Atak na sklepikarza w Medyce Źródło: Twitter
Atak na sklepikarza w Medyce Źródło: Twitter
REKLAMA
W przygranicznej Medyce doszło do ataku na sprzedawcę w sklepie spożywczym. Choć napastnik uzbrojony był w nóż, to sklepikarz dał radę się obronić i zatrzymać nożownika.

– Napastnik został obezwładniony przez właściciela sklepu, a następnie przekazany w ręce policjantów. Trwają czynności wyjaśniające to zdarzenie – potwierdza asp. szt. Małgorzata Czechowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

O sprawie informują portale esanok.pl i se.pl. Nagranie z kamer monitoringu w sklepie dostępne jest także w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Widzimy na nim okrytego kocem mężczyznę o – na pierwszy rzut oka, jednak nagranie jest niewyraźne – nieeuropejskich rysach twarzy.

Być może jest to jeden z migrantów, którzy dostali się do Polski wykorzystując sytuację uciekających przed wojną Ukraińców. Nie jest to jednak potwierdzona informacja i może to być równie dobrze miejscowy chuligan wykorzystujący okazję. Trudno jednak uwierzyć, że orientalna uroda i koc są tutaj zbiegiem okoliczności.

O tym, że w samej Medyce jest wiele osób, które zdają się pochodzić spoza Europy, nie znają języka ukraińskiego i nie są w wieku studencki, informowali posłowie Konfederacji, którzy pojechali na granicę pomagać uchodźcom.

Konfederaci alarmują także, że wśród tych mężczyzn (bo są to głównie mężczyźni) zdarzają się osoby, które przejawiają agresywne zachowania w stosunku do ukraińskich uchodźców – w tym do matek z dziećmi.


Czytaj więcej:


Źródło: esanok.pl, se.pl

REKLAMA