Papież Benedykt XVI przyjął trzecią dawkę szczepionki. „Nie należy nikogo zmuszać do szczepień”

Papież Benedykt XVI, szczepionki Źródło: PAP, Pexels, collage
Papież Benedykt XVI, szczepionki Źródło: PAP, Pexels, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Papież senior Benedykt XVI dał się zaszczepić trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19. Poinformował o tym sekretarz emerytowanego papieża – abp Georg Gänswein.

Abp Georg Gänswein poinformował, że zarówno on jak i papież senior Benedykt XVI, przyjęli już trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Kapłan zaznaczył jednak, że „nie należy nikogo zmuszać do szczepień”.

Arcybiskup pytany, czy Benedykt XVI również popiera szczepienia, odpowiedział, że „inaczej nie kazałby się szczepić trzy razy”.

Sekretarz papieża seniora popiera apel Franciszka, by się szczepić, ale nie zgadza się z wieloma innymi rzeczami, o których mówi obecny Ojciec Święty. Kapłan mówi o tym otwarcie.

Skomentował również swoje relacje z papieżem Franciszkiem, określając je jako „dobre, choć nie zawsze wolne od napięć”.

– Jak łatwo zauważyć, jesteśmy zupełnie różnymi osobowościami –
dodał arcybiskup.

Franciszek powiedział mu kiedyś, że nie jest on tym, „który zwrócony twarzą uśmiecha się do ciebie, a potem wbija ci nóż w plecy, i to jest jego siła i słabość”.

– Mówię otwarcie, gdy się z czymś nie zgadzam. Z punktu widzenia Franciszka nie zawsze było to najlepsze rozwiązanie –
zaznaczył abp Gänswein.

Źródło: Aleteia.org

12 KOMENTARZE

 1. Podejrzewam, że Benedykt nie jest dokładnie informowany, czym jest preparat mRNA dla zmylenia zwany szczepionką, i że został sporządzony przy udziale zabitych dzieci, trzeba wziąć też pod uwagę wiek i pewną demencję.

 2. Nie miejcie złudzeń: papież przyjął trzecią dawkę soli fizjologicznej (a kto wie, może witamin), podobnie jak wszyscy inni tuzowie, decydenci, politycy, celebryci i ich rodziny. Na czele z Martą Kaczyńską, która po iniekcji poszła się opalać, podczas gdy media martwiły się o jej zdrowie.

  • ci bękarty szatana nie są godni aby o nich w ogóle pisać, przyjęli znak szatana a więc sprzedali dusze, za odpały fzierów i podobnych za srebrniki, NIE są już naszymi bliźnimi a bestiami. APAGE SATANAS!

 3. przyjął znak szatana na rękę, zrobił to świadomie i sam, więc nie jest już naszym papieżem a bękartem szatańskim! Pewnie też go trzymają na adrenochromie z krwi niemowląt torturowanych aby był wiecznie żywy i młody jak nasze panie w tv, aktorki, posłanki, rząd a nawet pewnie ten D co rzekomo jest przeciw a sam wozi i handluje szczepami.

 4. Bardzo wątpię w nieświadomość, to syn swej narodowosocjalistycznej ojczyzny.
  niemcy byli świadoni tego co robią, i wtedy gdy hitlera pozdrawiali na spędach reichsparteitag co widać widać na filmach – „Der Nürnberger Parteitag der NSDAP” i później gdy wprowadzono obowiązkową służbę wojskową.
  – „Triumph des Willens” nikt nie protestował.
  On sam służył w hitlerjugend do więzienia nie poszedł, wolał maszerować i śpiewać „Vorwärts! Vorwärts!
  Schmettern die hellen Fanfaren.”

 5. A może by sie tak sam papiez benedykt wypowiedział a nie jakis jego nadzorca? A nie, przecież siedzi w areszcie domowym i ma zakaz komunikacji ze swiatem zewnetrznym.

 6. A czemu Benedykt zrezygnował?? Coś mówiono o stanie zdrowia a on wciąż żyje? Chyba wiary mu zabrakło, bo nawet jeśli go ktoś zmuszał to życie powinien zawierzyć Bogu. A wychodzi, ze to człowiek małego formatu.

Comments are closed.