Marek Suski zaskoczył w ocenie Polskiego Ładu: „Wyszedł tak…”

Marek Suski Źródło: PAP
Marek Suski Źródło: PAP
REKLAMA
Polski Ład okazał się takim „sukcesem”, że już nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości nie do końca wiedzą, jak bronić sztandarowego projektu rządu. Poseł Marek Suski przyznał, że reforma wyszła „tak średnio”.

Suski pytany był w Polskim Radiu 24 m.in. o medialne doniesienia dotyczące możliwej dymisji ministra finansów Tadeusza Kościńskiego oraz o to, kto miałby go zastąpić; w tym kontekście wymieniani są m.in. obecny wiceminister finansów Artur Soboń oraz minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

„Tego ja nie wiem, to jest decyzja premiera. (…) Słyszałem o jeszcze kilku innych możliwych kandydatach, więc to jeszcze przedwczesna informacja” – odpowiedział Suski.

REKLAMA

Polityk nie chciał odpowiedzieć na pytanie, o jakich jeszcze nazwiskach słyszał; argumentował, że „nie chce robić plotek”.

Dopytywany, czy słyszał też o nazwiskach Sobonia i Nowaka, Suski potwierdził. „Też słyszałem” – powiedział.

„Jeśli ktoś popełnił taki błąd – bo nie da się ukryć, że tu zostały popełnione błędy – (…) więc jakieś konsekwencje muszą być tych działań. Trzeba to po pierwsze naprawić szybko, a po drugie, zawsze w takich sytuacjach ktoś jednak jest odpowiedzialny za przygotowanie programu, który miał być bardzo dobry, a wyszedł, powiedzmy sobie, tak średnio” – kontynuował Suski.

Na pytanie, jak będzie wyglądało naprawianie Polskiego Ładu, czy błędy będą korygowane drogą ustawową czy rozporządzeniami, polityk odparł: „Ja sądzę, że jednak będą potrzebne pewne zmiany ustawowe. Ale oczywiście w sposób szybki i taki być może natychmiastowy, być może będą to jakieś rozporządzenia”.

„Natomiast wydaje mi się, że jednak jakieś zmiany ustawowe będą konieczne i mam nadzieję, że będą szybko” – dodał.

Radio RMF FM informowało nieoficjalnie, że minister finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca Jan Sarnowski stracą stanowiska za chaos wokół Polskiego Ładu. Według rozmówców PAP, nie jest wykluczone, że zmiany będą szersze, a na tę chwile nie ma decyzji, kto miałby zostać nowym szefem resortu finansów. Jak przekazało źródło w PiS, ofertę miał otrzymać Piotr Nowak, ale póki co nie powiedział „tak”.

REKLAMA