Tego nie zobaczysz w mediach. Masowe protesty przeciw restrykcjom i segregacji sanitarnej na całym świecie [VIDEO]

Mężczyzna trzymający flagę
Mężczyzna trzymający flagę "Don't tread on me" oraz kadry z protestów w Chorwacji i we Włoszech. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: screen Twitter: @EliseiNicole/@ganga2410 (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W związku z narastającą falą sanitaryzmu, wprowadzanych ponownie restrykcji i lockdownów, segregacji sanitarnej, a nawet zapowiedzi obowiązkowych szczepień, na całym świecie mieszkańcy wychodzą na ulicę, by protestować. Podczas niektórych manifestacji doszło do brutalnych starć z policją.

Demonstracje przeciwko covidowym restrykcjom odbyły się m.in. w Austrii, Szwajcarii, Chorwacji, we Włoszech, Irlandii Północnej, Francji czy Holandii. Manifestanci protestowali przeciwko restrykcjom związanym z koronawirusem i tzw. paszportom covidowym, które są wymagane w wielu europejskich krajach, aby wejść np. do restauracji, kina czy na siłownię.

Wielka manifestacja w Wiedniu

Dziesiątki tysięcy ludzi pojawiło się na manifestacji w Wiedniu po wprowadzeniu lockdownu i zapowiedzi obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Stacja Deutsche Welle poinformowała o 30 tysiącach osób, jednak z nagrań w mediach społecznościowych można wywnioskować, że ludzi było dużo więcej.

Zobacz więcej: Gorąco w Wiedniu. Doszło do starć z policją. Ludzie nie chcą obowiązku szczepień i locdownu [VIDEO]

Protesty w wielu miastach Francji

Przypomnijmy, iż w sobotę, w 3. rocznicę powstania ruchu „żółtych kamizelek”, jego stronnicy w sobotę protestowali w wielu miastach Francji przeciwko rosnącym podatkom, inflacji, niskim emeryturom oraz paszportom sanitarnym.

W Paryżu doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego. Kilkusetosobowe manifestacje „żółtych kamizelek” odbyły się m.in. w Paryżu, Marsylii, Lyonie oraz w La Roche sur Yon w departamencie Wandei.

Czytaj także: Żółte kamizelki wróciły. Starcia z policją w Paryżu [VIDEO]

Protesty w Szwajcarii

W Szwajcarii, wedle oficjalnych doniesień, około dwa tysiące osób protestowało przeciwko zbliżającemu się referendum w sprawie zatwierdzenia rządowej ustawy o ograniczeniach w związku z COVID-19, twierdząc, iż jest ona dyskryminująca.

Manifestacje i starcia z policją w Holandii

Gorąco było także w Królestwie Niderlandów. Po piątkowych zamieszkach w Rotterdamie, w nocy z soboty na niedzielę doszło w kilku holenderskich miastach do kolejnych starć przeciwników obostrzeń pandemicznych z policją.

W Hadze, mieście, w którym swoją siedzibę ma holenderski rząd, demonstranci zaatakowali policjantów m.in. kamieniami, wzniecali pożary i niszczyli znaki drogowe. Spokojniej było w Amsterdamie, gdzie mimo że organizatorzy odwołali protesty, tysiące ludzi zebrało się na centralnym placu Dam. Przeszli oni spokojnie ulicami.

Przeczytaj także:

Protesty we Włoszech

We Włoszech kilka tysięcy osób pojawiło się w stołecznym Circus Maximus, na polu, na którym w starożytności Rzymianie wystawiali popularne przedstawienia, aby zaprotestować przeciwko certyfikatom „Green Pass” wymaganym w miejscach pracy, restauracjach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i siłowniach, a także przy przejazdach pociągami dalekobieżnymi, autobusami i promami.

„Ludzie tacy jak my nigdy się nie poddają” – głosił jeden z transparentów w czerwono-biało-zielonych-barwach włoskiej flagi. W sieci pojawiają się także nagrania m.in. z manifestacji w Mediolanie, Udine czy Genui.

Manifestacja w Belfaście

W Irlandii Północnej kilkaset osób sprzeciwiających się tzw. paszportom covidowym protestowało przed ratuszem w Belfaście, gdzie w sobotę otwarto miejski jarmark bożonarodzeniowy. Na jarmarku wymagany jest dowód szczepienia lub negatywny wynik testu na COVID-19.

Rząd Irlandii Północnej przegłosował w tym tygodniu wprowadzenie tzw. świadectw szczepionkowych uprawniających do wstępu do klubów nocnych, barów i restauracji począwszy o 13 grudnia.

Niektórzy protestujący nieśli znaki, które oczywiście spotkały się z krytyką, gdyż porównywały covidowe restrykcje do działań nazistowskich Niemiec.

Protesty w Chorwacji

Protestowano także w Chorwacji, gdzie tysięcy ludzi zebrało się w stolicy kraju niosąc flagi, a także transparenty przeciwko szczepieniom i ograniczaniu swobód obywatelskich.

Manifestacje na całym świecie

To jedynie niewielka część z manifestacji, które odbywały się w sobotę 20 listopada na całym świecie. W sieci można znaleźć nagrania m.in. z RPA, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii, Litwy, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Gruzji czy Izraela.

 

Źródło: apnews.com/PAP/nczas.com

35 KOMENTARZE

  • Żadne „pokojowe manifestacje” nic nie dadzą. Kto się boi krzykaczy na ulicy? Pokrzyczą, pokrzyczą i pójdą. Po drugie: dlaczego do cholery te manifestacje „muszą być pokojowe”? Przecież ci ludzie u koryta to psychopaci, faszyści i mordercy. Do takich należy zacząć strzelać, a nie „pokojowo manifestować” przed nimi. Dopóki jak to mówi S. Michalkiewicz nie zmienimy konwencji to nic się nie zmieni. Największy nawet finansista nie jest zdolny złapać kuli karabinowej w locie.

   • Otóż to, grajmy na własnym boisku. W kulki.

    Jeśli policja zaczyna strzelać do manifestujących, to mamy prawo użyć broni w obronie własnej.

    Należy też użyć świec dymnych i skutecznie zakłócić łączność panów w kaskach. I wtedy każdy z nich będzie pojedynczym zagubionym człowieczkiem w tłumie wrogów. Praktycznie bezbronnym. Wystarczy mu zarzucić na ten kask sieć albo worek z farbą olejną! Zahaczyć linkę o nogę i zawlec pana w krzaki. W Holandii do kanału.

  • 👹Zamiast pukać swoją starą „Apostazy”, przysiądź nad ortografią ze słownikiem lub przed komputerem.👹

 1. szczypią, szczypią, a wirus wirusuje, jak chce. Może wyszczypani wreszcie zrozumieją, że zostali zrobieni w bambuko? /bez mydła/

  • ci co mieli sie obudzic, juz sie obudzili…reszta…trudno :) zacznijmy od tego, co bylo gloszone: zaszczep sie, nie bedziesz zarazac, nie zarazisz sie, maski nie bedziesz musial nosic, zaszczepmy sie wszyscy, to to zakonczy kowidshow…I CO? g***o… idioci leca po 3 dawke, chodza w namordnikach (choc moze i dobrze, bo podobno zaszczepieni zarazaja!) …ale czego spodziewac sie po narodzie, ktory uwielbia byc karmiony „kielbasa wyborcza” ;)

 2. Mam nadzieję, że dożyję czasu gdy promotorzy pandemii Covid19 – nie tylko ci, którzy to wymyślili, ale głównie ci, którzy to bezkrytycznie powtarzają w mediach i parlamentach – uderzą się w piersi i przyznają się do OKRESU BŁĘDÓW I WYPACZEŃ jak to było za mojej młodości po śmierci Stalina (który usta miał jak malina). Nie zwróci to życia ofiarom, tak jak nie zwróciło wówczasz.

 3. Dlaczego pod wpisem o nawróconej pisowskiej raszpli Siarkowskiej nie ma możliwości komentowania? Przypominam że raszpla doznała olśnienia kiedy w jej okręgu wyborczym w ramach zielonego ładu popartego przez PIS zaczęto demontować kocioł elektrowni węglowej który kosztował ponad 1 miliard zł. Siarkowska uświadomiła sobie że już jej z tego okręgu nie wybiorą ani nie dadzą ciepłej posady no to doznała cudownego nawrócenia.

 4. Na zbyt mocno protestujących Globaliści mają bat! Niech zdychają z głodu i zimna! A jeśli niepokoje społeczne zaczną się wymykać spod kontroli władz, to nastepny wirus czeka w pogotowiu. Wirus czarnej ospy – o śmiertelnośco od 30 do 50 %.

 5. Jedyne wyjście podzielić świat na połowę.Na świat normalny i świat oszołomów,niech się szprycują na upadłego.Ciekawe w której części po na przykład po 100 latach będzie silniejsza populacja.

 6. Czytając te odpowiedzi jestem przerażony
  Po pierwsze trzeba sobie zadać sprawę dlaczego oni tak robią ?
  Po pierwsze to są tacy sami ludzie jak my i oni wykonują swoją pracę i trzeba pokazać że ich praca jest zbrodnicza oraz zaoferować im pomoc prawną w przypadku odmowy wykonaniu rozkazu.

  • Ludzie to myślą zanim wykonają rozkaz. Psy rzucają sie do gardła na rozkaz pana. W zomo, gestapo, nkwd też byli ludzie. Im trzeba porządny łomot spuścić raz i drugi, zeby nabrali respektu i stwierdzili, że może jednak nie opłaca się wykonywać tych rozkazów, inaczej nas do gazu zagonią.

 7. Trzeba pokazać że istnieją i istniały skuteczne lekarstwa przeciw C19.
  Pokazać statystyki że „szczepionki” nie działają i przed niczym nie chronią.
  Pokazać opracowania naukowe leczenia C19.
  Trzeba się organizować i działać w sposób zorganizowany i pokojowy pisać petycje czy są bezpieczne „szczepienia” oraz jakie mają skutki uboczne i niech odpisują na te pisma?
  Trzeba pamiętać że przemoc zawsze rodzi przemoc.
  Być może Politycy zostali tak samo oszukani jak My i trzeba im to pokazać.

  • A kto ma to zrobić ? Jak każda wiadomość typu oposit jest wyrzucana z sieci ? Nie wiesz tego ? #@^%$#To gangsterzy i zbóje polityczni .^%$#@@#$ Nie wydrukują tego , bo zaczepiają , ale niewygodne*&^@#$ posty usuwają ot i cały n.Czas. Tak wygląda wolność w tym kraju.

 8. Tylko w Polsce same c*py nie reagują , co im każe^%^%@# TVP to robią . Słuchają tego telewizora bardziej niż księdza na mszy. ^&^%$##$Co za matoły ,spójrzcie co dzieje się w naprawdę wolnych krajach. Bo Polska do nich nie należy , z całą pewnością.

 9. Nie ma się co nakręcać. Będą fikać to się wyjdzie na ulice. Jeszcze działający sprzęt z II W jest w piwnicy :). Jak zaczną s podgryzać to się będzie eliminować chwasty Polskie.

 10. A gdzie manifestację w UK? Wszyscy na łamach tego portalu dziwią się, że znosi się wszystkie restrykcje i myślicie że rząd brytyjski nagle zmądrzał? NIE, to wolni ludzie wywalczyli, że muszą się cofnąć. Od miesięcy regularnie walczą o to na ulicach Londynu i nie tylko.

Comments are closed.