Facebook potężniejszy niż polski rząd. „Konfederacja została sama” [VIDEO]

Mark Zuckerberg, Konfederacja Źródło: Wikimedia, PAP, collage
Mark Zuckerberg, Konfederacja Źródło: Wikimedia, PAP, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Zakończyło się spotkanie ekspertów i przedstawicieli klubów poselskich z przedstawicielami kancelarii premiera w sprawie cenzury w Internecie i usunięcia profilu facebookowego Konfederacji. Polski rząd jest w tej sprawie bezradny, albo tylko na taki pozuje.

Na spotkaniu obecny był Michał Wawer z Konfederacji. Polityk zrelacjonował przebieg spotkania na Twitterze.

– Wnioski niestety niewesołe – mówi Wawer na nagraniu.

– Strategia rządu, to trzymanie kciuków, żeby Unia Europejska uregulowała funkcjonowanie mediów społecznościowych za nim zaczną znikać profile kolejnych partii politycznych – informuje Konfederata.

– Poza tym niestety poczucie bezsilności, rozkładanie rąk, oglądanie się na Unię Europejską. Konfederacją została sama – informuje polityk.

Inaczej jednak niż polski rząd, Konfederacja nie zamierza poddawać się bez walki.

– Niebawem przystępujemy do batalii sądowej i składamy w Sejmie nasz projekt ustawy – zapowiada Michał Wawer.

Przed kamerami rządzący udają jednak zaangażowanie. Podczas konferencja prasowej Janusz Cieszyński, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, który o zamiarach usunięcia FB Konfederacji wiedział przed samymi zainteresowanymi, mówił:

– Polski rząd przekazał już do firmy Meta (administrator Facebooka – red.) informacje, że nie zgadzamy się z takim podejściem. Uważamy, że to uzasadnienie, które podano, nie jest autentyczne. Nawet jeżeli były tam treści, których jako rząd stanowczo nie popieramy, np. dezinformacyjne ws. szczepień, to były możliwości adekwatnej reakcji, na przykład przez oznaczenie czy usunięcie danego postu lub po prostu zareagowanie w taki sposób, który sprawiłby, że wiarygodność platformy byłaby podtrzymana. Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć inne profile, na których takie treści stanowią clou funkcjonowania takiego profilu – mówił Cieszyński.

– Platforma (Facebook – red.) nie przekazała w transparentny sposób opinii publicznej dlaczego taka decyzja została podjęta – dodał i zwrócił uwagę, że Meta nie przekazała przykładów postów, na podstawie których zdecydowała się usunąć profil Konfederacji.

– My się na to nie zgadzamy. Będziemy kontynuowali prace w kraju i na arenie europejskiej tak, aby wszyscy mieli pewność, ze mogą funkcjonować w internecie w sposób transparentny – zapowiedział Cieszyński.

Jak widać jest to jednak tylko „czcze gadanie”. Zresztą pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa ma teraz sporo na głowie, bo z rzeczonym cyberbezpieczeństwem jest w Polsce kiepsko, o czym pisaliśmy:

Bezpieczeństwo państwa zagrożone. Gigantyczny wyciek z polskiej armii

MON odpowiada ws. wycieku danych

Źródło: NCzas, rp.pl

52 KOMENTARZE

 1. Szok, serio, ktokolwiek myślał, że partie okrągłostołowe cokolwiek zrobią? Przecież im wszystkim to jest na rękę. Do gry wszedł ktoś nowy, kto całkowicie zepsuł im zabawę i wykazywał na każdym kroku kłamstwa i hipokryzje. Teraz mogą wrócić do zabawy, bo o Konfederacji za wiele się już słyszeć nie będzie…

  • Bardzo dobrze Pan to spointował Panie „54321”. Trzeba być bardzo naiwnym albo głupim, żeby uwierzyć w tzw. polski rząd i że ten coś zrobi dla Konfederacji ! Oni się śmieją do rozpuku z radości i naiwności Polaków.
   To nie jest żaden Polski Rząd ! To żydokomuna ! Polacy nie dajcie się zwodzić ! Boże oświeć ten Naród !

 2. Przecież FB skasował konfę na zlecenie pisu. Co się dziwicie? Wiele osób wam mówiło, że tak będzie. To dalej się bawiliście w piaskownicy.

 3. Oczywiście. Facebook to projekt o korzeniach militarno-psychologicznych. Historie o gigantach komputerowo-internetowych, które dysponują potężnymi funduszami i zyskują monopol są dla naiwnych. Microsoft, Google, Facebook, Amazon – dysponują komputerami i personelem wartym tak wiele, że gdyby to było finansowane przez kredyty bankowe, to nie zarobiliby na same odsetki. Dzisiaj najszybciej rozwijającymi się branżami są – inwigilacja elektroniczna, prywatne siły policyjne, agencje ochrony.

  • Wystarczy popatrzeć na to dzieje się na ulicach, gdy są protesty ludności. Natomiast nie interweniuje się, gdy dochodzi do plądrowania sklepów, podpalenia, wandalizmu. Chodzi o zastraszania przeciętnych mieszkańców, aby godzili się na większą kontrolę społeczeństw. To się nazywa Mass Formation. FB jest jednym z narzędzi. Pandemia Covid-19 jest też wywołana w tym celu.

  • Ma Pan „Obserwator z boku” rację…ale jak za wszystkim i za tym ktoś stoi. Wszystko ma podtekst religijny mający swój początek w Talmudzie !
   Wszystkie działania żydów prowadzą do zniszczenia Cywilizacji Łacińskiej i Religii Katolickiej…zmieniają się tylko metody działania…

 4. – PIS wypiął się jeszcze mocniejtuż po przejęciu steru przez dziadzia, po co otwierać kolejny front, skoro nie mogą wygrać (bo szybki call z ambasady ustawia ich do pionu) i nic ugrać?
  – Front z FB przez nich chwilowo zamknięty, to można w białych rękawiczkach „dowalić” rywalowi, który kłuje non-stop w bok.
  – Tylko poważne państwa mogą dyktować warunki (np. Francję, FR – kary idące xxx mln €), republika bananowa z „elytą” komparadorską może co najwyżej skomleć o wytyczne.

 5. Zesr.ła się bida i płacze. To może jakaś współpraca z Banbye? Może jakaś reklama powstającego medium. Zróbcie coś pozytywnego a nie ciągłe jęczenie i żale. Banda czworga ma wam pomóc wyrosnąć na konkurencję?

  • Jednak eskimoska organizacja działające ponad prawem. Bardzo fajnie, że ludzie zakładają sobie stronki ale jesteś chyba świadomy potęgi pejsbuka, jewtuba i spółek. Kto jak nie sądy mają z tym walczyć?. Według mnie tylko bomby ale może na początek niech spróbują sądy.

  • Towarzyszu, nie obnażajcie działań prawdziwej władzy.

 6. Nie rozumiem po co wam ten ból dupy?? Dajcie se siana przecież oni się cieszą i was gnoją jeszcze bardziej raczej zniechęcajcie swoich wyborców do mania konta w tym szajsie zwanym F.B więcej zyskacie przestańcie skamlać!!!

 7. nie było mordoksiażki i wolnościowców osmieszano i wyrzucano, teraz nic sie nie zmieniło. Robimy swoje i jak na razie mamy największe osiągnięcia na świecie. wolnościowcy nawet w usa nie mają tyle, słabiej wypadaja czesi. Na prawde nie mamy co narzekać.

 8. Polski rząd nie jest bezradny ale po co ma występować i bronić konkurencji?.Tym sposobem pozbywa się ludzi inteligentnych i o to im chodzi.

 9. Spoko, za kilka lat pracowniki fb zdziwią się, gdy zapuka do ich drzwi Policja, zawlecze przed Sąd a ten włoi po ćwiarze. Na pyskowanie o adwokata, skasują im prawo do adwokata. Za współudział w ludobójstwie szczepionkowym, Ćwiara minimum.

  • Polski rząd zły, bo nie ingeruje w sprawy prywatnej firmy! Brawo panowie z Konfederacji! Czym jeszcze zabłyśniecie?

   • Towarzyszu to nie firma prywatna, to organ władzy …. coraz wiecej ludzi to zauważa i stad ta zazdrość.

   • To dlaczego ten sam rząd wsadza do więzienia właścicieli polskich firm???

 10. No zaraz. Przecież FB jest PRYWATNĄ firmą. Pewnie w agendzie ma cenzurowanie treści prawicowych, to je cenzuruje. Przecież gazety (i TV) robią to samo. Nie publikują materiałów, które są niezgodne z „linią przewodnią”. Ba, nawet nie zatrudniają dziennikarzy o „przeciwnych” poglądach.

  • Lewacki bełkocie, FB nie jest Wydawcą ani Gazetą. Na profilu Konfederacji Wydawcą jest Konfederacja, a nie FB. I Konfederacja, na SWOIM profilu (stronie) może ‚cenzurować’, czyli wybierać co ma być publikowane. FB zniszczył również korespondencję (wpisy = emaile) do i od Konfederacji, a za to są zarzuty z kodeksu karnego.

    • Znaczy mam sie bać, że moja przesyłka do paczkomatu firmy I… nie dotrze a firma I… karze mi wypelnić formularz który oleje???

   • @Ramirez:”FB nie jest Wydawcą ani Gazetą”
    Tym bardziej może robić co chce. Po prostu zabrania otwierania profili prawicowych. A jak zorientował się (po czasie) że otwarte konto jest prawicowe, to je likwiduje. To trochę tak jak serwis obsługujący wiele blogów. Przecież właściciel serwisu może zabronić tworzenia blogów o profilu prawicowym (lub lewicowym) albo (np.) blogów prowadzonych przez kobiety.

    • Masz rację, funkcjonariusze FB mogą popełniać przestępstwa. Na przykład niszczyć cudzą własność, cudza korespondencję i bezprawnie podsłuchiwać. Lewaki lubią publicznie defekować w obronie prześladowań i dyskryminacji.

    • Jakieś dziwne prawa głosicie towarzyszu, … tak wiem to interpretacja dla motłochu.

  • Polską zarządza AGENTURA a więc w odpowiednim czasie WSZYSTKIE osoby po ‚stypendiach CIA’ z USA staną przed Sądem za Zdradę i otrzymają wyroki – 25 lat do dożywocia lub Karę Śmierci. Za szpiegostwo. Wtedy, po rozbiciu siatek agenturalnych USA i Moskwy, Polska stanie się niepodległym krajem.

   • Straszenie sądem jest tak skuteczne jak straszenie Sądem Ostatecznym.
    Nikt nie postawi przed sądem ludzi działających z polecenia Prawdziwego Rządu Na Ziemi. A FB ma takie instrukcje i możecie im naskoczyć.

     • To takie samo jak retoryczne pytania, kto zrobi porządek z korupcją w polityce, kto zlikwiduje mafie, kto zwalczy przestępczość, itd. Facebookowi można pogrozić palcem w bucie. A jedyne co można, to nie rejestrować się tam i nie klikać, że zrozumiałem i akceptuję ich warunki. Ja tego nie robię i mogą mnie cmoknąć. Można żyć bez FB.

    • Albo model cvhiński … teraz ich rozumiem ….

  • Grunt to dobra definicja …. A podobno własność intelektualna powinna być tak samo traktowana…

  • Prywatna firma, której władza nie jest w stanie ruszyć, tradycyjnie jest nazywana MAFIĄ. I nie jest to konfederacki ideał.

  • Naprawdę ?? kiedy likwidujemy prokuratury prawo sądy i więzienia???

 11. Ten cały pisowski lewicowy rząd tak własnie działa. Nic nowego. W gębie mocni, retorycznie waleczni. Nie oddadzą guzika. Ale by faktycznie, rzeczywiście walczyć na arenie międzynarodowej to lichutko, delikatnie mówiąc. Inaczej gdy chodzi o społeczeństwo, aa tu pełen reżim, kary, zakazy, mandaty, likwidacja prywatnych przedsiębiorstw, podatki likwidacja górnictwa, rybołówstwa, hutnictwa, rolnictwa,włókiennictwa, itd. no i ulubione narzędzie straszenie.

 12. Przecież im to na rękę … a możę … prawdziwa władza ….

Comments are closed.