Konto Konfederacji oficjalnie usunięte. Facebook cenzuruje największą partię w mediach społecznościowych

Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
REKLAMA
Facebook oficjalnie usunął profil Konfederacji, największej polskiej partii politycznej w tym medium społecznościowym. Jako powód podano zbytnie odbieganie od oficjalnej narracji pandemicznej i szczepionkowej.

O tym, że profil Konfederacji – który śledziło 671 tys. osób, najwięcej ze wszystkich partii politycznych w Polsce – zostanie usunięty rano poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Janusz Cieszyński.

Tuż przed godziną 14 konto Konfederacji rzeczywiście zostało usunięte.

REKLAMA

Jak się tłumaczy Facebook? „Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają. W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści” – czytamy w komunikacie, które portalowi spidersweb.pl przesłało biuro prasowe Meta (Facebook).

To bezprecedensowy atak amerykańskiego giganta mediów społecznościowych na największą polską partię prawicową. Można to odczytać jako bezpośrednie mieszanie się do polskiej polityki.

REKLAMA