) jest najwyższym poziomem zagrożenia dla zdrowia publicznego w skali międzynarodowej, jaki może ogłosić WHO.

Oświadczenie Organizacji dotyczące formalności związanych z podróżowanie wynika z faktu nierównego dostępu różnych regionów świata do szczepionek chroniących przed zakażeniem Sars-Cov-2.

WHO zarekomendowała, by kraje rozważyły oparte na ryzyku podejście do ułatwiania podróży międzynarodowych, znosząc lub łagodząc niektóre utrudnienia dla podróżnych jak obowiązek badań czy kwarantannę, zgodnie z wytycznymi WHO.

Komitet stwierdził ponadto, że „pomimo zwiększonego stosowania szczepionek i środków terapeutycznych w walce z Covid-19 pandemia jest daleka od zakończenia”.

Coraz więcej państw decyduje się na segregację sanitarną turystów. Pisaliśmy o najnowszym takim przypadku:

COVIDIAŃSKI AMOK. Turystyczny kraj otwiera granice. Wczasowicze będą musieli być zaszczepieni i przetestowani

Wciąż jednak istnieją państwa, która mają bardziej wolnościowe podejście. Lista krajów, które nie chcą segregować ludzi jest jednak krótka. Opisywaliśmy ten temat szerzej:

Do tych państw polecisz bez szczepienia i testu na COVID [LISTA]

Źródło: PAP, NCzas

1 KOMENTARZ

  1. Skorumpowane who i terrorysta który stoi na czele tej organizacji dostali wytyczne z góry, bo ktoś straci dużo pieniędzy a to tak nie może być przecież oni muszą zarabiać a barany się po szprycowaly i dalej j łażą w kagańcach na mordach………

Comments are closed.