Omikron spadł im z nieba – pod jego pretekstem można więcej. Człowiek Morawieckiego zapowiada obowiązkowe szczepienia

Omikron.
Omikron - zdj. ilustracyjne. (Fot. Pixabay/Alexandra_Koch)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Rząd PiS podczas czwartej fali koronawirusa przyjął dość liberalne podejście do różnego rodzaju nakazów i zakazów, bo wiedział, że straszenie covidem już tak mocno na Polaków nie działa. Potem pojawił się wariant Omikron, którym można tłumaczyć ostrzejsze decyzje i narracja się zmieniła. Osoby z kręgów rządzących wspominają już o obowiązkowych szczepieniach.

Szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski, który zasłynął z tego, że Polakom trzeba wciskać kit uzasadniając nowe restrykcje, zapowiedział na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, że pod pretekstem Omikronu być może trzeba będzie wprowadzić obowiązkowe szczepienia.

Na początek, o czym mówił już minister Adam Niedzielski, obowiązkowo pod igłę pójdą trzy grupy zawodowe w Polsce.

Maliszewski przyznał, że rząd jest blisko podjęcia, zgodnie z rekomendacjami rady medycznej przy premierze, decyzji dotyczącej wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla zawodów medycznych, nauczycieli i służb.

„To stanie się w najbliższym czasie. Zauważmy, że poziom wyszczepienia wśród lekarzy to 92 proc,. w wojsku i służbach 87 proc., dla nauczycieli są szacunki, że zaszczepiło się ok. 80 proc.” – mówi Maliszewski.

To oczywiście nie koniec, bo na horyzoncie jest już wariant Omikron. I pod jego pretekstem rząd może pójść znacznie dalej w kwestii obowiązkowych szczepień.

„Jeśli on będzie tak bardzo zaraźliwy, to potrzebne będzie pełne wyszczepienie kluczowych zawodów. Stąd zmiana podejścia ministra zdrowia i coraz silniejsze przekonanie do wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla wybranych grup” – tłumaczy Maliszewski.

Pytany o obowiązkowe szczepienia dla reszty społeczeństwa, Maliszewski trochę się waha z uwagi na naturę prawną, ale takiego scenariusza nie wyklucza.

„Trzeba je rozwiązać, ale z drugiej strony, jeśli Omikron rozwijałby się zgodnie z czarnym scenariuszem, trzeba zmienić myślenie i traktować szczepionki covidowe jak inne. Minister zdrowia będzie wówczas musiał rozważyć, czy nie wpisać do kalendarza szczepień te na COVID-19 dla najbardziej zagrożonych grup” – dodaje sekretarz stanu w KPRM.

Według Maliszewskiego rząd pracuje ponadto nad wdrożeniem rekomendacji rady medycznej dotyczącej paszportów covidowych.

„Zakłada ona m.in., że jeżeli poziom hospitalizacji będzie wyższy niż np. 50 na 100 tys. w powiecie, to powinniśmy dokonać ograniczeń, m.in. stosować paszporty covidowe przy wstępie np. do kin, restauracji. Obecnie tylko jedno–dwa województwa są poniżej tego wskaźnika. Więc częściowym sposobem realizacji tej rekomendacji były ostatnie obostrzenia – w tych miejscach najwyżej 50 proc. miejsc czy powierzchni może być wykorzystane, a jeśli ktoś jest zaszczepiony, to nie wlicza się do limitu” – mówi szef RCA.

Przypomnijmy, jak Maliszewski w e-mailach radził rządowi, by tłumaczyć Polakom nowe restrykcje przed Świętami Bożego Narodzenia 2020. Chodziło m.in. o ponowne zamknięcie galerii. Maliszewski pisał więc, że trzeba to dobrze uzasadnić, bo w przeciwnym razie byłoby to przyznanie się do błędu z ich otwarciem. I wymyślił, że należy powiedzieć, iż restrykcje nie były przestrzegane, stąd ponowne zamknięcie. Więcej na ten temat poniżej.

E-maile Dworczyka. Tak rząd wymyślał koronarestrykcje? Wyciekły szokujące informacje

 

35 KOMENTARZE

  • To jest ich celem. Tak was pod. kurwic żebyście w końcu wyszli na ulicę, no to już!!! Wstać od tych komputerów, telefonów i marsz się zaprezentować!

   • będzie totalny chaos, ludzie sami obalą rządy… i w tym momencie pojawią się globalni wyzwoliciele, wprowadzając jeden rząd (wg rozmowy planów które wyciekły w NZ)

  • nic się nie poleje, co najwyżej mocz zatwardzonego ryja na twoje lico. nigdzie się nic innego nie polało a to przekonanie polaczków o ich jakiejś wyjątkowości historycznej zaczyna mnie mocno wkvrvviać.

 1. Być może trzeba będzie nazistów nawołujących do łamania Konstytucji i kodeksu norymberskiego (a już na pewno wprowadzających) odspawać od stołków. Naród jak lawa, igracie z żywym ogniem towarzysze covidowi totalitaryści.

  • no i co? odspawasz od stołków tych co są w rotacji czteroletniej, zostanie cała administracja, wszystkie spółki i instytucje (30 nowych pokurcz powołał przez ostatnie 6 lat) a także infrastruktura lokalna nadal będzie poobsadzana tym szambem pissuarowym.

 2. Nic im nie spadło z nieba. Nowe warianty pojawiają się właśnie wtedy kiedy trzeba.

 3. Rząd odetchnął z ulgą gdy pojawił się OMIKRON, to było widać. Od razu ruszono z akcją propagandową jaki jest okropnie zaraźliwy ale jakoś nikt nie wspomniał jakie daje objawy (uwaga to może być zabójcze – ból gardła, katar, lekkie objawy przeziębienia), wprowadzono szybciutko obostrzenia, a teraz będą kontynuowali przykręcanie śruby. Oczywiście wszystko to jest nielegalne ale propaganda przykrywa całość tej akcji.

  • Te warianty wynajdują przecież w Bilderbergu. Wszystko idzie zgodnie z prikazami, choć Czesi podobno rezygnują na razie z 60+.

  • 92% oficjalnie, z tych 8% pewnie połowa ma już przeciwciała więc nie zaszczpionych jest 4%. To jest potrzeba wprowadzania przymusowych szczepień? Serio? To coś zmieni? Czy chodzi np o pielęgiarki, ratowników medycznych itp… Ale to niech poda Maliszewski jaki tam jest % wyszczepienia. No i pytanie najważniejsze – czy oni sami w te % wierzą? ;).

 4. To przestaje być śmieszne… jeśli ktoś będzie próbował mnie zabić nakazując wstrzyknąć sobie preparat za który nikt nie odpowiada poza samym wstrzymującym to mam prawo się bronić. Ktoś decyzję podpisze ….a ja go znajdę znajdę też kogoś kto nałoży na mnie grzywnę bo tam też będzie podpis i lokalnego policmajstra też znajdę. Nigdzie się nie schowacie. Beret się bronił. Sami sobie wstrzykuje co chcecie odemnie się odpier…

 5. To na ppoczątek:
  Cel: paszporty do życia z terminem ważności,
  narzędzie: seryjne szpryce przedłużające ważność paszportów do życia
  oprawca: żydomasoneria i ich pożyteczni idioci
  Jeśli nie rzuci się politykom tego w twarz zaczną od 3 grup zawodowych skończą na noworodkach.

 6. Ten covid to ma jedną pozytywną cechę. Weryfikuje wszystko i wszystkich, ludzi, instytucje, służbę zdrowia, polityków, celebrytów, dziennikarzy. Człowiek niby wcześniej wiedział gdzie żyje i nie filmował się, że III RP to poważne państwo ale jednak weryfikacja negatywna nawet mnie zaskoczyła. Wiedziałem, że jest ogólnie źle ale nie aż to do tego stopnia. „Państwo” moralnie, intelektualnie i organizacyjnie leży – dno i 10 metrów mułu.

 7. Zauważyłam, że odszczepili się od starych. Widocznie nie rokują w nowej normalności. A taki był krzyk, jak to im najbardziej choroba zagraża. I teraz CISZA. Zajmują się za to najbardziej aktywnymi grupami, młodzieżą, dziećmi. Ich będzie można jeszcze wiele lat zdalnie sterować „paszportem kowidowym” w smartfonie: zaszczep się 15 dawką, przedłuż certyfikat. Tfu, diabelskie nasienie.

 8. czy ktoś umarł na ten Omikron? nie mogę znależć informacji na ten aspekt tak groźnego wariantu. Zaczynają pisać, że dzieci teraz też chorują i już 30 w POlsce umarło na C19. Czy dzieci miały test na grypę? Powinny zawsze mieć zrobiony test na grypę przy oznaczaniu C19.

 9. Aż miło widzieć tylu rycerzy internetu. Takich stanowczych, bez kompromisowych. Ach, pewnie od samych komentarzy cały rząd aż truchleje. Tutaj to sobie możecie… poklikać.

  • Ma Pan częściowo rację. W Polsce nie ma na razie rozruchów, bo nie przegięli jeszcze pałę. Ale jak przegną, to zaręczam Panu, sytuacja wymknie się spod kontroli. Ludzie będą wywlekać totalitarystów z nor i dokonywać na nich samosądów. Sytuacja jest bardzo poważna.

   • Marcin Rola mówił, że pis robi cotygodniowe sondaże i bardzo się przestraszył rozruchów. Ciężko ocenić ich wiarygodność, ale na miejscu pisu też robiłbym częste sondaże. Nie da się ukryć, że od dobrych paru m-cy straszą, mocno straszą, ale niespecjalnie wprowadzają w czyn. Ta zima powinna dać rozstrzygnięcie, będą próbowali, bo kiedy zimno, to ludziom mniej się chce protestować.

    • nie, oni mają to totalnie w dvpach. hoc wypierdolił z „własnym” projektem nawet nie dobę po dużym WARSZAWSKIM proteście w sprawie właśnie proponowanej przez niego ustawy, kiedy jeszcze miał ją sygnować zamtuz niedzielskiego. potem coś hahmęcili i ostatecznie lewaki zoidberga złożyły projekt – dużo bardziej autorytarny – dając pissuarom wyjść z twarzą przed własnym elektoratem.

     • …w sensie że przepchną, ale po „poprawkach” czyli wywaleniu wszystkiego poza ich pomysłami argumentując „nie mielim wyjścia, wywalczyliśmy wam że nie będziecie musieli płacić kar jak w austrii.” taki sam deal jak zielony komunizm „wywalczony” przez morawieckiego. socjotechnika negocjacyjna nazywa się „big ask”.

 10. wzajemna solidarność bardzo potrzebna – pamiętajmy słynne słowa pastora Martina Niemöllera
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
  Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było”.

 11. Faszyzm się odrodził, straszne, ze w kraju tak doświadczonym przez niemiecki faszyzm i sowieckim komunizm jest tylu zbrodniarzy u władzy. Małe Hitlerki chcą pokazać jacy ważni, a rada medyków siedząca w kieszeni Big Pharmy ma dać podkładkę, ciekawe jaką skoro nowy wariant mało zbadany, a póki co niegroźny i atakuje głównie zaszprycowanych.

  • bo polaczki kochają faszyzm, autorytaryzm i zamordyzm. w komuchowskim ustroju polaczkom przeszkadzało tylko to że nie jest narodowy.

 12. Można poszukać w internecie raportu dotyczące negatywnych skutków ubocznych po przyjęciu preparatów na Covid-19. Wskazane, osoby, województwo, zgony, inne powikłania jako efekty uboczne preparatów.
  W wyszukiwarce wpisać nop gov.pl

 13. Niech już wprowadzą ten obowiązek szczepień ile można pierdolić i sie odgrażać … dawać zamordyzm

  rzeczywistość zweryfikuje ten obowiązek szczepień w tak brutalny sposób, że się wszystko posypie miejmy to już kurwa za sobą … ile można pierdolić…

  • I to wszystko okraszone nowym wariantem satanistycznego wariantu Covid Omega + !
   Już w lutym.

   ” ale nie jest dobrze nie jest dobrze ani troche jest bardzo źle … ”

   Mam kurwa dośc pierdolenia raz w lewo raz w prawo.

Comments are closed.