Poprawka o broni. Sejm zdecydował. Obywatele wciąż będą bezbronni?

Sejmowe głosowania.
Obrady Sejmu - zdj. ilustracyjne. (Fot. Anna Strzyżak/Kancelaria Sejmu)
REKLAMA
Sejm pracuje dziś nad ustawą o obronie Ojczyzny. Kluby i koła parlamentarne składały poprawki. W głosowaniu przepadła z kretesem m.in. poprawka Konfederacji gwarantującą obywatelom prawo do posiadania broni.

„Sejm odrzucił poprawkę Konfederacji gwarantującą obywatelom prawo do posiadania broni. Przeciw było 436 posłów, za: 16. Obywatele uzbrojeni to nie tylko bezpieczniejszy kraj, ale trudniejszy w poddawaniu totalniackiej kontroli naród. Rozkład głosów więc zrozumiały” – napisał na Facebooku Konrad Berkowicz.

REKLAMA

„Tylko 6 posłów poza posłami #Konfederacja głosowało za naszą poprawką do ustawy o obronie Ojczyzny” – podkreśliła Konfederacja na Twitterze.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Przypomnijmy, ugrupowanie proponowało poprawkę w brzmieniu: „Każdy dorosły obywatel ma prawo do posiadania broni. Prawo to może być ograniczone jedynie wyrokiem sądu w indywidualnych przypadkach”.

Poprawkę Konfederacji poparli: Katarzyna Czochara z PiS, Bogusław Sonik i Joanna Fabisiak z KO, Wiesław Buż z Lewicy, wszyscy posłowie Konfederacji – z wyjątkiem wykluczonego z posiedzenia Sejmu Grzegorza Brauna – Konrad Berkowicz, Krystian Kamiński, Dobromir Sośnierz, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Tuduj, Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Michał Urbaniak, a także Stanisław Tyszka z Kukiz’15 oraz Zbigniew Girzyński z Polskich Spraw.


CZYTAJ WIĘCEJ:


Źródła: Facebook/Twitter/sejm.gov.pl

REKLAMA