Musk przywróci konto Trumpa na Twitterze

Donald Trump, Elon Musk Źródło: PAP, collage
Donald Trump, Elon Musk Źródło: PAP, collage
REKLAMA
Elon Musk zapowiedział, że po przejęciu Twitter odblokuje konto byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa.

Donald Trump został zbanowany w mediach społecznościowych po wtargnięciu dużej grupy ludzi do Kapitolu. Szefostwo Twittera oświadczyło wówczas, że nie wpuści już byłego prezydenta USA na swoją platformę. Donald Trump arbitralnie i permanentnie stracił prawo do prowadzenia konta i publikowania treści na tym portalu. To pierwszy taki przypadek.


Trump vs Twitter: Rzecznik Talibów ma konto na Twitterze. Donald Trump wciąż nie

REKLAMA

Gdy Elon Musk zapowiedział, że kupi Twitter, to wielu zobaczyło w tym nadzieję na przywrócenie konta Trump. Tym bardziej, że milioner, ku rozpaczy lewicy, zapewnił, że będzie dbał o wolność słowa na platformie.


Musk kupuje Twittera. Reakcja lewicy:


Teraz milioner potwierdza, że zamierza cofnąć błędną decyzję poprzednich włodarzy platformy. Przedsiębiorca ocenił zawieszenie konta byłego prezydenta jako „moralnie złą decyzję i ekstremalnie głupią”.

Przypomnijmy, że nie tylko amerykańscy politycy są cenzurowani przez duże serwisy mediów społecznościowych. W Polsce spotkało to na przykład prezesa partii KORWiN – Janusza Korwin-Mikkego. Lider Konfederacji i założyciel „Najwyższego Czasu!” został zbanowany na Facebooku.


Facebooku cenzuruje Korwin-Mikkego:


 

REKLAMA