Grzegorz Braun o zmianach geopolitycznych. „Glob ulega przebiegunowaniu” [VIDEO]

Grzegorz Braun. / foto: PAP
Grzegorz Braun. / foto: PAP
REKLAMA

Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, był gościem redaktora naczelnego portalu nczas.com Tomasza Sommera. W programie na kanale Tomasz Sommer O mówił m.in. zmianach, jakie obecnie zachodzą w geopolityce.

Porozmawiamy chyba jeszcze nie o wojnie światów, ale napięciu, konflikcie, starciu światów – zaczął rozmowę Sommer.

REKLAMA

Zdaniem Brauna jest to jednak niedopowiedzenie. – Glob ulega przebiegunowaniu, płyty tektoniczne geopolityczne trzeszczą – powiedział Braun.

Amerykanie zdołali stworzyć zorganizowaną i ujawnioną opozycję antyamerykańską nawet na własnym kontynencie – wskazał.

Śmierć imperium?

Sommer zapytał czy obecnie nie widzimy śmierci imperium amerykańskiego. Jak wyjaśnił chodzi o budowanie BRICS-u. Określenie grupy państw: Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz RPA.

Chiny jako ośrodek krystalizacji, ale z zaangażowaniem Indii – powiedział Braun.

Poseł podkreślił, iż „to bardzo niezwykła rzecz, że Indie decydują się odkryć kartę, odsłonić przyłbicę”. – Indie, które zachód zawsze miał po swojej stronie w niektórych sprawach, ze względu na antagonizm Hindusi – Chińczycy – dodał.

No i Brazylia, jako aspirujące mocarstwo regionalne, wchodzące do innej ligi, która jest od razu superligą, bo organizacja, którą współtworzą Chiny i Indie, to jest fakt, z którym trudno będzie Amerykanom polemizować – podkreślił poseł Konfederacji.

Szczyt obu Ameryk

Następnie polityk nawiązał do tegorocznego szczytu obu Ameryk (SOA), podczas którego zabraknie rządów Kuby, Wenezueli i Nikaragui. – Towarzysze jankesi (…) ogłosili kogo sobie nie życzą gościć – skomentował.

Skoro to jankesi ogłosili to paru innych gości się wymówiło, tzn. ogłosiło brak zainteresowania udziałem – dodał. Bojkot szczytu zapowiedział prezydent Meksyku, ponieważ nie zaproszono wszystkich krajów półkuli zachodniej.

REKLAMA