Niebywałe! Zwolnili ich z pracy za udział w proteście przeciwko covidowej polityce

Protest przeciwko covidowemu totalitaryzmowi w Wiedniu. Foto: PAP/EPA
Protest przeciwko covidowemu totalitaryzmowi w Wiedniu. Foto: PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Po decyzji austriackiego rządu o wprowadzeniu lockdownu oraz obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 od lutego, gros osób wyszło protestować na ulice. Dla kilku skończyło się to dyscyplinarnym zwolnieniem.

Pracownicy kilku domów spokojnej starości z terenu miasta i powiatu Linz pojawili się w Wiedniu na sobotniej demonstracji przeciwników szczepień i obostrzeń z transparentem, głoszącym: „Domy opieki w Linzu mówią NIE obowiązkowym szczepieniom”.

Wiceburmistrz miasta Karin Hoerzing uznała postępowanie pracowników za „przekroczenie granic”. działanie pracowników ośrodków dla seniorów w Linzu było nieodpowiedzialne i szkodliwe dla firmy. Zapowiedziała w związku z tym, że wyciągnie wobec nich konsekwencje prawne, wynikające ze złamania kodeksu pracy.

Manifestantom zarzuca się także brak przestrzegania obowiązujących przepisów, dotyczących walki z pandemią (a konkretnie brak masek FFP2, które w Austrii są obowiązkowe podczas zgromadzeń liczących więcej niż 50 osób).

„Były to zachowania, niszczące podstawy zaufania. Szczególnie, że sprawa dotyczy pracowników służby zdrowia, którzy mają do czynienia w pracy z osobami szczególnie wrażliwymi” – podkreśliła Hoerzing.

Od ich manifestu zdystansowała się też firma SZL Seniorenzentren Linz GmbH, zarządzająca placówkami, która postanowiła zwolnić pracowników.

Kierowca zwolniony za zdjęcie

W Austrii przeprowadzono także postępowanie w sprawie kierowcy autobusu, należącego do Związku Transportowego Górnej Austrii (OOeVV).

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, przedstawiające autobus należący do OOeVV z napisem „Szczepienie to morderstwo”.

Początkowo zakładano, że to żart lub fotomontaż. Jednak dzięki zeznaniom świadków udało się ustalić numery rejestracyjne pojazdu i jednoznacznie zidentyfikować mężczyznę.

Kierowca został przesłuchany i zwolniony w trybie natychmiastowym.

Gorąco w Wiedniu. Doszło do starć z policją. Ludzie nie chcą obowiązku szczepień i locdownu [VIDEO]

 

5 KOMENTARZE

 1. Wolność w rodzinnym kraju fuehrera wstępuje na wyzszy level. Ale może się okazać, że jutro za pomyślenie o tym będzie kara nawet jeszcze dotkliwsza.

  • Przecież to klasyczna myślozbrodnia, Ministerstwo Sprawiedliwości zajmie się takimi fashystami, żeby nie deprawowali posłusznych obywateli swoimi odrażającymi, samodzielnymi i niebezpiecznymi myślami i przekonaniami.
   Niebywałe co się dzieje na świecie, i to w jego „cywilizowanym” zakątku.

 2. Co ciekawe, zabijają tych grzecznych. I nie wiadomo, cieszyć się że wykopali czy że nie zabili!?

  Zawsze jest szansa innym autobusem wjechać im w zadupie i rozwiązać tym kilka kwestii.

  Na moje oko jedyne rozwiązanie jest siłowe. I kto wie czy to nie my jesteśmy najbliżej biorąc pod uwagę inflację i wszelkie „regulacje”, w tym nawet firm pogrzebowych!

  Tak, jest taki boom, że „państwo” chce mieć działkę na trupach. Nagrobki już przejęli, teraz dola od pochówku!

Comments are closed.