Rosjanie grożą Muskowi, a ten publikuje oświadczenie: „Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach…”

Elon Musk. / foto: Flickr, Daniel Oberhaus, CC BY 2.0
Elon Musk. / foto: Flickr, Daniel Oberhaus, CC BY 2.0
REKLAMA
Szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos stwierdził, że Elon Musk będzie musiał odpowiedzieć za przekazanie systemu satelitarnego Starlink Ukrainie. Miliarder zareagował na to zamieszczając w sieci oświadczenie na wypadek swojej śmierci.

Szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos Dmitrij Rogozin napisał dokładnie, że Musk będzie musiał „odpowiedzieć w dorosły sposób”.

– Według naszych informacji dostarczanie i przekazywanie Siłom Zbrojnym Ukrainy skrytek pocztowych do odbioru i transmisji internetu ze Starlink zostało zrealizowane przez Pentagon. Elon Musk jest więc zaangażowany w dostarczanie siłom faszystowskim na Ukrainie łączności wojskowej – napisał na Telegramie.

REKLAMA

W odpowiedzi na to miliarder zamieścił oświadczenie na wypadek swoje śmierci „w tajemniczych okolicznościach”.

– Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać – napisał na Twitterze.

Być może reakcja Muska jest humorystyczna, ale w Rosji rzeczywiście ostatnio masowo umierają milionerzy, a w szczególności ci związani z Gazpromem. Coraz mnie osób wierzy, ze te wszystkie śmierci są przypadkowe.


Tajemnicze zgony milionerów w Rosji:


Tymczasem Elon Musk cały czas przygotowuje się do przejęcie Twittera. Ostatnio zapowiedział kolejne działania, które mogą mocno zaboleć zafiksowaną na punkcie cenzury lewicę:

Musk przywróci konto Trumpa na Twitterze

REKLAMA