Krwawy zamach na katolików. „To, co widzimy w Ameryce to dziecinna zabawa” [FOTO]

Zdjęcie ilustracyjne/Kościół. Foto: Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne/Kościół. Foto: Pixabay.com
REKLAMA
Jak już wcześniej informowaliśmy, w niedzielę w miejscowości Owo w Nigerii doszło do zamachu terrorystycznego. Islamiści zaatakowali w kościele katolickim pw. św. Franciszka podczas porannej Mszy świętej. Zginęło co najmniej 50 osób. Teraz głos zabrał gubernator stanu Ondo.

Do zamachu terrorystycznego doszło w Święto Zesłania Ducha Świętego w miejscowości Owo w stanie Ondo w południowo-zachodniej Nigerii. Według lokalnych mediów napastnicy wtargnęli do kościoła św. Franciszka, otworzyli ogień do wiernych oraz zdetonowali ładunki wybuchowe.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bandyci islamscy zaatakowali kościół i zabili podczas mszy wielu katolików |VIDEO]

REKLAMA

Na miejsce zamachu terrorystycznego przyjechał w niedzielę gubernator stanu Ondo w Nigerii Arakunrin Akeredolu. Odwiedził także ocalałych z zamachu, którzy przebywają w szpitalu.

„Atak był najbardziej nikczemnym czynem, jaki mógł się przydarzyć w każdym społeczeństwie” – ocenił Akeredolu.

„To najbardziej tragiczne wydarzenie! Przerażające!” – napisał na Twitterze. „To, co widzimy w Ameryce to dziecinna zabawa w porównaniu z tym, co wydarzyło się tutaj” – dodał.

Polityk nawiązał w ten sposób do ostatnich wydarzeń w USA, które są wodą na młyn dla zwolenników ograniczenia prawa do posiadania broni – do czego właśnie przymierza się administracja Joe Bidena. Media nagłaśniają tamtejsze strzelaniny – m.in. w szkole i w klubie nocnym.


CZYTAJ TAKŻE:


Gubernator wskazał, że fakt, iż wydarzyło się to w kościele jest „najbardziej godny potępienia”.

„Nasi ludzie w stanie Ondo nie stracą czujności. To się więcej nie powtórzy. Wezwałam szefów agencji bezpieczeństwa do podjęcia wszelkich niezbędnych kroków” – zapewnił.

Zaapelował również do mieszkańców, by zachowali spokój i „nie brali spraw w swoje ręce”, ale pozwolili działać służbom. „Sprawcy nigdy nie uciekną” – zapewniał.

Mimo że w Nigerii stosunkowo często dochodzi do zamachów na tle religijnym, to ataki w południowo-zachodniej części kraju były do tej pory rzadkością. Większość aktów terroryzmu rozgrywała się w północnej części tego państwa, tam gdzie zbrodniczą działalność prowadzą gangi i bojówki związane z islamistami z Boko Haram.

Źródła: PCh24.pl/NCzas/Twitter

REKLAMA