Czy patogwiazdeczkę spotka kara, na jaką zasługuje za ubliżanie Straży Granicznej? Foto: Instagram/kurdejszatan, PAP, collage
Czy patogwiazdeczkę spotka kara, na jaką zasługuje za ubliżanie Straży Granicznej? Foto: Instagram/kurdejszatan, PAP, collage
REKLAMA
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan. Patocelebrytka jest oskarżona o o zniesławienie Straży Granicznej i jej funkcjonariuszy.

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan (patocelebrytka zgodziła się na podawanie nazwiska) skierowano 7 czerwca do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

– Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 r. za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy –
poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Akt oskarżenia dotyczy wpisu celebrytki na Instagramie.

REKLAMA

– W jego treści mianem „maszyn bez mózgu i serca” oraz „morderców” określiła Straż Graniczną i osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk. – podkreśliła prok. Skrzyniarz.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Aktorka zarzuty w tej sprawie usłyszała w połowie maja. – Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia – informowała wtedy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wpis Kurdej-Szatan

Tak wygląda wpis, który zapoczątkował problemy patocelebrytki:

„KU**A !!!!!!!!!! Ku**aaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest ku**a „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!”


Czytaj więcej:


Źródło: TVP Info, NCzas

REKLAMA