Obowiązkowe szczepienia w Niemczech. Przyszły kanclerz jest „za”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Według informacji pochodzących z kręgów uczestników trwającego szczytu rządu federalnego z rządami krajów związkowych przyszły kanclerz Olaf Scholz opowiedział się za powszechnymi obowiązkowymi szczepieniami, podają dziennik „Bild” i portal tygodnika „Spiegel”.

Polityk lewicowej SPD domagał się ponadpartyjnej inicjatywy Bundestagu.

Ważne jest, „abyśmy ustanowili powszechny obowiązek szczepień”, powiedział. Scholz wzywa do „ponadpartyjnej inicjatywy Bundestagu”: „Jako poseł do parlamentu w każdym razie się na to zgodzę, aby to było jasne” – pisze „Spiegel”

Rząd federalny i rządy krajów związkowych dyskutują we wtorek na temat sytuacji pandemicznej. W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron i silną w Niemczech czwartą falą pandemii Covid-19, coraz głośniejsze stają się w RFN wezwania polityków do podjęcia bardziej zdecydowanych działań w walce z pandemią.

Lewica będzie rządzić w Niemczech

SPD, Zieloni i FDP porozumieli się w sprawie koalicji rządowej. Partie chcą stworzyć „koalicję równych sobie”, w której wszyscy partnerzy mogą wnieść swój wkład dla dobra kraju. Celem nie jest „polityka najmniejszego wspólnego mianownika, ale wielkiego efektu”, powiedział podczas konferencji prasowej Olaf Scholz.

O lewicowej koalicji, która przejmie władzę w Niemczech po Chrześcijańskiej Demokracji Angeli Merkel, pisaliśmy już szerzej:

Wiadomo już, jak lewicowcy podzielą się władzą w Federacji. O tym również na NCzas.com:

Źródło: PAP, NCzas

9 KOMENTARZE

 1. Skoro okazało się, że szczepionki są nieskuteczne, nie zapobiegają też retransmisji wirusa, powodują masową generację nowych mutacji, to jakie jest naukowe uzasadnienie konieczności szczepienia się? Dziw, że mądrzy skądinąd ludzie dają się nabrać na szczepionkową propagandę ekstremalnie pazernych producentów i „obcinają sobie nogę, żeby móc parkować na miejscach dla inwalidów”;);)

  • Uzasadnienia nie szukaj w nauce.

   Szukaj w biznesie farmy, która dostaje abonament na nieskończone szczepienia, a to biliony i końca nie widać.
   Szukaj w fizycznej depopulacji nieproduktywnych grup społecznych, jak emeryci, renciści i chorzy.
   Szukaj w celowym wyeliminowaniu z życia społecznego i ekonomicznego przeciwników szczepień, którzy, jako samodzielnie myślący i niepokorni, są zagrożeniem dla reżimów.

   Pozostaną tylko zaszczepione, posłuszne barany. To jest cel tego szaleństwa.

 2. niemcy miały już raz socjalistyczny rząd, wiwatom nie było końca, zbudowali przemysł chemiczny, uporządkowali swoje autostrady, ogłosili się wybranym narodem nadludzi, niemal zbudowali tysiącletnią zjednoczoną europę. Tylko opór Polaków i Greków wystarczyło złamać a wszystko by się udało.
  Powtarzają zgrany schemat, ciekawe kto im będzie tym razem piach w motor postępu sypał.

  • Nie masz pojęcia o najnowszej historii Niemiec.
   Socjaliści w przez ostatnie 40 lat tylko rujnowali to, co wypracowała po wojnie konserwa. Nigdy w tych 40 latach nie było fazy pozytywnej, tylko powody do płaczu i zgrzytania zębami.
   Teraz to jest apogeum destrukcji.

    • Nie zemną takie numery, Derwisz!

     Nie zauważyłeś, to Ci wskażę.
     »Powtarzają zgrany schemat,ciekawe kto im będzie tym razem piach w motor postępu sypał.« — przeprowadziłeś w ten oczywisty sposób analogię między 3. Rzeszą w latach trzydziestych, a obecną sytuacją w Niemczech.
     Tymczasem to dwie różne pary butów.

     Więc, proszę, nie ściemniaj :D

 3. Realizacja scenariusza Theodora Kaufmana z książki „Germany must perish!”
  As the author wrote: “Of course, after complete sterilization, there will cease to be a birth rate in Germany. At the normal death rate of 2 per cent per annum, German life will diminish at the rate of 1,500,000 yearly. Accordingly, in the span of two generations that which cost millions of lives and centuries of useless effort, namely, the elimination of Germanism and its carriers, will have been an accomplished fact.”

Comments are closed.