Dr Rochelle Walensky oraz prof. Jordan Peterson. / foto: screen Twitter: @ClayTravis/Flickr, Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0 (kolaż)
Dr Rochelle Walensky oraz prof. Jordan Peterson. / foto: screen Twitter: @ClayTravis/Flickr, Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0 (kolaż)
REKLAMA
Dr Rochelle Walensky, dyrektor Centers for Disease Control and Precention (CDC), nie potrafiła powiedzieć, ilu z ponad 836 tysięcy Amerykanów, których zgony przypisano koronawirusowi, mogło umrzeć „z COVID”, a nie „z powodu COVID”. Sprawę skomentował krótko dr Jordan Peterson.

Dziennikarz Fox News, Bret Baier, zapytał o to dr Walensky, a ta w odpowiedzi powiedziała po prostu, że danych przybywa, zwłaszcza w odniesieniu do szybko rozprzestrzeniającego się wariantu Omikron.

„Dyrektor CDC jest pytana przez Breta Baiera ile z 800k+ zgonów spowodowanych przez covid jest „z covid”, w przeciwieństwie do „z powodu covid”, a ona nie ma absolutnie żadnej odpowiedzi. To było pytanie od dwóch lat, a CDC wciąż ukrywa te dane i unika odpowiedzi”,  napisał na Twitterze Clay Travis.

REKLAMA

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Czy wiesz, ile z 836 tysięcy zgonów w Stanach Zjednoczonych związanych z COVID jest z lub ile jest z COVID, ale (zmarli – red.) mieli inne choroby współistniejące? Czy masz taki podział? – zapytał Baier.

Tak, oczywiście w przypadku Omikronu stosujemy się do tego bardzo dokładnie – odpowiedziała Walensky. Jak zauważa portal dailywire.com dyrektor CDC „nie dała żadnych wskazówek, że te liczby były dostępne dla całości przed ostatnim, napędzanym przez Omikron, skokiem infekcji”.

Nasz rejestr zgonów, oczywiście, zajmuje kilka tygodni, aby – i jest – zajmuje kilka tygodni, aby zebrać, i oczywiście, Omikron jest z nami tylko przez kilka tygodniu, ale dane te będą dostępne w najbliższym czasie – dodała.

Dr David Samadi powiedział, że dokonanie tego rozróżnienia i spojrzenie na te liczby będzie ważnym krokiem w określeniu prawdziwego wpływy mniemanej pandemii.

CDC zacznie dostarczać dane na temat tego, ile z 836 tysięcy zgonów w USA związanych z COVID to zgony „z powodu covid”, a ile „z covid”. Zachęcałem do tego od pierwszego dnia, ponieważ zmieniłoby to całą perspektywę na reakcję . Cieszę się, że to się w końcu dzieje – powiedział.

Do sprawy odniósł się kanadyjski profesor psychologii dr Jordan Peterson, który na Twitterze udostępnił artykuł z wypowiedzią dr Walensky. „Nie ma na to absolutnie żadnego usprawiedliwienia”, napisał dr Peterson.

Czytaj także:

Źródło: dailywire.com/twitter/nczas.com

REKLAMA