Koniec spotkania ws. segregacji i walki z koronawirusem. Elżbieta Witek o ustaleniach klubów i kół parlamentarnych

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. (Fot. PAP)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Około 2,5 godziny trwało spotkanie spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. dalszej walki z koronawirusem oraz weryfikacji szczepień – czyli de facto segregacji sanitarnej. Co ustalono?

Poza posłami i senatorami w spotkaniu udział wzięli m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i dr Artur Zaczyński z Rady Medycznej, który zarządza także szpitalem MSWiA w Warszawie oraz tymczasowym covidowym na Stadionie Narodowym.

Witek za postawę na spotkaniu pochwaliła przede wszystkim przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050, Kukiz’15 oraz Lewicy. Poinformowała, że każdy miał okazję wypowiedzieć się przynajmniej dwukrotnie – bez ograniczeń czasowych – i wywiązała się „całkiem ciekawa” dyskusja.

Poinformowała także, że Koalicja Obywatelska proponowała, by rekomendacje Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim były jawne i aby rząd się bezwarunkowo do nich stosował.

Inne z propozycji (tutaj nie padło kto proponował) to ograniczenie liczebności imprez masowych, czy obowiązkowe szczepienia medyków i nauczycieli.

Z kilkunastominutowej konferencji prasowej Witek, na której mówiła o tym, co dotychczas zrobiono, ile zawdzięczamy rządowi itp., nie wynika nic konkretnego. W najbliższych dniach (Witek wskazała na piątek) ma się odbyć kolejne spotkanie, tym razem bez Witek, a z przedstawicielami resortu zdrowia i tam mają być rozważane nowe pomysły na walkę z koronawirusem.

Spotkanie było potrzebne, cieszę się, że wszyscy przyszli i widzę pole do wypracowania wspólnego stanowiska. Mam przynajmniej taką nadzieję – powiedziała Witek.

Czy pracodawcy będą mogli weryfikować szczepienia przeciw COVID-19?

Wielu czekało na informację, czy wprowadzona zostanie możliwość weryfikacji szczepień szczepień pracowników przez pracodawców. Witek podkreśliła, że na spotkaniu nie omawiano konkretnych projektów ustaw, ale ten temat się pojawił.

Wielu pytało, co to zmieni? Wskazywano, że mamy dużo kupionych certyfikatów covidowych, czyli ludzie oszukują, a także, że zaszczepieni mogą zakażać siebie oraz innych – powiedziała Witek. Podkreśliła, że zaszczepieni też roznoszą wirusa, ale w mniejszym stopniu.

Na pytanie czy ustawa o weryfikacji szczepień (szczegóły ustawy TUTAJ) trafi do laski marszałkowskiej, Witek odpowiedziała: – Nie wiem.

Kilkukrotnie podkreśliła, że rząd ani partia „nie przedstawiali na spotkaniu żadnych pakietów ustaw, bo nie taki był cel spotkania”.

Chcieliśmy sprawdzić, czy są punkty wspólne, które nas połączą. Niektórzy są zwolennikami surowych rozwiązań, inni liberalizacji. Szczegóły będą opracowywane na spotkaniu roboczym – powiedziała Witek.

Spotkanie to najprawdopodobniej odbędzie się w piątek.

CZYTAJ TAKŻE:

71 KOMENTARZE

 1. C.D
  lub chipy jak psy, aby w razie czego można było wyłączyć jego pesel jak będzie nieposłuszny i będziesz obywatelem „widmo”, niby jest a nie ma. Tak, to czarny scenariusz, więc pilnujmy wolności, bo może może się ziścić!!!!

 2. lub chipy jak psy, aby w razie czego można było wyłączyć jego pesel jak będzie nieposłuszny i będziesz obywatelem „widmo”, niby jest a nie ma. Tak, to czarny scenariusz, więc pilnujmy wolności, bo może może się ziścić!!!!

 3. Polityka, to nie taka prosta sprawa :-)

  „Spotkanie było potrzebne…”

  „wywiązała się całkiem ciekawa dyskusja…”

  „… nie wynika nic konkretnego”

  „… ma się odbyć kolejne Spotkanie”

 4. Pracodawca wyrzucając niezaszczepionego z pracy lub przenosząc na inne stanowisko strzela sobie w kolano, a bezrobotni niezaszczepieni się radykalizują , a muszą z czegoś żyć.Przy 50 % zaszczepienia sytuacja szybko dojrzewa do rozlewu krwi, a niezaszczepieni i tak nie dadzą się dobrowolnie ,,zaszczepić”. Ale ludobójcy i tak przeforsują takie prawo , tylko ze zwłoką czasową ze względu na konieczność synchronizacji międzynarodowej.

  • Proporcje może nie są idealne (idealne to pareto: 80% vs. 20%), ale rozlew krwi może się całkiem udać tym, którym na tym zależy, czyli piewcom Wielkiego Resetu. Albowiem to im najbardziej na tym rozlewie zależy. Oni chcą, by upadły państwa narodowe w wyniku krwawej rewolucji ludu przeciwko państwom narodowym, by potem zaproponować Rząd Światowy jako remedium na wojnę domową. Farbowane lisy poprą lud, że szczepienia były złe, a lud już nie będzie tego pamiętać, kto stał po OBU stronach barykady.

 5. wg Witek „zaszczepieni mogą zakażać siebie oraz innych” zakazić siebie można tylko poprzez długotrwały kontakt z osobą chorą, natomiast zarażać mogą wyłącznie osoby już chore lub dopiero wykazujące objawy choroby, jakoś przecież tego wirusa trzeba z organizmu w sposób gwałtowny (kaszel, kichanie) i w dużych ilościach wydalić podczas długotrwałego kontaktu z innymi osobami… chyba że się nie orientuję i nie znam się na tym.

 6. A skoro skoro nie to niech mnie ktoś oświeci w jaki sposób srovid przechodzi z jednej osoby na drugą, zwłaszcza z takiej bez objawów.

 7. niezaszczepieni nigdy nie dadzą sie zaszczepić substancją w fazie testów tzw eksperymentem medycznym, substancją toksyczną, proste

  • Jeżeli kupujesz certyficat to grasz w grę systemu, mają racje a ty chcesz ich oszukać. Nie tędy droga. Tylko bezwarunkowe odrzucenie przymusu i terroru może coś pomóc.
   Niedługo, a może już jest za późno na wysłuchiwanie naszego zdania (np.protesty). Maszyna, szatańska, demoniczna, kierowana przez psychopatycznych wrogów Ludzi (nawet jeśli nazywamy ich tylko porzytecznymi idiorami) – maszyneria w ruchu – my małe ludziki, pozostaje nam się tylko modlić o interwencje z góry….

 8. Żadnej segregacji ma nie być. Wirus na pewno ma jakiś feler, bo osły go robiły, więc wkrótce sam się unicestwi (Japonia). Zdrowia i wolności.

 9. Nie byłoby 4 i kolejnych fal gdyby nie szczepienia. One tworzą kolejne fale. A więc 3 dawka da nam 5 folę itd. Warto zwrócić uwagę np na Gibraltar, wszyscy zaszczepienia a mają najwyższy wskaźnik zachorowania na tysiąc osób.

 10. Debata odbyła się na temat legalnego łamania przepisów prawa. Pod przewodnictwem uczciwej marszałek Witek, członkini partii Prawo i Sprawiedliwość. Brawo!

Comments are closed.