Rozpad Rady Medycznej. Korwin-Mikke: KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW i woleli zrezygnować

Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube/Telewizja wPolsce
Janusz Korwin-Mikke/Fot. screen YouTube/Telewizja wPolsce
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie zarządzania mniemaną pandemią. Janusz Korwin-Mikke przypomniał na Twitterze, że Konfederacja „doniosła na nich do ABW”.

„W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisała część członków Rady Medycznej przy premierze rządu warszawskiego w oświadczeniu przesłanym PAP. Napisano m.in., że decyzja zapadła z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych” – napisało 13 członków rady.

Pod oświadczeniem podpisali się prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Rezygnacji nie złożyło czworo członków tego gremium m.in. główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

„Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów” – czytamy w oświadczeniu.

Tymczasem na Twitterze jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, przypomniał, że w grudniu Konfederacja złożyła wniosek do ABW o sprawdzenie związków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi.

„13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać – i tych, co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą?” – napisał na Twitterze.

Więcej o tym pisaliśmy w artykule poniżej:

Konfederacja: Niech ABW sprawdzi związki Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi [VIDEO]

CZYTAJ TAKŻE:

Źródła: PAP/Twitter

12 KOMENTARZE

 1. Teraz panika w Radzie. Może uda się uniknąć odpowiedzialności za lobbowanie dla BigPharma. Pewnie tak, bo wpływy Najwyższej Władzy Światowej wydającej instrukcje, są i zostaną potężne, szczególnie w relacji do przekupnych sędziów.
  Taktyka zastosowana przez Radę to CYA – Cover Your Ass…

 2. A ja się boję, że to tylko taki medialny teatrzyk, wszak Horban został pilnować interesu i potem będą jeszcze bardziej dokręcać śrubę.

 3. Ktos musi beknac za zaszczepienie milionow ludzi preparatem , ktory obniza odpornosc zaszczepionych i za miliardowe straty poniesione przez gospodarke . Morawiecki ,Niedzielski Kraska i Szumowski pokaza na sali rozpraw papiery z rekomendacjami Rady Medycznej.

 4. Z pewnoscia czekali na donos konfederatow z decyzja o rezygnacji, pomyslalem sobie…

  Ale potem zabaczylem tytul „JA i kobiety” i mie moglem nie pomyslec sobie, ze…
  „Kto czyta Korwina, ten san sobie szkodzi”.

  Tylko to i „o osle objuczonym zlotem” mi zostalo z czytania kolegi SM.

  • Felietony JKM, to nie manga czy też szwedzki kryminał. JKM-a trzeba czytać ze zrozumieniem, czyli 3 razy:
   1) pobieżnie – by zaspokoić ciekawość,
   2) uważnie – by zrozumieć znaczenie słów i całość przekazu,
   3) rozważnie – rozważając nad tym, co się przeczytało.
   Nie każdy do umie.

   • Przeczytałem wypowiedzi J.Mikke z 2007r., w których domagał się segregacji sanitarnej i nawoływal by ministrów przed sądem stawiać za to że segregacji sanitarnej nie wprowadzili.
    Jakim trzeba być kreatynem by skecze tego pana brać na poważnie?

 5. Nurtuje mnie pytanie,czy teraz po emigracji lobbystów,rząd wykaże się odwagą cywilną w typie PADa i pozwoli leczyć Polaków Amantadyną.Gdyby coś takiego nastąpiło,$ przeciw skarpetkom Sz.Antka,że pisuarom notowania podskoczyłyby o 15 pkt procentowych i kto wie czy Prezes nie mógłby zarydzykować wcześniejszych wyborów.Nawet bez opłacenia koszernej składki.Zaś ile zyskalibyśmy na odsprzedaży zbędnej szprycy wie tylko min Glapiński.

 6. bzdura tam przestraszyli! 2 lata jakoś się nikogo nie bali! Pewnie nie dostali kolejnej kasy na nowy rok z firm szczepowych i dlatego nawiali. Braun i Korwin oraz Rola z tv wrealu naiwnie sądzą że ci zaprzedani diabłu naziole boją się abw? To abw ich się boi, oni wielu z nich teraz wyżej na półkach masonerii niż np Korwin!

Comments are closed.