Konferencja Adama Niedzielskiego. Minister o scenariuszach fali i ewentualnych restrykcjach

Adam Niedzielski.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W tym lub przyszłym tygodniu spodziewane jest apogeum czwartej fali pandemii – przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Jeśli nie będzie perspektywy spadku, wdrażane będą dodatkowe instrumenty m.in. zwiększane restrykcje – dodał.

– Dzisiejsze wyniki to powyżej 28 tys. zakażeń, ponad 18 tys. hospitalizacji to liczby, które są bardzo duże, wzmagają niepokój (..) i wkraczają w sferę wydolności systemu opieki zdrowotnej – powiedział szef MZ na konferencji w Warszawie.

– Sytuację, która ma obecnie miejsce oceniamy jako niebezpieczną. W naszym przekonaniu, w najbliższym czasie – mówię o perspektywie tego tygodnia bądź tygodnia przyszłego – będziemy mieli z apogeum czwartej fali zakażeń – poinformował.

Minister podał, że przewidywania mówią, że jeśli szczyt będzie w tym tygodniu to średni poziom zakażeń będzie wynosił ok. 25 tys., zaś jeśli apogeum będzie w przyszłym tygodniu, to zakażeń będzie w przedziale 30-35 tys.

Według naszych prognoz te dwa scenariusze powinny oznaczać, że w kolejnych tygodniach będziemy obserwowali już spadki – mówił Niedzielski, zastrzegając, że to jeden z możliwych rozwojów sytuacji, a pandemia już wiele razy pokazywała, że potrafi zaskoczyć przebiegiem i charakterystyką.

Ze scenariuszem braku spadku zakażeń także musimy się liczyć – zaznaczył.

Minister poinformował, że w zależności od tego, z jakimi scenariuszami będziemy mieli do czynienia – czy będzie apogeum i spadek, czy apogeum i utrzymywanie się wysokiej liczny – podejmowane będą dalsze decyzje.

W przypadku, jeśli nie będziemy mieli sygnałów, które mówią o tym, że osiągamy apogeum i mamy do czynienia z perspektywą spadków, to na pewno wdrażane instrumenty będą musiały przewidywać zwiększanie restrykcji i dalsze kroki związane m.in. z tym, by limity, które obowiązują teraz miały bardziej dolegliwą postać – zapowiedział szef MZ.

Ten scenariusz będzie oznaczał, ze być może na początku grudnia będziemy musieli podejmować takie decyzje – dodał.

Najnowsze propozycje Rady Medycznej. Co czeka Polaków podczas 4. fali koronawirusa? [FOTO]

 

13 KOMENTARZE

  • Primo Wg oficjalnych danych MZ za rok 2020 na covid zmarło całe 5,5 tys ludzi w średnim wieku 75+ co stwierdzono testem od kozy i tynku.
   Secundo załóż tą szmatę i idź na lakiernię to zobaczysz jaka jest skuteczna i to są te logiczne konkluzje?

 1. no dobra,a co będzie po ,,,apogum”? może armagedon???,he he he czyli trup ściele się na ulicach,leżą masowo na ulicach i już zaczynają śmierdzieć,i nie ma kto zbierać,no dalej ,niedzielak,twórz teorie,a ludzie niby w to wierzą,

 2. I ten cały bajzel, prowadzący do masowej śmierci ludzi, którym nie udzielają należytej pomocy medycznej, jednocześnie ładując sobie własną kabzę, jest finansowany z twoich pieniędzy, Polaku.

 3. Jak widzę zamaskowanego jak zbir, jak rzetelny kołtun, ministra ZDROWIA, który zakłada maskę wbrew naukowym doniesieniom o jej nieskuteczności i szkodliwości, to rodzi się u mnie pytanie co do kompetencji tego „zbira”;) W świetle ostatnich doświadczeń wielu krajów, wymogi DDM to czysty zabobon!

 4. Pseudoplandemia to medialna sciema ,
  zadnej grypy nie ma .
  Pseudoszczepionka gorsza niz pseudozaraza .
  Segregacja to zbrodnia .
  Maseczki to glupota kto naklada ten idiota .
  Zastrzyk Pfajzera to eksperymentalna
  biotoksyna mRNA retrowirusowa .

 5. Pseudoplandemia to medialna sciema ,
  zadnej grypy nie ma .
  Pseudoszczepionka gorsza niz pseudozaraza .
  Segregacja to zbrodnia .
  Maseczki to glupota kto naklada ten idiota .
  Zastrzyk Pfajzera to eksperymentalna
  biotoksyna mRNA retrowirusowa .
  Niedzielskiego do stu dni .

Comments are closed.