Holandia. Godzina policyjna w obawie przed demonstracjami przeciwników covidowej polityki

COVID-19, koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
COVID-19, koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Miasto Zwolle we wschodniej części Niderlandów wprowadziło godzinę policyjną z obawy przed zamieszkami przeciwników walki z Covid-19. Mieszkańcy nie mogą opuszczać domów między 16.30 a 5 rano.

Burmistrz liczącego 130 tys. mieszkańców Zwolle zdecydował się na ten krok ze względu na sygnały o planowanych zamieszkach, do których miałoby dojść podczas zaplanowanej na wieczór demonstracji.

„Manifestacja nie była zarejestrowana” – powiedział stacji RTV Oost burmistrz Peter Snijders, dodając, że władze otrzymały sygnały, że protestujący planują wszczęcie awantur z policją.

Gmina zaapelowała do mieszkańców i przedsiębiorców, aby zabezpieczyli rowery, doniczki oraz ławki.

Covidowe protesty w Holandii

Przez weekend w wielu holenderskich miastach dochodziło do zamieszek, podczas których protestujący ścierali się z policją.

Rozpoczęły się one w piątek w Rotterdamie, kiedy to demonstracja przeciwników rządowej polityki walki z Covid-19 przemieniła się w regularna bitwę z funkcjonariuszami sił bezpieczeństwa. Policja postrzeliła kilka osób.

CZYTAJ TAKŻE:

5 KOMENTARZE

  1. Mocno wygląda na to, że to dopiero początek zadym w Niderlandach, ale paradoksalnie jest, że o wolność Holendrów walczą głównie muzułmańscy allochtoni, na których widok pan Marek robi w gacie ze strachu.

    • Biali na zachodzie to co najwyżej mogą obalić zakaz pedofilii jako łamiący prawa pedofili, segregacja sanitarna jest super im człowiek bardziej zniszczony zaczadzony i poniżony tym lepiej.

Comments are closed.