Najsurowsze restrykcje w Europie. Austria przedłuża lockdown

Lockdown, kwarantanna, izolacja.
Lockdown/kwarantanna - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Austriacki parlament o 10 dni przedłużył lockdown. W kraju tym panują aktualnie najsurowsze covidowe obostrzenia, restrykcje, nakazy, zakazy w całej Europie i dotyczą zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych.

Twardy lockdown w Austrii został wprowadzony 22 listopada na 10 dni z możliwością przedłużenia o kolejne 10 dni. Właśnie z tej możliwości skorzystano.

Austria zdecydowała się na lockdown dla wszystkich, bo pomimo wyszczepienia ponad 60 proc. obywateli, zaprowadzenia segregacji sanitarnej (w pewnym momencie wycofano nawet możliwość korzystania z knajp, kin, teatrów itd. po negatywnym teście), w kraju notowano najwyższą dobową liczbę zakażeń od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa.

Lockdown w Austrii oznacza, że zamknięte są restauracje (jedzenie tylko na wynos), bary, kawiarnie, teatry, kina, muzea, itd., a także sklepy, których nie zakwalifikowano jako niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Łaskawi decydenci pozwolili natomiast ludziom chodzić do pracy, do sklepów spożywczych, aptek, lekarza oraz przebywać na świeżym powietrzu.

Wg aktualnych ustaleń lockdown dla wszystkich ma potrwać do 11 grudnia. Później obostrzenia będą dotyczyć wyłącznie niezaszczepionych.

Ponadto zapowiedziano, że od lutego 2022 roku w Austrii zostanie wprowadzony obowiązek szczepień przeciwko covidowi. Politycy ustalają, jak ma to wyglądać w praktyce. Więcej na ten temat poniżej.

Więzienie i ogromne grzywny. Horrendalne kary za odmowę przyjęcia szprycy w Austrii

4 KOMENTARZE

Comments are closed.