Koniec covidowych raportów, jakie znaliśmy. Spada zainteresowanie społeczeństwa

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
Ministerstwo zdrowia nie będzie już publikować codziennych raportów dotyczących covidowych zakażeń. Powód? Spadło zainteresowanie wśród społeczeństwa.

Rzecznik Niedzielskiego, Wojciech Andrusiewicz ogłosił, że piątek jest ostatnim dniem, w którym przedstawiono dobowe dane covidowe.

Resort podał, że badania potwierdziły 1201 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 103 ponowne. Zmarły 34 osoby z COVID-19.

REKLAMA

„W związku z cały czas spadającą liczbą zakażeń oraz idącym w ślad za tymi spadkami słabnącym zainteresowaniem opinii publicznej prezentacją bieżących danych covidowych, począwszy od jutra modyfikujemy system raportowania. Dane będą teraz podawane w odstępach tygodniowych. Zestawienia tygodniowe wraz z informacją o hospitalizacji będą prezentowane w każdą środę” – oświadczył rzecznik MZ.

Skończyło się medialne zainteresowanie covidem, skończyły się zatem i raporty. A wcześniej maski, masowe testy, kampanie szczepień, limity, paszporty covidowe itd.

W Polsce wciąż zalega ok. 25 mln dawek niewykorzystanych covidowych szczepionek, a rząd mimo to zamówił kolejne dostawy preparatów. Umowa opiewa na – bagatela – 6 miliardów złotych. Niebawem na Wisłę ma przyjechać kolejne 67 mln (!) dawek, choć rząd teraz coś przebąkuje o chęci renegocjacji umowy z Pfizerem.

CZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA