Szwajcarska lekkoatletka zawiesza karierę. Powód: zapalenie mięśnia sercowego

Fabienne Schlumpf.
Fabienne Schlumpf. (Fot. IG/fabienne_schlumpf)
REKLAMA
Szwajcarska lekkoatletka Fabienne Schlumpf zmuszona jest zawiesić karierę sportową. U 31-latki wykryto zapalenie mięśnia sercowego. Sportsmenka niedawno przyjęła trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, ale nie potwierdzono związku przyczynowo-skutkowego.

O swoim problemie lekkoatletka Schlumpf poinformowała oficjalnie na Instagramie.

„Niestety, zapalenie mięśnia sercowego uniemożliwia mi powrót. Zdecydowanie nie jest to dla mnie łatwy czas, ale się nie poddaję. Mam nadzieję, że niedługo wrócę, goniąc swoje marzenia… i konkurencję” – napisała Szwajcarka.

REKLAMA

Krótkiego komentarza udzieliła także szwajcarskiemu dziennikowi „Blick”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Krótko przed Bożym Narodzeniem zdiagnozowano u mnie zapalenie mięśnia sercowego. Przyczyna nie jest znana – wyznała Schlumpf.

Schlumpf niedawno przyjęła trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Znane są przypadki, że po preparacie występowały przypadki zapalenia mięśnia sercowego, o czym informowali oficjalnie sami producenci oraz Europejska Agencja Leków. Czy tak było w przypadku Szwajcarki Schlumpf – nie wiadomo, nie potwierdzono tego.

31-letnia lekkoatletka specjalizuje się w biegach długodystansowych. W 2018 roku została wicemistrzynią Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jest rekordzistką Szwajcarii w półmaratonie (1h 8min 38sek, ustanowiony w 2020 roku w Gdyni) oraz maratonie (2h 26min 14sek). Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zajęła 12. miejsce w maratonie.

Na razie nie wiadomo, kiedy Schlumpf będzie mogła wrócić do wyczynowego sportu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Fabienne Schlumpf (@fabienne_schlumpf)

Topowy tenisista zawiesza karierę. Powikłania po szczepieniu. „Nie mogę trenować, nie mogę grać”

REKLAMA