Wojna za progiem, a władza zajmuje się niezaszczepionymi żołnierzami. Grzegorz Braun: STOP segregacji i przymusowi szczepień w Wojsku Polskim

Grzegorz Braun Źródło: PAP/Leszek Szymański
Grzegorz Braun Źródło: PAP/Leszek Szymański
REKLAMA
Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, apeluje w swoich mediach społecznościowych o zakończenie segregacji i przymusu szczepień w Wojsku Polskim oraz o poszerzenie dostępu do broni dla zwykłych obywateli.

– Dwie wojenne oczywistości: natychmiast znieść reglamentację dostępu do broni dla obywateli RP (patrz: amerykańska” poprawka do Konst. prezentowana przez Konfederację Korony Polskiej); skończyć z segregacją sanitarną i przymusem szczepień w Wojsku Polskim – napisał na Twitterze Grzegorz Braun.

Czytaj więcej: „Powszechny dostęp do broni TERAZ!”

REKLAMA

Grzegorz Braun od samego początku staje w obronie polskich żołnierzy. Teraz, gdy widzimy, co dzieje się na Ukrainie, jego apele są szczególnie istotne.

Polskie wojsko powinno zająć się czymś zupełnie innym, niż sprawdzanie, czy żołnierze zdecydowali się przyjąć szczepionkę na covid, czy nie.


Grzegorz Braun w obronie polskich żołnierzy:


W podobnym tonie wypowiedziała się na Twitterze partia KORWiN stanowiąca trzon Konfederacji.

Przypomnijmy tylko jakie były jeszcze niedawno plany [wojsko tylko dla zaszczepionych], które potępialiśmy od samego początku. Dzisiejszego dnia szczególnie możemy zauważyć to, że ograniczanie czy osłabianie Wojska Polskiego to zwykła zdrada” – piszą korwiniści.

Tymczasem rosyjskie wojsko przy wsparciu m.in. pojazdów opancerzonych przekroczyło granicę państwową Ukrainy w obwodach czernichowskim, sumskim, ługańskam i charkowskim – poinformowała straż graniczna Ukrainy i MSW.

O sytuacji informujemy na bieżąco:

Raport z wojny. Rosyjskie siły lądowe wkraczają na Ukrainę [VIDEO]

REKLAMA