Co z pisowską ustawą o segregacji sanitarnej? Witek swoje, a Hoc swoje

Czesław Hoc, Elżbieta Witek Źródło: PAP, collage
Czesław Hoc, Elżbieta Witek Źródło: PAP, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Gmatwa się sytuacja wokół pisowskiego projektu nazywanego „ustawą o segregacji sanitarnej”. Marszałek Elżbieta Witek wypowiada się w tonie sugerującym, że ustawa może zostać porzucona, a współautor ustawy Czesław Hoc – wręcz przeciwnie.

Marszałek Elżbieta Witek pytania o poselski projekt dotyczący weryfikowania certyfikatów covidowych przez pracodawców, odpowiada, że ustawa nie wpłynęła do Sejmu, a ona sama jej nie widziała.

Następnie marszałek zaprosiła na spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych, by omówić z nimi możliwość stworzenia podobnej ustawy ponad podziałami partyjnymi.

Opisywaliśmy tę sprawę:

Te słowa i działania wskazywałyby na to, że ustawa posłów PiS ma wylądować w koszu. Współautor projektu, poseł Czesław Hoc, nie daje jednak za wygraną.

– Nie mam informacji o tym, że miałby być wycofany –
mówi Hoc w rozmowie z Interią. Zapewnia, że jego ustawa jest „minimalistyczna” i „przyjazna dla przedsiębiorców”. – Przecież ustawa chroni pracodawców i pracowników, nie wprowadza przymusu. Jeśli ktoś się nie zaszczepi, może wykonać test i to jest wszystko równoprawne. Nie przewiduję więc poprawek – argumentuje.

Polityk dopuszcza zmiany w swojej ustawie, jeśli zaproponują je przedstawiciele innych partii, ale z samej ustawy nie rezygnuje.

Tymczasem informator Interii twierdzi, że „Jarosław Kaczyński dał się przekonać do projektu Czesława Hoca, stąd konferencja i informacja o projekcie ustawy”.

Wokół ustawy panuje więc duże zamieszanie, ale jedno zdaje się niestety pewne – PiS chce wprowadzić segregację i zrobi to albo cudzymi rękami, albo własnoręcznie.

Źródło: Interia, NCzas

17 KOMENTARZE

 1. Kolejna ustawa przygotowana ad hoc…
  Zaszczepieni zaczynają masowo umierać i wraz z nimi umrą takie nazistowskie pomysły. Czas działa na korzyść normalnych.

 2. Na Hoca widać są mocne kompromitujące materiały, będzie brnął dalej choćby miał wykończyć wszystkich Polaków i zatopić PIS. Radzę PISowi wykluczyć go z partii, bo was doprowadzi do zagłady

 3. Co jakiś podrzędny dziad ma do mojego życia i zdrowia.Żaden człowiek nie będzie mi narzucał moich osobistych wyborów,szczególnie jeśli chodzi o moje życie i zdrowie.Czy z Tobą chłopie jest coś nie teges???? I z innymi którzy pchają się w moje życie z buciorami? Tym bardziej ,że te szpryce g.dają.Chcesz czymś sensownym zabłysnąć to zajmij się leczeniem, chociaż raczej do ciebie bym nie poszła

 4. „PiS chce wprowadzić segregację i zrobi to albo cudzymi rękami, albo własnoręcznie”.
  Jeśli „fala” zacznie opadać pewnie zrezygnuje…

 5. kASA MISIU KASA !!!¡!!!!!!!!!!¡!! A przy okazjio dodatkowe przyjemności znęcanie się nad ludźmi i dantejskie sceny w szpitalach.

 6. „może wykonać test i to jest wszystko równoprawne.” Hoc ćwoku , a jak nie wykona testu ? a kto będzie płacił za testy ? dlaczego ćwoku nie uznacie testu na przeciwciała które są skuteczniejsze bo pokazują prawdziwą odporność organizmu która utrzymuje się znacznie dłużej , do tego szczepienie nie powoduje że ludzie przestają roznosić tą grypę

 7. Zamiast kolejny raz zadymiać teatr działań davidowymi tematami redakcja powinna poinformować publiczność o tym co właściwie się dzieje. Po zjawieniu się w Polsce Avril Haines nastąpił swoisty rajd Premiera po bliższych i dalszych stolicach europejskich, przy czym nie pojawił się żaden komunikat przekonująco wyjaśniający sytuację.
  Czy niemcy jeszcze są w NATO czy może wstąpiły do WNP?
  Czy w najbliższym czasie granica Polski z jednym z państw sąsiednich wydłuży się znacząco?

Comments are closed.