Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube/Telewizja wPolsce
Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube/Telewizja wPolsce
REKLAMA
W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie zarządzania mniemaną pandemią. Janusz Korwin-Mikke przypomniał na Twitterze, że Konfederacja „doniosła na nich do ABW”.

„W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisała część członków Rady Medycznej przy premierze rządu warszawskiego w oświadczeniu przesłanym PAP. Napisano m.in., że decyzja zapadła z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych” – napisało 13 członków rady.

REKLAMA

Pod oświadczeniem podpisali się prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Rezygnacji nie złożyło czworo członków tego gremium m.in. główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

„Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów” – czytamy w oświadczeniu.

Tymczasem na Twitterze jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, przypomniał, że w grudniu Konfederacja złożyła wniosek do ABW o sprawdzenie związków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi.

„13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać – i tych, co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą?” – napisał na Twitterze.

Więcej o tym pisaliśmy w artykule poniżej:

Konfederacja: Niech ABW sprawdzi związki Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi [VIDEO]

CZYTAJ TAKŻE:

Źródła: PAP/Twitter

REKLAMA