„Skandal i hucpa”, „granie na emocjach”. Łukasz Warzecha o omikronowej panice

Łukasz Warzecha. Foto: YouTube
Łukasz Warzecha. Foto: YouTube
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Ogłoszono nowy wariant koronawirusa i obserwujemy powtórkę z rozrywki, czyli szerzenie ogólnoświatowej paniki. Publicysta Łukasz Warzecha nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z graniem na emocjach, a to, co robią media i politycy nazwał „skandalem i hucpą”.

Wariant Omikron, o którym – jak przyznają sami naukowcy – niewiele wiadomo, wywołał szokującą dynamikę zdarzeń.

Część państw całkowicie zamknęło swoje granice, inne wprowadziły ograniczenia lotów z „zagrożonych” państw Afryki, dodatkowe testy, kwarantanny.

Wprowadzane są już także dodatkowe obostrzenia w życiu społecznym pod pretekstem wariantu Omikron. Przoduje w tym m.in. Polska, która ustami ministra Adama Niedzielskiego ogłosiła, co nastąpi od 1 grudnia.

CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYCH OBOSTRZENIACH: Niedzielski ogłosił nowe restrykcje, nakazy i zakazy w Polsce. „Pakiet alertowy obostrzeń”

Do całej sytuacji o podejmowanych działaniach, także medialnych, w związku z wariantem Omikron odniósł się publicysta Łukasz Warzecha.

To ewidentne granie na emocjach w związku z nowym wariantem, o którym prawie nic nie wiadomo. Nie wiemy, czy przynosi gorsze skutki, większą śmiertelność. Wręcz przeciwnie, relacje lekarzy mogą wskazywać, że to wariant, który poszedł w stronę mniejszej zjadliwości, czyli ewolucji w stronę zwykłej choroby – powiedział w programie „Siódma 9” na antenie radiowych rozgłośni katolickich Warzecha.

To, co się dzieje w mediach jest kompletnie nieproporcjonalne do tego, co wiemy. Stan psychiczny ludzi nie jest na to obojętny. To również przekłada się na zwykłą odporność. Jeżeli człowiek się boi, to jest mniej odporny na choroby. Uważam działania mediów za wyjątkowo nieetyczne i wstrętne. Nie ulegajmy głupiej panice, na której media próbują zarabiać – podsumował Warzecha.

CZYTAJ TAKŻE:

19 KOMENTARZE

 1. RPA odmówiła kupowania nowych szczepionek. Spi*przający z Kentucky bankrutujący Pfizer obraził się i spanikowany pobiegł na skargę do swoich właścicieli (Vanguard, BlackRock, State Street). Ci nakazali mediom odtrąbić inwazję nieistniejącego Omicrona, a niewybieralny ludkowie „rządzący” UE mają rozpocząć scedowanie władzy na WHO i ONZ.
  Na dziś lecimy z WHO.

 2. Panie Warzecha tu chodzi o to aby naród trzymać krótko za pysk . Żeby się mi odzywali i rozkazy wykonywali i do tego szprycowali.

 3. Warzęcha publicysta? On uważa, że…? Błaha, ha, ha… . A kogo normalnego interesuje, co ten gostek uważa w jakiejkolwiek sprawie? To jest równie istotne, jak opinia pracownicy punktu poboru opłat autostradowych w sprawie opadów w lasach deszczowych.

 4. Mnie dziś jakaś baba wygrażała, że kija weźmie i pobije za brak maski, po kiju zaczęła wygrażać policją, parę osób w butiku i także ją popierali.

 5. Na nic wiecej Warzechy nie stac?

  Potwierdza sie stara zasada, Sommerowi ku przestrodze:
  Siadasz z Warzecha i Ziemkiewiczem? Stajesz sie niczem.

  Oddychanie powietrzem ktore wydycha Janecki tak sie konczy.

 6. No przecież „hucpa” to była i jest cały czas — od samego początku, a nie dopiero teraz. Teraz to jest tylko hucpy ciąg dalszy.

Comments are closed.